Poradnik

Bilans termoizolacyjny domu. Ilu komorowe okna wybrać?

21.12.2020

Podczas budowania lub remontowania mieszkania trzeba podjąć wiele decyzji, których konsekwencje będą wpływały na komfort użytkowania nieruchomości przez wiele lat. Z tego powodu wielu inwestorów zastanawia się, ilu komorowe okna wybrać. Podjęcia decyzji nie ułatwia szeroka oferta modeli na rynku. Dostępne są bowiem ramy dwu-,trzy- a nawet siedmiokomorowe. Czym kierować się podczas wyboru konkretnego produktu?

Ilu komorowe okna wybrać, aby zachować dobrą termoizolacje budynku

Właściwy wybór okien ma duże znaczenie dla ilości ciepła przechodzącego na zewnątrz. Dlatego liczba komór to tak często poruszana kwestia wśród osób zainteresowanych. Od niej bowiem zależy wysokość rachunku za ogrzewanie domu. Odpowiadając na pytanie, ilu komorowe okna wybrać, warto mieć też na uwadze, że liczba komór powiązana jest z dźwiękoszczelnością oraz przepuszczaniem powietrza i odprowadzaniem wilgoci. Postawienie na wyroby sprawdzonego producenta jest zatem gwarancją nie tylko niskiego współczynnika przenikania ciepła, ale również większego komfortu użytkowania nieruchomości.

Funkcjonalność ważniejsza niż parametry

Zastanawiając się, jaki rodzaj okna wybrać, trzeba mieć przede wszystkim na uwadze projekt oraz potrzeby domowników. Poza współczynnikiem przenikania ciepła istotne są również kwestie dotyczące sposobu otwierania i zamykania skrzydeł okiennych. Nie mniej ważna jest szczelność, która pozwala na separowanie mieszkania od dźwięków docierających z ulicy oraz wilgoci. 

Warto zdać się w tej kwestii na naszych specjalistów, którzy wysłuchają potrzeb klienta, a następnie doradzą rozwiązanie, które sprawdzi się w praktyce. Jest to szczególnie ważne, bo poza parametrami termoizolacyjnymi, okna powinny również pozwalać na wpuszczenie do pomieszczenia odpowiedniej ilości światła. Ponadto warto też zwrócić uwagę na systemy zabezpieczeń, dzięki nim rodzina będzie mogła czuć się bezpiecznie.

Ilu komorowe okna wybrać, aby cieszyć się nimi przez długi czas?
Projektując budynek warto mieć na uwadze, że rosną wymagania prawne dotyczące energooszczędności nowo powstałych nieruchomości. W kontekście okien istotny jest współczynnik przenikania ciepła. Zgodnie ze zmianami współczynnik ciepła w 2021 roku będzie wynosił 0,9 W/m2 K dla okien fasadowych oraz 1,1 W/m2K dla okien dachowych. Warto mieć na uwadze, że zmiany przepisów odbywają się co kilka lat. Wybierając modele o niskiej stracie ciepła zapewniamy sobie brak konieczności termomodernizacji budynku przez długie lata.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85