Nowoczesna pergola – urok i funkcjonalność przed domem

13.07.2021

Taras jest przestrzenią, na której chętnie spędzamy wolny czas. Jednak dla komfortu jego użytkowania i może być potrzebne stworzenie dodatkowej osłony przed promieniami słonecznymi. Zamiast męczyć się z parasolem czy tworzyć stałe zadaszenie, rozważ montaż nowoczesnej pergoli tarasowej. Taka konstrukcja sprawdzi się również w innych częściach ogrodu.

Jakie cechy i właściwości mają nowoczesne pergole?

Pergola ogrodowa to nowoczesna konstrukcja pozwalająca na komfortowe korzystanie z tarasu lub przestrzeni w ogrodzie. Pod tym pojęciem kryje się konstrukcja znana już od wieków i stosowana nawet w Starożytności. Na pergole składa się stelaż oparty na podstawach z otwartym lub przeszklonym dachem. Dodatkowo pokrywa dachowa może być wykończona z użyciem tkaniny, żaluzji aluminiowych czy innych materiałów. Obecnie nowoczesne pergole wykorzystują pierwotne konstrukcje, choć wytwarzane są już z całkiem innych materiałów.

Pergole tarasowe powszechnie wyposażone są w mechanizmy pozwalające na zasłonięcie przestrzeni dachowej. Nowoczesna pergola tarasowa ma możliwość całkowitego odsłonięcia dachu lub zasłonięcia go w razie potrzeby. To wpływa na rozmaite możliwości zastosowania podczas wielu okazji. Takie nowoczesne zadaszenie tarasu stanowi ochronę przed promieniami słonecznymi, a także lekkimi przelotnymi opadami deszczu. Możliwość częściowego odsłonięcia i zasłonięcia niektórych pergoli sprawia, że zasłonę umieścisz tylko w takim miejscu, które będzie wymagało przesłonięcia, a nie na całym dachu.

Nowoczesna pergola jest wykonywana z trwałych materiałów, co wpływa na jej odporność. Nie ulegają uszkodzeniu podczas silnego wiatru i nie trzeba ich zwijać nawet w przypadku opadów deszczu. Ponadto materiały dobierane są w taki sposób, że nie niszczą się pod wpływem wilgoci, promieni słonecznych czy nawet przypadkowych uszkodzeń mechanicznych. Pamiętaj jednak, że te cechy nie są standardem i otrzymasz je tylko wybierając nowoczesną pergolę tarasową od solidnego dostawcy.

Nowoczesna pergola tarasowa – jak wybrać konkretny model?

Zadaszenie tarasu drewniane, nowoczesne i estetyczne to marzenie wielu inwestorów. Na rynku dostępnych jest wiele typów pergoli, które różnią się między sobą typem konstrukcji. Możesz wybrać lekką rzymską pergolę, w której tkanina jest prowadzona po szynach ulokowanych wzdłuż konstrukcji. Innymi typami są nowoczesne pergole segmentowe i lamelowe prowadzone w podobny sposób. Wybór konkretnego typu konstrukcji zależy nie tylko od warunków na tarasie czy przed domem, ale także wyczucia estetyki. Każdy inwestor w inny sposób podchodzi do wyboru nowoczesnego zadaszenia tarasu.

Po wyborze konstrukcji przychodzi pora na dostosowanie jej do własnych potrzeb. Przede wszystkim musisz ocenić, jakie wymiary będzie miała pergola ogrodowa nowoczesna. W tym celu potrzebne będzie rozplanowanie rozmieszczenia słupków nośnych i zmierzenie odległości między nimi. Ponadto będziesz musiał wybrać kolorystykę tkaniny i materiał wykonania stelaża. Możesz wybrać klasyczne zadaszenie tarasu drewniane. Nowoczesne pergole wykonywane są jednak z profili aluminiowych, dlatego ich estetyka jest nieco inna i bardziej minimalistyczna.

Pergola ogrodowa nowoczesna – kto wykona odpowiednią?

Wcześniej wspominaliśmy, że piękną i trwałą nowoczesną pergolę tarasową mogą wykonać tylko solidni producenci. Dlatego nie ryzykuj wyboru przypadkowego wykonawcy, ponieważ nieco niższa cena będzie odbijała Ci się czkawką już podczas eksploatacji. Wybierz firmę, która od niemal trzech dekad zajmuje się wykonawstwem konstrukcji okiennych i wykańczaniem przestrzeni zlokalizowanej w tej strefie.

O kim mowa? Oczywiście OknaKonieczny, czyli producent okien, zasłon i rolet, a także pergoli tarasowych. Firma słynie z wysokiej jakości produktów stosowanych w procesie produkcyjnym. Ponadto wszystkie konstrukcje są trwałe i znakomicie wytrzymują wieloletnią eksploatację. Dzięki temu nowoczesne pergole staną się prawdziwie funkcjonalną dekoracją przestrzeni przed domem.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85