Moskitiera na okna dachowe – popraw funkcjonalność poddasza

13.07.2021

Uciążliwe bzyczenie i swędzące ukąszenia to jedne z mniej przyjemnych objawów długich letnich wieczorów. Nie jesteś jednak skazany na niechciane towarzystwo, nawet jeśli lubisz mieć otwarte okno w na poddaszu. Rozwiązaniem Twoich problemów będzie moskitiera okno dachowe, która ograniczy możliwość dostępu do wewnątrz większości owadów. Taka konstrukcja ma jednak pewne ograniczenia. Jakie i jak je ominąć? Podpowiadamy.

Moskitiera na okna dachowe – gdzie będzie potrzebna?

Od wieków siatki w oknach miały zapobiegać dostawaniu się do domów owadów i insektów. Obecnie w miejsce siatek czy tkanin stosowana jest moskitiera. Okno dachowe także w okresie letnim bywa otwierane nie tylko w celach konserwacji dachu. Dlatego montowanie w jego obrębie moskitiery może okazać się koniecznością. Będzie to szczególnie istotne, jeśli wykorzystujesz poddasze jako część mieszkalną domu.

Moskitiera do okna dachowego ma za zadanie stworzyć zaporę przed komarami, ćmami, muchami, a także opadającymi liśćmi. Najbardziej potrzebne będą moskitiery w obiektach ulokowanych na obrzeżach lasów, w pobliżu mokradeł, stawów czy innych zbiorników wodnych. To najlepsze warunki dla rozmnażania się owadów, dlatego w tych miejscach najczęściej stosowana jest moskitiera na okno dachowe. Fora internetowe pełne są opinii, że moskitiera może też zapobiec dostawaniu się do mieszkania niektórych gryzoni czy ptaków, dla których jest to zapora niewarta forsowania.

Moskitiera na okna dachowe – jaką konstrukcję wybrać?

Szczególne położenie dachu sprawia, że potrzebna jest w jego obrębie nietypowa konstrukcja. Moskitiera na okna dachowe raczej nie powinna być wykonywana w standardowej konstrukcji ramowej. Takie montowane są na zewnątrz okna, a w tym przypadku może to nie być korzystne. Możesz wybrać ramki mocowane od wewnątrz, jednak tu problem generuje potrzeba zamocowania ich na stałe.

W tej przestrzeni najpopularniejsze są konstrukcje rolowane. Taka moskitiera na okno dachowe może być rozwinięta w dowolnym momencie i zwinięta w razie potrzeby. Niewielka kasetka ulokowana w pobliżu okna nie będzie widoczna i nie zaburzy aranżacji poddasza. Jeśli wybierzesz odpowiednie wykończenie, może się okazać, że jeszcze lepiej podkreśli charakter wnętrza.

Gdzie kupić moskitierę na okna dachowe?

Najczęściej potrzeba zakupu moskitiery okna dachowego skieruje Cię do marketów budowlanych lub innych sklepów z wyposażeniem wnętrz. To niezły wybór zważywszy na to, że przy okazji możesz dokupić kilka innych przedmiotów do wyposażenia poddasza. Czy jednak znajdzie się tam solidna i dobrze dopasowana moskitiera na okno dachowe? Forum branżowe jest w tej kwestii mocno podzielone i użytkownicy wyrażają często skrajne opinie. Załóżmy, że możesz znaleźć konstrukcje pasujące do standardowych okien, nie poruszając już kwestii ich trwałości. Może się też okazać, że nie wszystkie wymiary i typy konstrukcji są dostępne.

Jeśli wybierzesz odpowiednią, lecz nietypową konstrukcję, pozostaje Ci tylko wybrać wykonawcę, który wyprodukuje dla Ciebie moskitierę na okna dachowe. Przygotowanie na wymiar często jest koniecznością przy takich wyrobach. Na rynku znajdują się moskitiery w standardowych wymiarach dostosowanych najczęściej to danego rodzaju okna. Jeśli jednak dysponujesz nietypowym oknem lub wymyśliłeś niestandardową konstrukcję, skorzystaj z oferty dobrego producenta.

Kto może przygotować dla Ciebie moskitierę do okna dachowego? Standardowo proponujemy ofertę OknaKonieczny, jako niezwykle kompetentnej firmy działającej w branży okiennej. Jesteśmy w stanie nie tylko przygotować dla Ciebie moskitierę na okno dachowe, ale także doradzić konkretny produkt oraz jego wykonanie. W ramach dodatkowych inwestycji możesz wybrać u nas także plisy okienne, czy nawet całe okna, które na wiele lat zagoszczą w Twoim domu. W naszej ofercie wysoka jakość i kompetencje podążają w parze z przystępnymi dla każdego cenami.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85