Moskitiera do altany – gdzie, kiedy i jaką zamontować?

13.07.2021

Jaka moskitiera do altany będzie najlepsza? Lubimy spędzać wolny czas w otoczeniu zieleni, naturalnych zbiorników wodnych czy lasów. Jednak te miejsca są naturalnymi siedliskami owadów i insektów, za których towarzystwem nikt chyba nie przepada. Dlatego, jeśli chcesz odpocząć na działce czy terenie rekreacyjnym bez obaw o nagminny kontakt z owadami, sięgnij po moskitierę do altany. Podpowiadamy, który model konstrukcji wybrać i co zrobić, żeby stanowiła skuteczną przesłonę.

Dlaczego warto zamontować moskitierę do altany?

Moskitiera jest najskuteczniejszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby ograniczyć możliwość dostępu owadów do wewnątrz pomieszczeń. Powszechnie stosowana jest w obiektach, w których wykonuje się potrawy oraz w domach mieszkalnych. Czy w takim razie moskitiera do altany na ogródkach działkowych, czy leśnej parceli ma sens? Przecież pobyt wewnątrz odbywa się tylko przez krótki okres w roku?

Chyba bardzo niewielu jest ludzi, którzy czerpią przyjemność z przebywania w jednym pomieszczeniu z komarami, ćmami czy muchami. Najczęściej właśnie w mało zurbanizowanych miejscach owadów jest najwięcej i mają swoje liczne siedliska. Dlatego moskitiera do altany będzie najlepszym sposobem na uniknięcie nieproszonych gości. Dodatkowo pozwoli komfortowo odpoczywać nawet wieczorami przy zapalonym wewnątrz oświetleniu. Drobna siateczka na otworach drzwiowych czy okiennych zapobiega wlatywaniu do wewnątrz komarów, czy ciem.

Moskitiera do altany na drzwi – potrzebne konstrukcje

Jednym z miejsc, gdzie niezbędne okażą się moskitiery do altany, są drzwi wejściowe. Przy niewielkich konstrukcjach ogrodowych najczęściej brak jest przedsionka i drzwi zewnętrzne prowadzą do głównego pomieszczenia. Dlatego umieszczenie w tej przestrzeni moskitiery jest dobrym pomysłem.

Moskitiera do altany montowana na drzwiach powinna być wykonana w konstrukcji otwieranej. Mogą to być dodatkowe drzwi otwierające się w przeciwną stronę niż podstawowe skrzydło. Częściej jednak w altanach montowane są moskitiery rolowane, których kaseta umieszczona jest nad drzwiami. Często moskitiera do altany jest wyposażona w magnesy, które łączą ze sobą dwie części. Te warianty pozwalają na łatwe poruszanie się przez otwór w drzwiach i nie przeszkadzają w okresie jesiennym, ponieważ można je szybko zdemontować.

Moskitiera do altany na okna

W altanach nie tylko otwarte drzwi zachęcają owady do dostania się do wewnątrz. Drugim obszarem są okna, które przecież nie mają jedynie wpuszczać promieni słonecznych, ale także świeże powietrze. Dlatego wybierając moskitierę do altany, uwzględnij także konstrukcję przewidzianą na tę część stolarki.

Tu także nie ma co kombinować z nietypowymi rozwiązaniami. Najlepszym pomysłem na okienną moskitierę do altany będzie konstrukcja ramowa. Możesz zamówić ją na wymiar lub poszukać odpowiedniej w ofercie popularnych dystrybutorów akcesoriów wykończeniowych. Jej zaletą jest spora skuteczność i łatwy montaż. Dobrym rozwiązaniem będzie też moskitiera do altany w formie rolowanej. Na co dzień schowana wewnątrz kasety, będzie rozwijana tylko w okresie letnich upałów i tymczasowego przebywania wewnątrz.

Zamów moskitierę do altany na wymiar

Altana w ogrodzie czy na terenie ogródków działkowych powszechnie uznawana jest za miejsce, w które nie warto inwestować dużych kwot. Także w przypadku doboru moskitiery do altany wielu właścicieli uznaje to za zbędny wydatek. Jednak często uciążliwość owadów jest tak duża, że nie sposób znaleźć innego rozwiązania. Moskitiera do altany jest też niezbędna w sytuacji, kiedy zamierzasz wewnątrz nocować czy spędzić kilka dni.

Gdzie zatem szukać moskitiery do altany w przystępnej cenie i solidnej konstrukcji? OknaKonieczny to propozycja nie tylko dla miłośników odpoczynku na łonie natury. Oferujemy moskitiery w różnych konstrukcjach przygotowane na wymiar i wykończone w wybrany przez Ciebie sposób. Gwarantujemy zastosowanie materiałów trwałych i odpornych na szkodliwe działanie większości czynników atmosferycznych. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się sam.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85