Jak zabezpieczyć drzwi przed włamaniem?

09.09.2021

Podejmując decyzję o wyborze drzwi wejściowych, warto brać pod uwagę przede wszystkim ich bezpieczeństwo. Solidne i bezpieczne drzwi to podstawa. Ponadto warto, aby były estetyczne i eleganckie. Jak zabezpieczyć drzwi przed włamaniem? O jakie dodatkowe elementy warto je wyposażyć?

Jakie znaczenie ma klamka do drzwi?

Nie należy w drzwiach wejściowych montować klamek pokojowych ani klamek ze śrubami widocznymi od zewnętrznej strony. Zdemontowanie takich klamek to pestka nawet dla włamywacza. Jeśli drzwi mają odsłoniętą wkładkę patentową, złodziej upora się z nimi bez problemu. Z łatwością ją wyrwie lub złamie, dostając się do mechanizmu zamka.

Bolce antywłamaniowe – czemu warto je mieć?

Przy wszelkich próbach włamania istotne są wszystkie możliwe „przeszkadzacze”, które uniemożliwią złodziejowi, przedostanie się do środka. Bolce antywłamaniowe to rozwiązanie zabezpieczające, które stosuje się w miejscu połączenia skrzydła z ościeżnicą od strony zawiasowej. Bolce włamaniowe można spotkać też pod potoczną nazwą wręgu francuskiego. Są to metalowe elementy, które przy zamykaniu drzwi, wchodzą w znajdujące się w ościeżnicy gniazda. Stosowanie bolców sprawia, że takie drzwi bardzo trudno jest wypchnąć z ościeżnicy. 

Zastosowanie wręgu francuskiego to rozwiązanie polegające na specjalnym wyprofilowaniu przylgi na całej długości. Celem tego zabiegu jest zazębianie się skrzydła z ościeżnicą. To rozwiązanie sprawia, że wyważenie drzwi jest niemożliwe, nawet po wcześniejszym ścięciu zawiasów zewnętrznych.

Klucz centralny – czy na pewno pozwala zabezpieczyć się przed włamywaczem?

Klucz centralny to całkiem dobre rozwiązanie, pod warunkiem, że nie dostanie się on w ręce włamywacza. Jeden klucz otwierający wiele par drzwi jest ułatwieniem dla jego właściciela, ale też świetnym kąskiem dla włamywacza. Jeden klucz do wielu zamków to nie tylko wygoda, ale także zabezpieczenie przed osobami nieupoważnionymi. Używanie klucza centralnego jest ściśle związane ze stosowaniem w zamkach wkładek typu VS, które chronią przed rozwierceniem zamka, czy użyciem wytrycha. Zgubienie takiego klucza nie musi się wiązać ze zmianą zamków. Jedynie osoba, która posiada kartę z kodem określającym sposób otwierania drzwi, może dorobić do nich klucz.

Jak zabezpieczyć drzwi przed włamaniem? Czytnik linii papilarnych

Innym sposobem na zabezpieczenie się przed włamywaczem jest zamontowanie modułu wideo ze zdalnym panelem obsługi lub zdalnym systemem zamykania/otwierania drzwi. Współcześnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby drzwi wyposażyć w czytnik linii papilarnych, który nawet mieszkańcom pozwoli zapomnieć o kluczach. Z pewnością jest to rozwiązanie dość prestiżowe, ale też sprawdzające się w zależności od potrzeb domowników.

Zamykanie drzwi bez klucza

Jeżeli nie masz czasu, aby wychodząc z domu zamykać drzwi kluczem, to rozwiązanie jest dla Ciebie. Zamek zaryglowuje się automatycznie po zatrzaśnięciu drzwi. Ta możliwość jest zagwarantowana poprzez użycie dedykowanego mechanizmu, który po domknięciu drzwi wysuwa dwa masywne rygle. Na dole i na górze skrzydła. Zastosowanie tej blokady to zwiększenie komfortu użytkowania drzwi. Z takimi zabezpieczeniami, skutecznie odstraszysz włamywaczy.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85