Czy warto montować żaluzje drewniane?

09.09.2021

Popularnym modelem żaluzji nadal są żaluzje drewniane. Opole to miasto, którego mieszkańcy bardzo chętnie sięgają po to rozwiązanie. Z jednej strony jest to sposób na uniknięcie nadmiernego nagrzania wnętrza domu lub mieszkania, z drugiej żaluzje drewniane mają ogromny walor dekoracyjny. Szeroki wybór modeli w sklepie Okna Konieczny pozwala na łatwe dopasowanie koloru i rodzaju drewna do stylu wnętrza.

Czemu warto zdecydować się na żaluzje drewniane? Opole – miasto stylu

Drewniane żaluzje cechują się dużą funkcjonalnością, a przy tym odgrywają rolę dekoracyjną. Przydają się w biurach, sypialniach, gabinetach, a także w pokojach na poddaszu – silnie wystawionych na działanie promieni słonecznych.

Przysłonięte żaluzje drewniane dają poczucie prywatności i komfort termiczny, odsłonięte wpuszczają większą ilość światła, którą można dowolnie dostosować bez konieczności podnoszenia całej żaluzji.

Żaluzje drewniane – rodzaje 

W ofercie sklepu Okna Konieczny znajdziesz żaluzje: drewniane, bambusowe oraz fluo (PCV). Zaletami tego rodzaju żaluzji są między innymi:

  • wykorzystanie naturalnych materiałów (egzotyczne drewno abachi i basswood),
  • stylowe elementy wykończenia (maskownica, końcówka sznurka),
  • opcja zastosowania drabinki taśmowej lub sznurkowej,
  • sterowanie żaluzją za pomocą łańcuszka, 
  • możliwość precyzyjnego regulowania ilości światła wpadającego do wnętrza.

Dlaczego warto montować żaluzje drewniane? Opole

Żaluzje drewniane to moc korzyści, a ponadto w sklepie Okna Konieczny każdy z naszych produktów dopasowujemy do indywidualnych potrzeb klientów. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, a niemal każdy produkt może zostać maksymalnie spersonalizowany. 

Wybierając żaluzje drewniane, mają Państwo możliwość precyzyjnej regulacji ilości światła, które przenika do wnętrza pomieszczenia. Żaluzje z uwagi na naturalność materiału, same w sobie stanowią istotny element dekoracyjny. Z kolei system monocommando zastosowany w żaluzjach, pozwala na łatwe sterowanie przy pomocy łańcuszka.

Gdzie montować żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane można zamontować w bardzo wielu różnych miejscach. Od tradycyjnych okien, po wielkogabarytowe powierzchnie szklane. Sprawdzają się również we wnękach i odgrywają rolę ścianek działowych. 

Decydując się na zakup żaluzji drewnianych, należy zwracać uwagę na: wysoką jakość drewna, komfort i sprawność używania mechanizmu sterowania, powłokę żaluzji. Najlepiej sprawdzą się żaluzje drewniane pokryte olejami lub lakierami – to gwarancja ich trwałości.

Na co zwracać uwagę przy zakupie żaluzji drewnianych?

Zdecydowanie najlepiej jest zakupić żaluzje drewniane na wymiar. Wówczas będziemy mieli pewność, że są właściwie dopasowane do wnętrza i nie będą wymagały dodatkowych zabiegów, np. docinania do ramy okna.

Wybierając żaluzje drewniane, warto zastanowić się nad typem drewna i jego kolorystyką. Zależy to w pewnym stopniu od ram okiennych i od sposobu aranżacji wnętrza. Przed dokonaniem wyboru, warto zapoznać się z ofertą danego producenta i opiniami klientów.

Żaluzje drewniane – w jakich pomieszczeniach?

Żaluzje drewniane są bardzo funkcjonalne, ale także stanowią doskonałe dopełnienie aranżacji. Z powodzeniem można je zamontować w sypialni, w salonie, w pokoju dziecka, czy w kuchni. Można zdecydować się zarówno na ten sam model żaluzji w każdym pomieszczeniu, jak i wybierać między różnymi rodzajami drewna.

Żaluzje wykonane z naturalnych materiałów mają bardzo duży wpływ na atmosferę panującą wewnątrz domu. Zwykle dodają pomieszczeniom stylu oraz przytulności. Z tego powodu, odpowiednio dobrany kolor i wzór – czynią z nich naturalne przedłużenie aranżacji wnętrza.

Okna Konieczny – elastyczne produkty najwyższej jakości

Produkty dostępne w sklepie okna konieczny cechują się dużą elastycznością i wysoką jakością wykonania. Zamówisz u nas stylowe żaluzje w pełni dostosowane do własnych potrzeb i oczekiwań. Jeśli masz pytania lub zastanawiasz się, które żaluzje wybrać – z przyjemnością pomożemy Ci dokonać świadomego wyboru. Postaw na najlepsze żaluzje drewniane. Opole i inne miasta w Polsce czekają na Twoje zamówienia. Choć Okna Konieczny ma siedzibę w Sieradzu, Wrocławiu i Łodzi, dostarczamy produkty na terenie całego kraju.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85