Pergole tarasowe - Oknakonieczny.pl

Pergole tarasowe

Opis kategorii

Zawsze dopasowujemy nasz produkt pod wymagania klientów – wszystkie projekty realizowane są na podstawie indywidualnych wymiarów – zadzwoń: 735 820 830

 

Zadaszenie tarasowe typu pergola sprawia, że możesz korzystać z tarasu przez cały rok. Z jego pomocą stworzysz designerskie lub nastrojowe miejsce koło domu, restauracji, hotelu czy ośrodka spa. Proponujemy wolnostojące pawilony, które można postawić na otwartej przestrzeni np. w sercu ogrodu, przy punkcie gastronomicznym, lub jako zadaszenie tarasowe przylegające do budynku.

W naszej ofercie znajdują się także pergole, które montowane są bezpośrednio do budynku – do stropu, krokwi, elewacji. Zadaszenia tarasowe tego typu różnią się konstrukcją pokrycia dachowego. Przeczytaj, jaki rodzaj pergoli najlepiej będzie odpowiadał Twoim wymaganiom.

Pergola lamelowa – steruj ilością wpuszczanego światła

Konstrukcja pergoli lamelowej składa się ze stabilnej aluminiowej ramy i otwieranego dachu. Daje on możliwość stworzenia bioklimatu, który zapewnia naturalną cyrkulację powietrza. Za pomocą sterowania obrotowego listwy (zwane lamelami) otwierają się lub zamykają.

Gdy wszystkie lamele ułożone są poziomo, to dach pergoli jest szczelny – zacienia taras oraz chroni go przed opadami atmosferycznymi. Jeśli listwy zostaną otwarte, to na tarasie pojawia się światło. Lamele można uchylać pod różnymi kątami – od małej szczeliny, aż po postawienie ich w pionie. Dzięki temu to Ty decydujesz, ile chcesz mieć cienia i światła na tarasie.

Co więcej, pergola lamelowa może być zarówno pawilonem wolnostojącym, jak i konstrukcją montowaną do stropu lub ściany. Wśród zadaszeń tarasowych tego rodzaju w naszej ofercie znajdują się modele ze zintegrowanym odprowadzaniem wody przez ukryte pory oraz wyposażone w wygodny napęd silnikowy, który umożliwia szybkie sterowane listwami dachowymi.

Nasze pergole lamelowe mają nowoczesny design. Są wyposażone w przeszklenia i osłony przeciwsłoneczne, dlatego świetnie wyglądają w zestawieniu z nową i zabytkową architekturą. Co więcej, dzięki nim możesz stworzyć przestrzeń o unikatowym charakterze za pomocą oświetlenia LED.

Pergole segmentowo-tkaninowe – zwijany dach i stabilna konstrukcja

Ten rodzaj zadaszenia tarasowego składa się ze stabilnego aluminiowego stelaża, odpornego na wiatr i inne czynniki atmosferyczne oraz zwijanego miękkiego dachu, wykonanego z tkaniny. Materiał ten jest wodoszczelny i nie przepuszcza promieni UV. Wśród proponowanych przez nas modeli, znajdują się pergole segmentowo-tkaninowe z płaskim lub pochylonym dachem, wyposażone w promienniki ciepła, przesuwane przeszklenia i zintegrowane oświetlenie LED. Dodatki te pozwalają na korzystanie z tarasu nawet w zimową noc.

Pergola segmentowo-tkaninowa jest doskonała jako osłona tarasu domowego, ale także jako przestrzeń obok hotelu, restauracji i baru. Dzięki niej możesz stworzyć piękne i nowoczesne miejsce do jedzenia na świeżym powietrzu. Z takim rozwiązaniem zmienne warunki atmosferyczne nie stanowią już przeszkody.

Pergola tkaninowa z płaskim dachem – wpuść tyle światła, ile chcesz

Płaski dach tej pergoli wykonany jest z tkaniny, podzielonej na składane segmenty. Za pomocą sterowania możesz otworzyć np. jeden segment, by wpuścić mało światła lub dużą część dachu, by skorzystać z większej ilości promieni. Woda z pergoli odprowadzana jest za pomocą orynnowania, które najczęściej jest umieszczone w ramie. W ten sposób opad jest niewidocznie odprowadzany do profili nośnych ramy pergoli.

Materiałowy dach jest rozciągnięty na stabilnej, aluminiowej ramie, która nadaje formę całej konstrukcji. To właśnie na niej jest umieszczane oświetlenie LED, dzięki któremu można użytkować taras w nocy i np. jeść kolację na świeżym powietrzu. Co więcej, dzięki dodatkom, takim jak przeszklenia i rolety zacieniające, możesz stworzyć urokliwe miejsce do relaksu – zacienione w upalny dzień i pełne światła w księżycową noc.

Pergola lekka

Lekkie konstrukcje, zwane także markizami pergolowymi, mają materiałowy, zwijany dach, który mocowany jest do ściany, krokwi lub stropu i rozciągany na regulowanych profilach. Oddalenie profili od budynku jest możliwe dzięki szynom, na których się one znajdują. Szyny te służą także do składania całej pergoli (mechanizm chowania zadaszenia tarasu). Odpowiednie ustawienie profilu na podłożu gwarantuje, że konstrukcja będzie stabilna i odporna na działanie silnego wiatru.

Dach lekkiej pergoli wykonany jest z tkaniny wodoszczelnej, odpornej na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Poszycie najlepiej chroni przed deszczem, gdy jest odpowiednio naprężone i nachylone – wtedy woda swobodnie spływa do zintegrowanego kanału deszczowego. Wśród naszych propozycji znajdują się pergole lekkie mające zintegrowane oświetlenie LED, które można ściemniać. Uzyskaj niepowtarzalny nastrój i spędzaj na tarasie chwile pełne magii!

Oferujemy nowoczesne pergole, pochodzące jedynie od sprawdzonych producentów. Nie wiesz, która pergola spełni Twoje oczekiwania? Podpowiemy Ci, jaką warto wybrać. Skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się z nami

W razie pytań dotyczących produktów lub wyceny, jestesmy do Twojej dyspozycji
Nasze salony

Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85