Ile kosztuje dobra moskitiera?

13.07.2021

Zastanawiasz się, jaka jest cena moskitiery? Na ochronę okien zwracamy uwagę szczególnie w okresie letnim, kiedy zaczynają nam dokuczać owady. W domach jednorodzinnych, blokach czy altanach ogrodowych może przydać się konstrukcja o uniwersalnych wymiarach lub moskitiera na wymiar. Cena takiej przesłony zależna jest od wielu czynników. Podpowiadamy, jakie cechy mają największy wpływ na cenę moskitiery i gdzie zdobyć solidną konstrukcję.

Moskitiera – cena i jej części składowe

Pojęcie moskitiery dotyczy wielu różnorodnych konstrukcji, których cechą charakterystyczną jest gęsta siatka. Stanowią one zasłonę okien lub drzwi i zagradzają dostęp do wewnątrz owadom i insektom. Na rynku możesz znaleźć wiele konstrukcji, które określane są jako moskitiera na okno. Cena poszczególnych modeli może jednak mocno różnić się od siebie.

Od czego zależą różnice w kosztach, jakie poniesiesz? Cena moskitiery jest wypadkową wielu czynników. Najważniejszym z nich jest rodzaj konstrukcji, w jakiej została wykonana moskitiera na wymiar. Cena i dokładna charakterystyka zostanie przedstawiona w dalszej części tekstu. Drugim istotnym parametrem jest wielkość całej konstrukcji i ilość materiału, jaki będzie potrzebny do wykonania moskitiery. Cena m2 konstrukcji zależy też od gęstości siatki, materiału jej wykonania czy charakterystyki wykończenia ramki. Jeśli żaden ze standardowych produktów nie będzie pasował do Twojego mieszkania i potrzebna będzie moskitiera na wymiar, cena takiej konstrukcji także będzie wyższa.

Moskitiera na okno – cena poszczególnych wariantów

Na rynku możesz znaleźć wiele typów moskitier, które różnią się od siebie nie tylko zastosowaniem, ale także budową. Najniższe ceny moskitier uzyskują konstrukcje wyposażone w magnesy. Dwa kawałki siatki montowane są do ramy drzwi lub okna i łączone ze sobą za pomocą magnesów. Dzięki temu łatwo można je zamykać i otwierać, a dodatkowo nie sprawiają problemów nawet w przypadku demontażu. Podobnie niewysoki koszt osiąga moskitiera rolowana na drzwi balkonowe. Cena takiego produktu za metr kwadratowy jest tylko nieznacznie wyższa.

Nieco wyższe koszty poniesiesz, jeśli Twoim wyborem padnie ramkowa moskitiera na okno. Cena tego typu wyrobu obejmuje także dodatkowo koszty ramki i jej wykończenia. Ponadto do zestawu dołączone są uchwyty mocujące. Jeszcze większe koszty poniesiesz, wybierając otwieraną lub przesuwną moskitierę. Cena m2 tej konstrukcji zawiera także cały mechanizm otwierania i zamykania, a moskitiera stanowi praktycznie dodatkowe drzwi. Choć cena moskitiery za m2 jest nieco wyższa, funkcjonalność takich konstrukcji jest nieporównywalna z magnetycznymi czy rolowanymi.

Najdroższym wariantem ze wszystkich wymienionych w tej grupie będzie moskitiera plisowana. Cena tych konstrukcji jest tak wysoka ze względu na większą ilość materiału wykorzystanego do przygotowania wyrobu oraz bardziej skomplikowany proces technologiczny. Ponadto takie konstrukcje zachwycają wyglądem i stają się prawdziwą dekoracją przestrzeni okiennej i drzwi tarasowych. Cena moskitiery plisowanej za m2 może dochodzić nawet do kilkuset złotych.

Cena moskitiery na wymiar – zakup i montaż

Jest Ci potrzebna konstrukcja plisowana na taras czy moskitiera rolowana na drzwi balkonowe? Cena takiej konstrukcji może się zwiększyć, jeśli nie znajdziesz standardowych wymiarów na rynku. Jak wspomniano wcześniej, nieco więcej wyniesie Cię moskitiera na wymiar. Cena takich konstrukcji będzie wyższa z uwagi na to, że do ich przygotowania potrzebne będzie uruchomienie specjalnych etapów produkcji i wdrożenie indywidualnych ustawień.

Przy zamawianiu na wymiar moskitiery, cena nie powinna być głównym kryterium wyboru. Przede wszystkim zastanów się nad wykonawcą, który przygotuje dla Ciebie taką konstrukcję. Oczywiście możesz liczyć na firmę OknaKonieczny, jako solidnego producenta różnego typu moskitier i akcesoriów okiennych. Producent będzie w stanie wykonać i dostarczyć Ci wysokiej jakości produkty precyzyjnie uformowane. W razie potrzeby możesz też liczyć na montaż w domu.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85