Poradnik

Czym są rolety tkaninowe typu Screen?

19.05.2019

Rolety Screen to bardzo popularny model rolet. Cieszy się tak dużym powodzeniem przez wzgląd na jego wyjątkową estetykę i funkcjonalność. Rolety tkaninowe typu Screen mogą byś stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Nowoczesna, zaawansowana technologia użyta do ich produkcji, sprawia, że rolety Screen to doskonała ochrona przeciwsłoneczna. Ich zastosowanie wspomaga pracę klimatyzatorów oraz pozwala na utrzymanie komfortowej temperatury we wnętrzu – nawet w wyjątkowo upalne dni.

Rolety tkaninowe Screen – innowacyjna budowa i estetyczny wygląd

Rolety tkaninowe typu Screen są produkowane ze specjalnego materiału. Jest to połączenie tworzyw sztucznych PCV z trwałymi włóknami szklanymi. Dzięki temu taka roleta może być stosowana bez obaw na zewnątrz. Jest odporna na warunki atmosferyczne oraz niezwykle prosta do utrzymania w czystości. Specjalistyczna budowa oraz charakterystyczne ułożenie włókien ogranicza przenikanie światła słonecznego oraz odbija promieniowanie UV. Dzięki temu otrzymujemy idealnie zacienione pomieszczenie przy jednoczesnym zachowaniu widoczności tego, co dzieje się na zewnątrz. Dodatkowo roleta typu Screen może też pełnić funkcję moskitiery.

Zastosowanie rolet typu Screen

Ten model rolet doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i w firmie. Wszędzie tam, gdzie duże nasłonecznienie i wysokie temperatury w ciągu dnia są problematyczne i uciążliwe. W niektórych modelach dostępnych na rynku, rolety tkaninowe Screen są dodatkowo wyposażone w specjalne prowadnice, które sprawiają, że po zamontowaniu roleta stworzy szczelną, wiatroodporną barierę. To świetne rozwiązanie do altanek, pergoli czy na balkon. Istnieje także możliwość modułowego łączenia rolet, co oznacza, że możesz w ten sposób zacienić bardzo duże powierzchnie. Jeśli dodatkowo podłączysz rolety do inteligentnego sterowania, codzienne korzystanie z nich będzie czystą przyjemnością.

Rolety tkaninowe – jak czyścić?

Rolety typu Screen najczęściej wykorzystywane są na zewnątrz budynków. Z tego powodu raz na jakiś czas wymagają czyszczenia. Najlepiej do tego celu wykorzystać specjalne detergenty. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoja roleta będzie ci służyć długi czas.

Na samym początku należy całkowicie rozwinąć roletę, tak abyś miał swobodny dostęp do całego ekranu. Szczotką z miękkim włosiem usuń kurz i inne zanieczyszczenia, a następnie umyj roletę za pomocą dedykowanego płynu i dokładnie spłucz wodą. Po takim zabiegu pozostaw roletę rozwiniętą, aż do całkowitego wyschnięcia.

Jeśli jesteś zainteresowany roletami zewnętrznymi, zapraszamy do kontaktu. Wspólnie wybierzemy model, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.

Bądźmy w kontakcie

Okna Konieczny

wyceny@oknakonieczny.pl

Infolinia

Tel: 735 820 830

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85