Poradnik

Rolety, czy żaluzje fasadowe, czyli wybieramy osłonę okienną

24.03.2020

Jedną z najważniejszych decyzji podczas budowy domu jest rozmiar okien i drzwi balkonowych. Wybór ten niesie ze sobą szereg konsekwencji, związanych z doborem odpowiednich osłon zewnętrznych. Jakie produkty najlepiej sprawdzą się w Twoim domu?

Rolety czy żaluzje fasadowe – instalacje przeciwsłoneczne a rozmiar okien 

Rozmiar skrzydeł okiennych przekłada się na skalę wydatków, związanych z ogrzewaniem i oświetleniem. Jakie zależności zachodzą pomiędzy rozmiarem okna a kosztami jego dalszej eksploatacji?

Okna mogą być niezwykle eleganckim i przykuwającym wzrok elementem elewacji. Szkło to jednak materiał o relatywnie niskim współczynniku zachowania ciepła. Wstawienie niewielkich okien zmniejsza poziom naświetlenia w pomieszczeniach, lecz ogranicza nadmierne nagrzewanie i wychładzanie pomieszczeń. 

Duże okna zapewniają doskonałe doświetlenie, które umila wiosenne i jesienne dni. Jednakże wychładzają dom zimą, a upalne lato szybko staje się nie do zniesienia. Na szczęście, zjawisku temu można przeciwdziałać, decydując się na solidne osłony przeciwsłoneczne.

Rolety zewnętrzne – uniwersalność i prostota

Rolety są jednym z najczęściej wykorzystywanych rodzajów osłon okiennych. W zależności od poszczególnych modeli, bez trudu można wbudować je zarówno w nowo stawiane budynki, jak i w te w trakcie remontu.

Rolety występują w wielu licznych wariantach. Umożliwiają indywidualne dopasowanie wymiary skrzynki oraz doposażenie w docieplenie bądź siatkę przeciwko insektom lub ptakom. W przypadku wyboru instalacji podtynkowej, nie wywołują obniżenia współczynnika izolacji termicznej, gdyż nie osłabiają konstrukcji okna.

Instalacje te chronią przed utratą ciepła w zimie oraz ograniczają napływ promieni słonecznych. Rolety te są produkowane pod określony wymiar, a możliwości ich personalizacji obejmują również dobór kolorystyki oraz rodzaju sterowania.

Żaluzje fasadowe – postaw na nowoczesne rozwiązania

Eleganckie żaluzje fasadowe to doskonałe rozwiązanie do gabinetów i salonów. Lamele żaluzji można ustawić pod dowolnym kątem, dzięki czemu doskonale blokują one nadmiar promieni słonecznych, zachowując jednocześnie możliwość spoglądania na zewnątrz budynku.

Warto pamiętać również, że żaluzje fasadowe mogą być elementem systemu smart home. Dzięki integracji z czujnikiem naświetlenia będą one samoczynnie rozkładać się i zwijać w zależności od pory dnia. Wśród innych zalet warto wymienić również bardzo dobrą ochronę przed gorącem oraz możliwość doboru ręcznego bądź elektrycznego sterowania.

Wciąż nie jesteś przekonany, czy postawić na żaluzje fasadowe czy rolety? Obie osłony przeciwsłoneczne doskonale sprawdzą się w większości najbardziej typowych domowych zastosowań. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się z naszymi doradcami Klienta i uzyskaj kompleksowe wsparcie, które pomoże Ci odmienić swój dom.  

Najważniejsze pytania i odpowiedzi:
Rolety zewnętrzne – jakie są zalety?

Umożliwiają indywidualne dopasowanie wymiary skrzynki oraz doposażenie w docieplenie bądź siatkę przeciwko insektom lub ptakom. W przypadku wyboru instalacji podtynkowej, nie wywołują obniżenia współczynnika izolacji termicznej, gdyż nie osłabiają konstrukcji okna.

Żaluzje fasadowe – dlaczego warto?

Lamele żaluzji można ustawić pod dowolnym kątem, dzięki czemu doskonale blokują one nadmiar promieni słonecznych, zachowując jednocześnie możliwość spoglądania na zewnątrz budynku.

Rolety czy żaluzje fasadowe?

Wybór zależy od budżetu, projektu i zawsze jest sprawą indywidualną. Nie musisz się jednak martwić, nasi eksperci doradzą czy wybrać rolety czy żaluzje.


Bądźmy w kontakcie

Okna Konieczny

wyceny@oknakonieczny.pl

Infolinia

Tel: 735 820 830

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85