Co na okna do nowoczesnego salonu? Pomysły na aranżacje okien w salonie

09.09.2021

Jeżeli decydujesz się na nowoczesną aranżację okien w salonie, wrota wyobraźni stoją przed Tobą otworem. Jednak, jak się okazuje, nawet ten styl narzuca swego rodzaju ograniczenia. Nowoczesne aranżacje okien w salonie wymagają sporej dawki zaangażowania. Aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy ten poradnik.

Co na okna nowoczesnego salonu?

Nowoczesne aranżacje okien w salonie wymagają wykorzystania prostych i wyrazistych form, które mają stanowić dodatek, a niekoniecznie dominujący element wnętrza. Zarówno firany, jak i potężne zasłony mogłyby przytłoczyć pomieszczenie. Dlatego oprócz starannego doboru kolorystyki i wzornictwa, warto byłoby je upiąć.

Doskonałą ozdobą nowoczesnego wnętrza mogą być także rolety dostępne w sklepie Okna Konieczny. Szczególną popularnością cieszą się zarówno rolety dzień/noc, jak i rolety rzymskie, które dzięki swoim fałdom, tworzą ciekawą dekorację wnętrza. Dobór dekoracji, które staną się podstawą naszej aranżacji, zależy od potrzeb, jakie weźmiemy pod uwagę. Jeśli np. chcesz zasłonić wnętrze przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów, sięgniesz po inne rozwiązania, niż w sytuacji, w której chciałbyś cieszyć się pełnią słońca wpadającego przez całkowicie odsłonięte okna.

Okno w salonie aranżacje: zasłona z firaną

Łączenie zasłon i firan to rozwiązanie ponadczasowe. Od lat sprawdza się wyśmienicie i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Jeśli chcesz stworzyć nowoczesny salon, nie musisz się bać połączenia zasłony z firaną. Pamiętaj jednak, że to połączenie najlepiej prezentuje się na dużych powierzchniach szerokich okien. 

Z kolei szerokość zasłony, podobnie jak szerokość firany warto dobrać do oczekiwanego efektu. Jeśli chcesz, aby zasłony odwracały uwagę od okna, powinny być szerokie. Jeżeli ich zadanie polega tylko na uwydatnieniu uroku okien, powinny być węższe. Niezależnie od celu, postaraj się, aby ostateczny wygląd okna był uporządkowany i nie zakłócał eleganckiej formy. W osiągnięciu tego efektu pomoże Ci równomierne upięcie zasłon lub marszczenie, np. z systemem wave.

Nowoczesne aranżacje okien: zasłona i roleta rzymska

Choć w pierwszej kolejności połączenie zasłony z roletą rzymską może wydawać się dziwne, jest to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Prezentuje się niezwykle elegancko i robi wrażenie. Możesz połączyć zasłonę z kryjącej tkaniny i roletę z tkaniny firanowej lub odwrotnie. Efekt, który osiągniesz dzięki temu zabiegowi, doda salonowi świeżości i lekkości. Równie stylowo prezentuje się zestawienie ze sobą zasłon, które zostały uszyte z tego samego materiału. 

Aranżacje okien w salonie: rolety dzień/noc

W ofercie sklepu Okna Konieczny znajdziesz szeroki wybór rolet i akcesoriów okiennych w wielu wariantach kolorystycznych. Rolet dzień/noc używa się podobnie jak żaluzji, z tą różnicą, że w tym przypadku operujemy poprzecznymi pasami rolety, a nie lamelami (jak w przypadku żaluzji).

Roletę dzień/noc można zamontować samodzielnie lub połączyć ją z tkaniną zasłonową, wszystko zależy tak naprawdę od naszych upodobań aranżacyjnych. Rolety znajdujące się w ofercie naszego sklepu, same w sobie są produktami eleganckimi o wielu walorach estetycznych. Nawet bez towarzystwa zasłon mogą stanowić doskonałą dekorację wnętrza. Jeżeli jednak decydujemy się na duet rolety i zasłony, warto pamiętać o tym, aby struktury i kolory tworzyły razem harmonijną całość.

Szeroki wybór rolet i żaluzji

Jeżeli jednak zdecydujesz się na żaluzje w swoim salonie, również możesz zakupić je w sklepie Okna Konieczny. W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór rolet i żaluzji, z łatwością znajdziesz produkty, które dopasujesz do wymarzonej aranżacji. Duży wybór materiałów wysokiej jakości pozwala na elastyczny dobór wariantów kolorystycznych, a doświadczony zespół specjalistów, chętnie udzieli Ci wskazówek i podpowiedzi.

Okna Konieczny to sklep o elastycznej ofercie, w którym wiedza łączy się z pasją i doświadczeniem. Zapraszamy do lektury naszych poradników oraz zadawania pytań pracownikom naszego sklepu. Dobierając odpowiednie produkty, pomożemy Ci zrealizować aranżację Twoich marzeń.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85