Moskitiera – montaż ramki w drzwiach i oknach

13.07.2021

Ciepłe letnie dni sprawiają, że mamy więcej energii i chcemy czerpać świeże powietrze z zewnątrz. Jednak latem do życia budzą się także inne stworzenia, które niekoniecznie chcemy wpuszczać do mieszkania razem z ciepłym powietrzem. Zapobiec nieproszonym gościom może dobrze dopasowana moskitiera na okno. Montaż przygotowanej wcześniej konstrukcji nie powinien sprawić trudności nawet amatorom.

Moskitiera na okno – jak wybrać odpowiednią? 

Potrzebna Ci moskitiera do domu? Lokalizacja domku letniskowego w pobliżu lasu sprawia, że nie możesz pozbyć się natrętnych owadów? Może być Ci potrzebna moskitiera. Zrób to sam lub zamów gotową konstrukcję na wymiar. Dzięki temu dopasujesz doskonale przesłonę do wybranego otworu. Stworzysz skuteczną zasłonę okna, która zabezpieczy wnętrze przed większością popularnych owadów. Jednocześnie będziesz mógł normalnie użytkować okno, a w razie potrzeby zdejmiesz konstrukcję.

Przed zakupem odpowiedniej moskitiery zwróć uwagę na dostępne na rynku modele i warianty. Najczęściej wyborem użytkowników pada moskitiera ramkowa. Montaż takiej konstrukcji nie jest trudny i wystarczy do niej odrobina dobrej woli. Jednak żeby konstrukcja pasowała do otworu okiennego i zapewniła skuteczną ochronę przed owadami, musisz dobrze zmierzyć otwór. W przypadku moskitiery ramkowej montaż przeprowadza się wewnątrz ramy okiennej w przestrzeni pokrytej uszczelkami. Dlatego dokładnie musisz zmierzyć wysokość i szerokość pomiędzy elementami konstrukcji okna. Tylko sumienne podejście pozwoli Ci uniknąć większych problemów w czasie montażu.

Moskitiera na okno – montaż gotowej konstrukcji na wymiar

Po dokonaniu pomiarów czeka Cię wybór odpowiedniej moskitiery z oferty marketów lub hurtowni. Nie zawsze znajdziesz w standardowych punktach dystrybucji konstrukcje w interesujących Cię wymiarach. W związku z tym potrzebne będzie zlecenie przygotowania odpowiedniej moskitiery na okno. Montaż tak przygotowanej konstrukcji z reguły nie sprawia większych problemów i przebiega podobnie.

Pierwszym krokiem przy montażu moskitiery ramkowej jest przygotowanie i zamocowanie blaszek mocujących, które znajdują się na obwodzie ramki. W ich konstrukcjach wykonane są niewielkie otwory, przez które możesz wprowadzić wkręty i przymocować blaszki do powierzchni ramki. Miejsca montażu są z reguły precyzyjnie zaznaczone, jednak może się zdarzyć, że nie będzie taki oznaczeń. Wówczas rozmieść uchwyty symetrycznie na obrębie ramki.

Po przygotowaniu moskitiery na okno montaż przebiega już bez większych problemów. Blaszki powinny zahaczyć ramkę o konstrukcję okna. Dzięki temu moskitiera nie wypadnie na zewnątrz, a skrzydło okna będzie można swobodnie zamknąć. Po precyzyjnym umieszczeniu ramy, wkręty mocujące blaszki można dokręcić i tym samym poprawić ich sztywność. W razie potrzeby istnieje możliwość łatwego wymontowania ramki. Wystarczy poluźnić nieco wkręty mocujące i przekręcić blaszki, układając je wzdłuż ściany ramki.

Moskitiera – zrób to sam lub zleć profesjonalistom 

Czy można spróbować samemu wykonać moskitierę ramkową? Montaż gotowej ramki nie jest trudny, jednak przygotowanie konstrukcji na wymiar to już nieco większe wyzwanie. Ramka musi być stabilna i trwała, szczególnie w obliczu czynników atmosferycznych, jakie będą na nią działały. Będziesz potrzebował też odpowiedniej siatki, która zabezpieczy wnętrze przed dostępem owadów. Jednocześnie będzie na tyle trwała, że oprze się większości standardowych uszkodzeń mechanicznych. Dlatego moskitiera – zrób to sam to pomysł dla bardziej doświadczonych konstruktorów.

Jeśli nie masz czasu ani ochoty, żeby samemu zbudować ramkę do moskitiery, zleć to firmie OknaKonieczny. Zajmujemy się przygotowaniem moskitiery na wymiar, a także innych dekoracji przestrzeni okiennej. Gwarantujemy dokładność wykonania i precyzję wymiarową, co ułatwi prace monterskie. Jeśli będzie Ci potrzebna inna moskitiera na okno, montaż również możesz powierzyć naszej firmie. Mocujemy moskitiery przesuwne, czy otwierane w domu klienta. Zobacz naszą ofertę.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85