Nowoczesne okna do domu - TOP 3 z oferty Okna Konieczny - Oknakonieczny.pl

Nowoczesne okna do domu – TOP 3 z oferty Okna Konieczny

02.08.2022

Okna są jednym z najważniejszych detali konstrukcyjnych każdego budynku. To za ich sprawą pomieszczenia są odpowiednio nasłonecznione a wnętrza tych pomieszczeń optycznie powiększone. Dziś przyjrzymy się nieco bliżej ofercie czołowego polskiego dealera stolarki otworowej – firma Okna Konieczny od lat współpracuje z wiodącymi polskimi i zagranicznymi producentami okien, żaluzji i rolet, przy czym w niniejszym tekście skupimy się na tych pierwszych. Jakie nowoczesne okna do domu znajdziemy w ofercie firmy Okna Konieczny? Poznaj nasze TOP 3 nowoczesnych okien z oferty tej firmy!

Okna Konieczny – nowoczesne okna do domu

Duże, otwarte przestrzenie są w ostatnim czasie jednym z topowych trendów architektonicznych. Takie rozwiązanie konstrukcyjne wiąże się automatycznie z – no właśnie, dużymi oknami. Dlatego w ostatnim czasie zarówno duże okna tradycyjne, jak i przesuwne okna panoramiczne cieszą stale rosnącą popularnością. Zanim opiszemy, które z nich są przynajmniej, godne uwagi, a naszym zdaniem zdecydowanie, godne polecenia, opiszemy jeszcze pokrótce podstawowe detale konstrukcyjne najczęściej spotykanych na rynku okien. Po pierwsze, okna możemy podzielić na trzy grupy pod względem materiału wykonania profili okiennych. Są to:

 • okna drewniane,
 • okna PCV,
 • okna aluminiowe.

Który materiał najlepiej sprawdzi się w danym pomieszczeniu? Zarówno okna drewniane, jak i okna PCV czy okna aluminiowe powinny być dobrze odpowiednio zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych. Powinny być – bo faktycznie, zdarza się, że na przykład okna drewniane nie zostały odpowiednio zaimpregnowane i po czasie drewno zaczyna ulegać korozji. Jeżeli jednak zdecydujemy się na zakup okien u dostawcy sprawdzonego, takiego jak na przykład Okna Konieczny, to możemy być pewni, że kupujemy okno na lata. Dobór odpowiedniego materiału jest w takim wypadku wyłącznie kwestią estetyczną, jak również możliwością dla klienta w zakresie dopasowania okien do pozostałych elementów aranżacji wnętrza. Okna możemy podzielić również pod względem systemu otwierania na:

 • okna otwierane pionowo do wewnątrz,
 • okna otwierane pionowo na zewnątrz,
 • okna otwierane poziomo do wewnątrz,
 • okna otwierane poziomo na zewnątrz,
 • okna uchylne,
 • okna przesuwne

W naszym TOP 3 opisujemy wyłącznie profile okienne – detale takie jak sposób otwierania, klient może dobrać samemu, podobnie jak wymiary okna. Dzięki takiej dowolności możemy w pełni dostosować okno do naszych potrzeb i parametrów pomieszczenia. W ten sposób możemy na przykład wybrać taki system otwierania okna kuchennego, żeby jego skrzydła w trakcie otwierania nie haczyły o akcesoria kuchenne znajdujące się na blacie. Warto wziąć pod uwagę takie szczegóły w trakcie doboru odpowiedniego rodzaju okna, ponieważ decyzja podjęta przy jego zakupie będzie miała znaczący wpływ na wygodę życia codziennego domowników.

Nasze TOP 3 okien z Oferty Okna Konieczny

Okna PCV – IGLO 5 CLASSIC

Nowoczesne i estetycznie wykonane profile PCV dostępne w aż 43 wariantach kolorystycznych (okleiny). Okna w profilach IGLO 5 CLASSIC mają bardzo dobre parametry termiczne, a także gwarantują komfort akustyczny w pomieszczeniu – zostały dodatkowo uszczelnione gumą EPDM, która ma bardzo dobre właściwości izolacyjne. Dodamy jeszcze, że w profilach IGLO 5 CLASSIC zastosowano aż dwa zaczepy antywyważeniowe w standardzie – oznacza to, że okna te są odpowiednie również do umiejscowienia na parterze budynku.

Okna drewniane – SOFTLINE 88

Wysokiej klasy okna drewniane dostępne w ponad 200 wariantach kolorystycznych. Zachowanie doskonałych parametrów termicznych (współczynnik przenikania ciepła Ug = 1,0 W/(m2K)) sprawia, że SOFTLINE 88 sprawdzą się doskonale również jako okna balkonowe. Okno w tym estetycznie wykonanym, drewnianym profilu wkomponuje się zarówno w przestrzeń pomieszczenia o klasycznym, jak i nowoczesnym stylu aranżacji.

Okna aluminiowe – system okienno-drzwiowy MB-86

MB-86 toi jedyny system aluminiowych profili okiennych, w którym zastosowano aerożel – materiał o bardzo wysokiej izolacji termicznej. Zastosowanie tego innowacyjnego materiału sprawia, że MB-86 sprawdzi się doskonale jako okno panoramiczne o dużych wymiarach. Okna panoramiczne to jak wiadomo jeden z ostatnich krzyków mody – nie pozostaje więc nic innego jak sprawdzić właśnie ten model.

Okna Konieczny – kompleksowa obsługa w zakresie stolarki otworowej!

Oferta firmy Okna Konieczny nie kończy się wy łącznie na oknach. Celem firmy jest zapewnienie klientowi kompleksowej usługi w zakresie dostarczenia rozwiązań związanych ze stolarką otworową. Dlatego w firmie Okna Konieczny kupimy takie produkty jak:

 • okna (PCV, drewniane i aluminiowe),
 • drzwi,
 • bramy garażowe,
 • osłony okienne wewnętrzne (rolety materiałowe, rolety rzymskie, zasłony),
 • żaluzje fasadowe (żaluzje zewnętrzne),
 • zadaszenia tarasów (pergole, markizy, dachy szklane).

Działalność tej prężnie rozwijającej swoją ofertę firmy nie kończy się jednak wyłącznie na sprzedaży produktów. Okna Konieczny realizuje również usługi w zakresie automatyzacji i programowania żaluzji fasadowych. Firma zajmuje się także montażem oferowanych produktów, który realizowany jest na terenie całego kraju.

Skontaktuj się z nami

W razie pytań dotyczących produktów lub wyceny, jestesmy do Twojej dyspozycji
  Nasze salony

  Okna Konieczny Wrocław

  budynek Pixel House

  ul. Białowieska 3a

  54-234 Wrocław

  wroclaw@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–18:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 71 728 00 62

  Okna Konieczny Sieradz

  Aleja Pokoju 7a

  98-200 Sieradz

  sieradz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 43 822 17 59

  Okna Konieczny Łódź

  ul. Rzgowska 145

  93-303 Łódź

  lodz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota nieczynne

  Tel: 42 683 10 85