Bilans termoizolacyjny domu. Ilu komorowe okna wybrać? - Oknakonieczny.pl

Bilans termoizolacyjny domu. Ilu komorowe okna wybrać?

21.12.2020

Podczas budowania lub remontowania mieszkania trzeba podjąć wiele decyzji, których konsekwencje będą wpływały na komfort użytkowania nieruchomości przez wiele lat. Z tego powodu wielu inwestorów zastanawia się, ilu komorowe okna wybrać. Podjęcia decyzji nie ułatwia szeroka oferta modeli na rynku. Dostępne są bowiem ramy dwu-,trzy- a nawet siedmiokomorowe. Czym kierować się podczas wyboru konkretnego produktu?

Ilu komorowe okna wybrać, aby zachować dobrą termoizolacje budynku

Właściwy wybór okien ma duże znaczenie dla ilości ciepła przechodzącego na zewnątrz. Dlatego liczba komór to tak często poruszana kwestia wśród osób zainteresowanych. Od niej bowiem zależy wysokość rachunku za ogrzewanie domu. Odpowiadając na pytanie, ilu komorowe okna wybrać, warto mieć też na uwadze, że liczba komór powiązana jest z dźwiękoszczelnością oraz przepuszczaniem powietrza i odprowadzaniem wilgoci. Postawienie na wyroby sprawdzonego producenta jest zatem gwarancją nie tylko niskiego współczynnika przenikania ciepła, ale również większego komfortu użytkowania nieruchomości.

Funkcjonalność ważniejsza niż parametry

Zastanawiając się, jaki rodzaj okna wybrać, trzeba mieć przede wszystkim na uwadze projekt oraz potrzeby domowników. Poza współczynnikiem przenikania ciepła istotne są również kwestie dotyczące sposobu otwierania i zamykania skrzydeł okiennych. Nie mniej ważna jest szczelność, która pozwala na separowanie mieszkania od dźwięków docierających z ulicy oraz wilgoci. 

Warto zdać się w tej kwestii na naszych specjalistów, którzy wysłuchają potrzeb klienta, a następnie doradzą rozwiązanie, które sprawdzi się w praktyce. Jest to szczególnie ważne, bo poza parametrami termoizolacyjnymi, okna powinny również pozwalać na wpuszczenie do pomieszczenia odpowiedniej ilości światła. Ponadto warto też zwrócić uwagę na systemy zabezpieczeń, dzięki nim rodzina będzie mogła czuć się bezpiecznie.

Ilu komorowe okna wybrać, aby cieszyć się nimi przez długi czas?
Projektując budynek warto mieć na uwadze, że rosną wymagania prawne dotyczące energooszczędności nowo powstałych nieruchomości. W kontekście okien istotny jest współczynnik przenikania ciepła. Zgodnie ze zmianami współczynnik ciepła w 2021 roku będzie wynosił 0,9 W/m2 K dla okien fasadowych oraz 1,1 W/m2K dla okien dachowych. Warto mieć na uwadze, że zmiany przepisów odbywają się co kilka lat. Wybierając modele o niskiej stracie ciepła zapewniamy sobie brak konieczności termomodernizacji budynku przez długie lata.

Skontaktuj się z nami

W razie pytań dotyczących produktów lub wyceny, jestesmy do Twojej dyspozycji
  Nasze salony

  Okna Konieczny Wrocław

  budynek Pixel House

  ul. Białowieska 3a

  54-234 Wrocław

  wroclaw@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–18:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 71 728 00 62

  Okna Konieczny Sieradz

  Aleja Pokoju 7a

  98-200 Sieradz

  sieradz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 43 822 17 59

  Okna Konieczny Łódź

  ul. Rzgowska 145

  93-303 Łódź

  lodz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota nieczynne

  Tel: 42 683 10 85