Poradnik

Jak chronić się przed słońcem w domu? 5 modnych sposobów

28.08.2020

Upalne słońce przebijające się przez szybę może być wyjątkowo uciążliwe dla mieszkańców. Sprawdź, jak chronić się przed słońcem w domu. Poznaj 5 modnych sposobów, które nie tylko spełnią swoją podstawową funkcję, ale też będą idealnym uzupełnieniem aranżacyjnym.

Klasyczne zasłony zaciemniające

Jest to podstawowe rozwiązanie, które sprawdzi się w niemal każdym wnętrzu. Zasłony zaciemniające są barwną dekoracją i oprawą dla okna. Kiedy upały dają się we znaki można je całkowicie zasłonić i w ten sposób zminimalizować skutki działania promieni słonecznych. Zasłonięty materiał staje się wówczas wyeksponowany, dlatego zawsze należy go odpowiednio dobrać do charakteru pomieszczenia. Koniecznie należy więc przemyśleć kolor zasłon i ich motyw adekwatnie do aranżacji, co pozwoli stworzyć spójną całość. 

Rolety rzymskie 

Rolety rzymskie to trafna odpowiedź na pytanie, jak chronić się przed słońcem w domu. Oprócz funkcji osłonowej, pełnią one także rolę dekoracyjną. Rolety tego rodzaju zwijają się w ozdobne fale. Jest to więc alternatywa dla tradycyjnych ekranów. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się zwłaszcza w klasycznie urządzonych wnętrzach, w eleganckim klimacie.

Refleksole

Refleksole tworzą osłonę przeciwsłoneczną, którą można stosować zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i na zewnątrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu można ograniczyć ilość wpadającego do pomieszczenia światła, co pozwala zachować stałą i przede wszystkim komfortową temperaturę we wnętrzu. Refleksole świetnie sprawdzają się zwłaszcza w przypadku nowoczesnych domów, szczególnie na dużych połaciach okiennych i całkowicie oszklonych powierzchniach.

Żaluzje pionowe

Żaluzje pionowe świetnie sprawdzą się wśród wielbicieli nowoczesnego designu. Większość propozycji tego rodzaju można dostosowywać do własnych preferencji. Ustawiać można ich kierunek, a tym samym regulować ilość wpadającego światła. Pomieszczenie chronione jest w ten sposób przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych i nagrzewaniem. Bogata gama kolorystyczna żaluzji pionowych pozwala dostosować je do indywidualnych oczekiwań pod względem wyglądu. Dzięki temu żaluzje zawsze będą idealnie wpisywać się w stylistykę aranżacji.

Shuttersy

Piątym, ostatnim już sposobem na to jak chronić się przed słońcem w domu są shuttersy. Jest to nietuzinkowe rozwiązanie, które pozwala stworzyć wyjątkową atmosferę boho w każdym domu. Lamele można ustawiać w dowolnej pozycji. Panele mogą być też całkowicie zamknięte lub całkowicie otworzone. Wszystko to pozwala odpowiednio sterować światłem i temperaturą. Drewniane modele świetnie odnajdą się wśród wielbicieli naturalistycznych rozwiązań, a więc przede wszystkim wśród entuzjastów stylu rustykalnego i toskańskiego.

Już wiesz, jak chronić się przed słońcem w domu? Sprawdź naszą ofertę i wybierz sposób dla siebie.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85