Jakie okna lepsze? Białe czy brązowe?

09.09.2021

Kiedy myślimy o oknach PCV, oczami wyobraźni widzimy białe okna. Tak jednak być nie musi, nawet jeśli ostatecznie wybieramy okna PCV. Dzięki wykorzystaniu okleiny okna mogą mieć inny kolor od zewnątrz, a inny od wewnątrz. Jakie okna lepsze? Białe czy brązowe? Na co warto się zdecydować?

Dobierz element stylizacji! Jakie okna lepsze? Białe czy brązowe?

Wybierając okna, warto wziąć pod uwagę styl i aranżację domu. Jeżeli jesteś miłośnikiem klasyki brązowe okna drewniane lub imitujące drewno, sprawdzą się wyśmienicie. Tradycyjne domy mają zwykle beżowe lub białe kolory elewacji, przez co elementy drewniane lub imitujące drewno, stanowią perfekcyjne dopełnienie.

Nowoczesne budownictwo z nutą klasyki, doskonale łączy się z dopasowaną formą i kolorem. Jeżeli projekt domu został zaplanowany tak, że o estetyce decyduje jego bryła, warto zachować kolorystykę zgodną z całością. Warto pamiętać o tym, że białe okna słyną z uniwersalności i harmonijnie dopasowują się do fasady domu.

Białe i brązowe okna: jak wybrać dekoracje?

Firanki i zasłony coraz częściej odchodzą w zapomnienie. Nowoczesne stylizacje z reguły cechują się dużym minimalizmem. Klienci coraz częściej sięgają po rolety i żaluzje. Dużą popularnością cieszą się rolety rzymskie lub rolety dzień/noc, które same w sobie, stanowią doskonałą dekorację. Wysokiej jakości materiały i liczne warianty kolorystyczne sprawiają, że rolety można dobrać do każdej stylizacji.

Miłośnicy surowego minimalizmu najpewniej zdecydują się na białe okna, które dają duże możliwości dekoracyjne z uwagi na wszechstronność bieli. Z kolei brązowe profile okienne świetnie sprawdzają się, gdy zależy nam na uzyskaniu efektu obrazu. Wówczas widok z okna zostaje podkreślony przez ciemną ramę. Drewniana stolarka okienna to doskonałe rozwiązanie dla miłośników stylu rustykalnego lub skandynawskiego. 

Brązowe okna: tradycja ubrana w nowoczesność

Okna z ciemnymi profilami wyglądają niezwykle estetycznie, przez co pełnią funkcję dekoracyjną. Zwykle nie potrzebują dodatków w postaci firan, czy ozdób stojących na parapecie. Brązowe okna świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie nowoczesnych aranżacji. Pasują nie tylko do stylu rustykalnego i skandynawskiego, ale również holenderskiego, loftowego i kolonialnego. Obecnie najbardziej modne odcienie brązu to: dąb bagienny, mahoń, antracyt gładki i fakturowany, szary i metaliczny szczotkowany.

Przy oknach z ciemnymi profilami, należy zainwestować w stolarkę o wzmocnionej konstrukcji. Dzieje się tak dlatego, że ciemne profile łatwiej się nagrzewają, co w ostateczności może prowadzić do odkształceń. Zewnętrzna strona przyciąga ciepło promieni słonecznych, a wewnątrz pomieszczenia panuje chłód. To prowadzi do powstawania dużej różnicy temperatur w obrębie tej samej powierzchni, żeby temu zapobiec, warto zamontować zewnętrzne rolety okienne.

Okna Konieczny – jakość i estetyka

Wszystkie okna dostępne w sklepie Okna Konieczny cieszą się wysoką jakością wykonania i estetyką. Dzięki temu stanowią świetne i funkcjonalne dopełnienie każdego wnętrza. Dzięki wielu wariantom kolorystycznym dobierzesz okna szyte na miarę Twoich potrzeb. 

Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz, jakie okna wybrać i czym kierować się przy wyborze, skontaktuj się z pracownikami naszego sklepu. W Okna Konieczny pracują fachowcy, którzy chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85