Rolety dzień noc – jak działają i gdzie warto je umieszczać? - Oknakonieczny.pl

Rolety dzień noc – jak działają i gdzie warto je umieszczać?

12.04.2019

Rolety dzień noc to bardzo popularny rodzaj rolet. Przywędrowały do Polski z zachodu i od razu podbiły serca designerów i projektantów wnętrz. Ten model rolet bardzo często nazywany jest DUO lub DAY & NIGHT. Na czym polega ich urok i dlaczego jest to jeden z najchętniej wybieranych modeli?

Jak działają rolety dzień noc?

Innowacyjność tego modelu polega na połączeniu funkcji rolety oraz tradycyjnych żaluzji. Poziome pasy rolet podczas opuszczania i podnoszenia materiału przemieszczają się między sobą – tym samym, w łatwy sposób decydujesz jaką ilość światła wpuszczasz do pomieszczenia. Rolety DUO różnią się od tradycyjnych rolet, także jeśli chodzi o budowę. W przypadku Day & Night tkanina roletowa nawijana jest na wał w dwóch równoległych do siebie warstwach. W przypadku tradycyjnych rolet, np. ekranowych, materiał nawijany jest tylko na jedną rolkę. Oprócz funkcjonalności rolety dzień noc są wyjątkowo estetyczne. Wyglądają świetnie zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i gdy patrzymy na okno od zewnętrznej strony.

Rodzaje rolet dzień noc

Rolety dzień noc możemy dostać w wielu różnych wersjach. Najpopularniejsze są modele:

 • DZIEŃ NOC MINI – materiał rolety w bardzo prosty i szybki sposób można przytwierdzić do okna za pomocą przyssawek lub haczyków. To wyjątkowo praktyczne i sprawdzone rozwiązanie. Do tego rolety mini mają prowadzenie żyłkowe, które świetnie sprawdzi się np. przy drzwiach balkonowych, gdzie materiał rolety jest dłuższy niż w standardowym oknie. Pomaga to uniknąć nieestetycznego marszczenia się tkaniny – dzięki temu całość prezentuje się niezwykle elegancko. Takie rolety świetnie sprawdzą się w biurze, domowej biblioteczce lub w kuchni.
 • WOLNOWISZĄCE DZIEŃ I NOC – dostępne w dużych rozmiarach, dzięki temu osłonią nawet sporej wielkości, niestandardowe okno. Można je montować bezpośrednio do ściany lub sufitu. Doskonale sprawdzą się w salonie lub sypialni. Zapewnią maksimum prywatności, a ich elegancki design i estetyczne wykonanie zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby.
 • ROLETY DZIEŃ NOC W KASECIE – to wyjątkowo elegancki i bardzo praktyczny model. Charakteryzuje się bezinwazyjnym i nieskomplikowanym montażem, a także minimalistycznym, nowoczesnym designem. Do tego bardzo często rolety w kasecie wyposażone są w boczne prowadnice, które zapewniają mniejsze prześwity (materiał mocno przylega do ramy okiennej) i estetyczny wygląd. Roleta w kasecie świetnie będzie się prezentować zarówno w pokoju dziennym, jak i jadalni oraz pokoju gościnnym.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rolet Day & Night, zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Okna Konieczny.

Skontaktuj się z nami

W razie pytań dotyczących produktów lub wyceny, jestesmy do Twojej dyspozycji
  Nasze salony

  Okna Konieczny Wrocław

  budynek Pixel House

  ul. Białowieska 3a

  54-234 Wrocław

  wroclaw@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 71 728 00 62

  Okna Konieczny Sieradz

  Aleja Pokoju 7a

  98-200 Sieradz

  sieradz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 43 822 17 59

  Okna Konieczny Łódź

  ul. Rzgowska 145

  93-303 Łódź

  lodz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota nieczynne

  Tel: 42 683 10 85

  Okna Konieczny Zduńska Wola

  ul. Kilińskiego 1B

  98-220 Zduńska Wola

  zdunskawola@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 533 980 490