Żaluzje zewnętrzne fasadowe - Oknakonieczny.pl

Żaluzje zewnętrzne fasadowe

Zewnętrzne żaluzje fasadowe (elewacyjne) to osłona okienna stosowana na zewnątrz budynku. Mocowana na dużych oknach i fasadach żaluzja pozwala na wpuszczenie do środka określonej ilości światła poprzez odpowiednie ustawienie kąta nachylenia lameli. Lamele ekstrudowane są w różnych kształtach, rozmiarach oraz kolorach. Najczęściej występujące modele lameli żaluzji fasadowych to Z-90 oraz C-80. Żaluzje fasadowe są na tyle estetycznym i dekoracyjnym elementem, że nie zachodzi konieczność stosowania dodatkowych osłon w postaci wewnętrznych rolet czy żaluzji. Wykonane z aluminium i dostępne w szerokiej palecie barw zgodnie z wzornikiem RAL idealnie komponują się z materiałami najczęściej stosowanymi w nowoczesnych budynkach: szkło, beton, drewno, aluminium, tworząc przemyślane, intrygujące kompozycje.

Za bezproblemowe funkcjonowanie żaluzji fasadowych odpowiadają systemy sterowania. Mogą być one obsługiwane ręcznie, przy pomocy mechanizmu korbkowego lub elektrycznie, za pomocą silnika. Jeden silnik może sterować pojedynczą żaluzją lub ich większą liczbą. Istnieje także możliwość zintegrowania mechanizmu sterowania z systemem automatyki pogodowej oraz z inteligentnym systemem zarządzania budynkiem.

W ofercie Okna Konieczny posiadamy dwa systemy żaluzji fasadowych:
• Żaluzje fasadowe system podtynkowy SOLIDBOX – w tej żaluzji mamy możliwość swobodnego zabudowania kasety oraz prowadnic pod zewnętrzną warstwą ocieplenia budynku. Elementem widocznym w świetle szyby są wyłącznie ruchome lamele, które po podniesieniu „chowają się” pod elewacją. Taki sposób montażu pozwala na wykończenie zewnętrznej części domu drewnem, kamieniem czy płytkami elewacyjnymi, w taki sposób, aby żaden z elementów żaluzji – poza dekoracyjnymi lamelami – nie zakłócił spójnego wyglądu budynku.
• Żaluzje fasadowe system Standard – w tej żaluzji mamy możliwość montażu na dużych fasadach aluminiowych, budynkach, które już są ocieplone i nie wymagają ukrycia skrzynki w warstwie ocieplenia. Prowadnice w tym systemie nie są zabudowane, a ich budowa nadaje żaluzji lekkości i nowoczesności.

Zapraszamy do odwiedzenia Naszych biur handlowych we Wrocławiu, Łodzi oraz Sieradzu, gdzie mogą obejrzeć Państwo modele żaluzji fasadowych C-80 i Z-90 w wersji podtynkowej SOLIDBOX oraz w wersji Standard. Zachęcamy do rozmów z ekspertami, którzy pomogą wybrać odpowiedni dla Państwa system żaluzji i dobiorą odpowiednie do potrzeb możliwości sterowania.

Skontaktuj się z nami

W razie pytań dotyczących produktów lub wyceny, jestesmy do Twojej dyspozycji
  Nasze salony

  Okna Konieczny Wrocław

  budynek Pixel House

  ul. Białowieska 3a

  54-234 Wrocław

  wroclaw@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–18:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 71 728 00 62

  Okna Konieczny Sieradz

  Aleja Pokoju 7a

  98-200 Sieradz

  sieradz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 43 822 17 59

  Okna Konieczny Łódź

  ul. Rzgowska 145

  93-303 Łódź

  lodz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota nieczynne

  Tel: 42 683 10 85

  Okna Konieczny Zduńska Wola

  ul. Kilińskiego 1B

  98-220 Zduńska Wola

  zdunskawola@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 533 980 490