Poradnik

Rolety na okna dachowe – na co należy zwrócić uwagę przed zakupem?

23.09.2020

Okna w dachu to doskonałe uzupełnienie każdego ulokowanego na poddaszu pomieszczenia – zauważalnie rozświetlają pokój i nadają mu bardziej przytulny charakter. Warto mieć jednak na uwadze, że nadmiar światła może okazać się równie uciążliwy, co jego brak. W takich sytuacjach warto zainwestować w rolety na okna dachowe, które umożliwią Ci płynną regulację naturalnego oświetlenia. Jakie funkcjonalności rolet są naszym zdaniem najważniejsze?

Rolety na okna dachowe – najważniejsze kryteria

Uniwersalność konstrukcji

Wysokiej jakości rolety na okna dachowe powinny sprawdzać się we wszystkich najpopularniejszych typach okien, zarówno pod względem stosowanych materiałów (PVC, drewno), jak i rozwiązań konstrukcyjnych (okna otwierane, uchylane czy zamknięte). Dołączane elementy montażowe powinny cechować się wysoką uniwersalnością i utrzymywać roletę w wybranej pozycji.

Przepuszczalność światła

Decydując się na zakup rolety na okna dachowe, warto zastanowić się nad właściwym typem tkaniny do rolety. Część osób stawia na zakup częściowo przepuszczalnych rolet materiałowych, które tworzą w pomieszczeniu delikatną poświatę. Jeśli ocieplenie domu sprawia, że poddasze jest szczególnie narażone na wysokie temperatury w słoneczne dni, warto rozważyć nowoczesne rolety typu termo, które znacząco ograniczą nagrzewanie się pomieszczeń.

Trwały montaż

W przypadku, w którym rolety na okna dachowe będą osadzone na ruchomym skrzydle okiennym, należy upewnić się, że rozwiązania konstrukcyjne danego modelu, będą nieustannie utrzymywały tkaninę w tym samym miejscu. Taką możliwość zapewniają m.in. rolety wyposażone w prowadnice boczne i płaską kasetę osłaniającą, dzięki którym tkanina nie przemieszcza się swobodnie i nie prześwitują przez nią promienie słoneczne.

Wygodne sterowanie

Choć większość poddaszy jest niższych od przeciętnego piętra, dosięgnięcie do okna dachowego może sprawiać problem m.in. osobom starszym. W sytuacji, w której skrzydło okienne jest umieszczone poza ich zasięgiem, najlepszym wyjściem może być roleta, którą sterować można niezależnie od jej wysokości, stosując do tego celu tzw. sztycę.

Estetyka i elegancja

Rolety na okna dachowe pełnią kluczową rolę w regulacji optymalnego stopnia naświetlenia pomieszczeń. Warto pamiętać jednak, że mogą one służyć również w charakterze ozdoby. Decydując się na zakup rolet, należy zapoznać się z dostępnymi wzorami oraz kolorami materiałów i wybrać taki, który najlepiej wkomponuje się w ostateczną aranżację.

Rolety na okna dachowe w Okna Konieczny

W ofercie naszej firmy znajdziesz wiele produktów, które spełniają wszystkie powyższe założenia. W naszej ofercie posiadamy rolety na okna dachowe wielu wiodących producentów, takich jak marki Velux, Anwis czy Fakro. 

Nie jesteś pewien, który model najlepiej sprawdzi się na Twoim poddaszu? Skontaktuj się z naszymi doradcami Klienta, którzy pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie, dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań. Postaw na Okna Konieczny i już dziś dołącz do naszych zadowolonych Klientów.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85