Bramy garażowe - Oknakonieczny.pl

Bramy garażowe

Bramy garażowe pełnią funkcję ochronną i dekoracyjną. Powinny zabezpieczać przed włamaniem i pasować swoim wyglądem do elewacji budynku. W ofercie Okna Konieczny są dostępne trzy różne rodzaje bram – rozwierne, segmentowe oraz rolowane.

Bramy rolowane – niezawodne i bezpieczne

Bramy garażowe w systemie roletowym są przeznaczone zarówno do budynków prywatnych, jak i pomieszczeń gospodarczych. Pancerz bramy jest wykonany z profili wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową i zwija się do skrzynki zamontowanej na budynku. Dzięki temu przestrzeń pod sufitem hali czy garażu pozostaje wolna.

 

Co więcej, bramy garażowe w systemie rolowanym są wyposażone w napęd elektryczny, przyspieszający ich zwijanie i opuszczanie. Decydując się na montaż bramy rolowanej, muszą Państwo jednak pamiętać o tym, że nie można wyposażyć jej w drzwi przejściowe. W tym wypadku warto zadbać o zrobienie dodatkowego wejścia do hali produkcyjnej czy garażu.

Bramy rozwierne – proste i sprawdzone rozwiązania

Bramy te charakteryzują się prostą, solidną i bezawaryjną konstrukcją. Struktura bramy jest wykonana z kształtowników ocynkowanych i stalowych. Są dostępne w kilku wersjach jednoskrzydłowych lub dwuskrzydłowych. Oba warianty są wyposażone w takie elementy, jak ogranicznik zawiasów czy ogranicznik otwarcia. Zabezpieczają one garaż, a nawet cały budynek, ponieważ uniemożliwiają ewentualne wyważenie skrzydła. Bramy garażowe w tej wersji mają rygle samozatrzaskowe, które zapewniają bezpieczeństwo przed wtargnięciem na teren posesji.

Decydując się na to rozwiązanie, mogą Państwo zamówić wersję z ociepleniem, która poprawi izolację garażu czy hali.

Bramy segmentowe – funkcjonalność i oszczędność miejsca

Bramy segmentowe cieszą się dużą popularnością na rynku. Uniwersalność tych rozwiązań pozwala w pełni wykorzystać przestrzeń pomieszczenia. Jest to możliwe dzięki segmentom paneli, które przesuwają się po prowadnicach w górę aż po strop. Ten system sprawia, że panele nie zmniejszają przejścia ani nie zajmują dodatkowego miejsca na podjeździe po złożeniu. Funkcjonalność tego rozwiązania zostanie doceniona szczególnie przez właścicieli małych domów, gdzie przestrzeń na przechowanie narzędzi ogrodowych czy domowych akcesoriów na pewno się przyda.

 

W ofercie Okna Konieczny znajdą Państwo bramy garażowe marek, takich jak:

 • Unitherm – spełniają one rygorystyczne normy dotyczące odporności na przenikanie wody, działanie wiatru i przepuszczalności powietrza,
 • Unipro – pasują doskonale do energooszczędnych domów ze względu na wysoki współczynnik ciepła porównywalny do okien wielokomorowych stosowanych w budownictwie przyjaznym dla środowiska,
 • Prime – z automatyczną bramą i innowacyjnym systemem uszczelnień, zapewniającym najwyższą termoizolacyjność.

Bramy w ofercie firmy Okna Konieczny mogą być barwione na wybrane barwy z palety RAL. Do wyboru jest aż 200 kolorów. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą bram garażowych dostępnych w naszym sklepie!

Skontaktuj się z nami

W razie pytań dotyczących produktów lub wyceny, jestesmy do Twojej dyspozycji
  Nasze salony

  Okna Konieczny Wrocław

  budynek Pixel House

  ul. Białowieska 3a

  54-234 Wrocław

  wroclaw@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 71 728 00 62
  Tel: 516 191 800

  Okna Konieczny Sieradz

  Aleja Pokoju 7a

  98-200 Sieradz

  sieradz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 43 822 17 59

  Okna Konieczny Łódź

  ul. Rzgowska 145

  93-303 Łódź

  lodz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota nieczynne

  Tel: 42 683 10 85

  Okna Konieczny Zduńska Wola

  ul. Kilińskiego 1B

  98-220 Zduńska Wola

  zdunskawola@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 533 980 490