Jak usunąć klej z okna? - Oknakonieczny.pl

Jak usunąć klej z okna?

30.11.2021

Wiele osób zastanawia się, czym wyczyścić ramy okien plastikowych z kleju. Nic dziwnego, klej zazwyczaj trzyma mocno, a zwykła woda z detergentem nie wystarczą do tego, aby go zmyć. Dowiedz się czym zmyć klej z plastikowego okna w skuteczny sposób z każdej powierzchni. Podajemy praktyczne rozwiązania.

Usuwanie kleju z okien PCV

Co zrobić ze śladami, które nie tylko nie chcą zniknąć, ale wręcz szpecą okna? Na początek warto sięgnąć po produkt, który każda kobieta ma w swojej łazience. Z pomocą może przyjść zmywacz do paznokci lub spirytus. Warto upewnić się, czy płyn nie zniszczy powierzchni profili okiennych. Jeśli były malowane, lepiej wstrzymać się z jego stosowaniem.

Do czyszczenia należy użyć ściereczki z mikrofibry, ewentualnie gąbki. Jeśli decydujesz się na gąbkę, używaj tylko miękkiej strony, aby usuwanie kleju z okien PCV nie spowodowało zniszczeń.

Zmywacz nie zadziałał: czym zmyć klej z plastikowego okna?

Jeżeli zmywacz nie zadziałał, spróbuj sięgnąć po benzynę ekstrakcyjną. Zachowaj jednak wszystkie możliwe środki ostrożności. Ten środek jest silny, dlatego należy obchodzić się z nim uważnie. Ma na dodatek bardzo silny zapach, dlatego po używaniu go – koniecznie wywietrz pomieszczenie. Ubierz rękawiczki dla bezpieczeństwa, ponieważ płyn może powodować podrażnienia na skórze.

Jeżeli po czyszczeniu nadal widać pozostałości po kleju, powtórz cały proces za jakiś czas, albo delikatnie zdrap osad za pomocą plastikowej lub silikonowej szpatułki. Zrób to ostrożnie, aby nie zarysować ramy okiennej.

Jak usunąć taśmę dwustronną z okna?

Tutaj również pomocny będzie zmywacz lub benzyna ekstrakcyjna. I w tym przypadku może się okazać, że silikonowa szpatułka będzie bardzo przydatnym narzędziem. Taśma dwustronna zazwyczaj trzyma bardzo mocno, więc usunięcie jej przy pomocy płynu do naczyń i szmatki może okazać się niemożliwe.

Jeśli nie wiesz, jak usunąć klej z ram okiennych po roletach lub jak usunąć taśmę klejącą z okna plastikowego – również spróbuj tego sposobu. Jeśli zastanawiasz się, czym usunąć klej po taśmie, również w tym wypadku polecamy użycie benzyny ekstrakcyjnej.

Zmywacz, spirytus, benzyna ekstrakcyjna i szpatułka

Użycie odpowiednich narzędzi i preparatów jest ważne, ponieważ czyszczenie okna nie ma powodować powstawania nowych zniszczeń. Do czyszczenia okien nie należy używać drucianych szczotek, sztywnych gąbek, czy zmywaków, których powierzchnia mogłaby zarysować okienne ramy i spowodować trwałe uszkodzenia.

Niezależnie od tego, jakiego środka używamy do czyszczenia okien, najlepiej sprawdzić jego działanie na niewielkiej powierzchni. Upewnisz się, czy działanie nim na większą skalę nie spowoduje trwałych zniszczeń.

Do czyszczenia okien z kleju, pozostałości po taśmie, warto podchodzić z głową i na spokojnie. Jeżeli chcesz szybko i łatwo pozbyć się brudu, działaj tak, aby nie dostarczać sobie kłopotów. Przemyśl rozwiązania i zastanów się nad tymi, które wydają Ci się najmniej inwazyjne i bezpieczne  dla Twoich okien. Jeżeli masz wątpliwości, lepiej poproś o poradę w sklepie budowlanym i dowiedz się, po które preparaty warto sięgnąć.

Specjalne preparaty na usuwanie kleju z okien PCV

Jeśli żaden ze sposobów nie zadziałał, warto sięgnąć po specjalistyczne środki do usuwania kleju. Środki tego typu kosztują zwykle kilkadziesiąt złotych, jednak warto zdecydować się na nie dopiero wtedy, kiedy inne rozwiązania zawiodą.

Przed przystąpieniem do właściwego czyszczenia, warto umyć ramy do czysta i przygotować okna do czyszczenia. Dzięki temu, podczas usuwania kleju, nie będziesz rozcierać wcześniejszych zabrudzeń.

Okna Konieczny – gwarancja jakości

W ofercie naszego sklepu znajdziesz okna PCV, okna aluminiowe, okna drewniane oraz liczne akcesoria do wyposażenia domu. Od drzwi poprzez bramy garażowe, różne rodzaje rolet, żaluzji, pergoli i rozwiązań antywłamaniowych.

Najważniejszą wartością dla nas jest zadowolenie Klientów, którą gwarantuje wysoka jakość produktów. Chętnie dzielimy się również wiedzą. Jeśli masz pytania, co do użycia środków lub doboru okien, nasi specjaliści pomogą Ci wybrać optymalne rozwiązanie.

Skontaktuj się z nami

W razie pytań dotyczących produktów lub wyceny, jestesmy do Twojej dyspozycji
  Nasze salony

  Okna Konieczny Wrocław

  budynek Pixel House

  ul. Białowieska 3a

  54-234 Wrocław

  wroclaw@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–18:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 71 728 00 62

  Okna Konieczny Sieradz

  Aleja Pokoju 7a

  98-200 Sieradz

  sieradz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 43 822 17 59

  Okna Konieczny Łódź

  ul. Rzgowska 145

  93-303 Łódź

  lodz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota nieczynne

  Tel: 42 683 10 85

  Okna Konieczny Zduńska Wola

  ul. Kilińskiego 1B

  98-220 Zduńska Wola

  zdunskawola@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 533 980 490