Poradnik

Poznajcie shuttersy. Wrocław wita nowy trend wnętrzarski

12.08.2020

Większość Wrocławian mieszka w domach wielorodzinnych i blokach. Marzenia o domkach z drewnianymi okiennicami pozostają dla nich niemożliwe do spełnienia. Czy na pewno? Nowy trend umożliwia wprowadzenie toskańskiego klimatu do wnętrza nawet w apartamentach na najwyższych piętrach wieżowców.

Okno w bloku z wymarzonymi okiennicami

Shuttersy to drewniane ruchome okiennice z równie ruchomymi lamelami. Imitują zewnętrzne okiennice, ale przewyższają je funkcjonalnością. To duża innowacja w ofercie wyposażenia wnętrz. Skutecznie zasłaniają okna w upalne dni. By pokój utrzymywał chłód, warto skusić się właśnie na shuttersy. Wrocław, który jest polską stolicą wysokich temperatur, jest jednocześnie miastem, który uwielbia design i nowe rozwiązania. Innowacyjne i stylowe aranżacje okienne są więc idealnym rozwiązaniem dla jego mieszkańców.

Shuttersy Wrocław. Gdzie montujemy wewnętrzne okiennice?

Shuttersy mogą być zamontowane w oknach sypialni, kuchni, pokoju dziennym, łazience czy na poddaszu. Dobrze sprawdzą się nawet w oknach skośnego dachu i lufcikach. Wprowadzają do domu spokój i kojarzą się z latem oraz wakacyjnym klimatem boho. 

Po otwarciu na oścież każdego skrzydła shuttersy, Wrocław i jego panorama będzie nie tylko pięknie wyglądać, ale też przełamie styl boho miejskim klimatem. 

Nowy trend, który dopiero wkracza do polskich domów może mieć także zupełnie nieoczywistą odsłonę. Shuttersy można bowiem montować nie tylko w oknach, ale i na ścianach. Jeżeli np. w salonie mamy tapetę z widokiem na miasto, można zawiesić na niej Shuttersy a Wrocław z Ogrodem Japońskim będzie wyglądał niczym oprawiony w ramę realistyczny obraz.

Ilość światła w pomieszczeniu zależy od lameli

W zależności od stopnia nasłonecznienia można regulować kąt nachylenia lameli. Są łatwe w obsłudze, gdyż nie mają żadnych sznurków. Do regulacji służy pionowa listwa – zamontowana z przodu lameli lub ukryta np. w bocznym słupku. Ruchome lamele mogą całkowicie zamknąć dopływ światła do pokoju lub, po przesunięciu w pozycję całkowicie poziomą, wpuścić maksymalną ilość promieni słonecznych, co zimową porą pozwoli dogrzać w naturalny sposób pomieszczenie. Dodatkowo okiennice wewnętrzne ochronią pomieszczenia przed wychłodzeniem. Okno zasłonięte shuttersami zatrzymuje ciepło w domu.

Shuttersy na wymiar i nietypowe okna

Shuttersy można montować nie tylko w oknach o standardowych kwadratach i prostokątach, jak to przeważnie jest w blokach. Bez problemu mogą być także w kształcie:

– półkola,

– koła,

– skosu,

czyli w domu jednorodzinnym lub kamienicy gdzie spotyka się różne wielkości i kształty okien.

Bez względu na rodzaj pomieszczenia można je montować do ściany lub ościeżnicy albo bezpośrednio na skrzydle okna. Mogą otwierać się za pomocą zawiasów jak skrzydło okienne lub w sposób składany bądź za pomocą prowadnic w sposób przesuwny (na takiej samej zasadzie działają przesuwne drzwi w szafie).

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofert, w której znalazły się oczywiście także shuttersy.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85