Jak zasłonić okno przed sąsiadami?

12.11.2021

Wewnątrz własnego mieszkania chcemy przede wszystkim czuć się komfortowo i bezpiecznie. Wśród różnych powodów, które prowadzą do braku komfortu wypoczynku, warto wymienić także niepożądany wzrok sąsiadów. Jak zasłonić okno przed sąsiadami, którzy z ciekawością zaglądają do wnętrza? Który z popularnych sposobów będzie najlepszym rozwiązaniem?

Jak zasłonić okno przed sąsiadami – klasyczne rozwiązania

Niepożądany wzrok sąsiada to szczególnie nieprzyjemny czynnik w mieszkaniach na parterze i domach ulokowanych w pobliżu chodników czy ulic. To w takich obszarach najczęściej będziesz odczuwał uciążliwość takich sytuacji. Najprostszym sposobem na to, jak zasłonić okno przed sąsiadami, będzie montaż karnisza, a na nim firanek i zasłon. Firanki przez cały dzień mogą zasłaniać okno, jednocześnie pozwalając na wpuszczanie do wnętrza promieni słonecznych. Z kolei zasłony znajdą zastosowanie po zmierzchu, kiedy wewnątrz mieszkania będziesz chciał zapalić światło. Decydując się na takie przysłony, a szczególnie zasłony, nie zapomnij o zestawieniu ich kolorystyki z innymi akcesoriami wyposażenia wnętrz.

Nowoczesne metody na to, jak zasłonić okno przed sąsiadami

Nie w każdym pomieszczeniu montaż zasłon i firan będzie dobrze pasował do ogólnego wystroju pomieszczenia. W wielu minimalistycznych wnętrzach firany i zasłony nie są zalecane. W takim wypadku możesz sięgnąć po nowoczesne rozwiązania, które zapewnią więcej dyskrecji w dzień.

Jak zasłonić okno przed sąsiadami? Możesz użyć do tego folii lustrzanych, przyciemniających lub matujących. Takie przesłony odbijają słońce lub przyciemniają wnętrze. Osoba próbująca zaglądać do wewnątrz będzie widziała jedynie swoje odbicie lub ciemną szybę. Niestety takie rozwiązania nie przyniosą intymności wieczorem, kiedy wewnątrz będzie zapalone światło. Wówczas musisz znaleźć dodatkowy sposób na to, jak zasłonić okno przed sąsiadami.

Jak zasłonić okno przed sąsiadami – funkcjonalność i estetyka

Na koniec przedstawiamy bardzo proste sposoby na to, jak zasłonić okno przed sąsiadami. Są one rozwiązaniem pośrednim, pomiędzy dwoma wcześniejszymi. Pozwalają zachować względny minimalizm wewnątrz pomieszczenia, a jednocześnie zapewniają skuteczną przesłonę w dzień i wieczorami.

Jak zasłonić okno przed sąsiadami? Zacznij od rolet, które zasłonią go wieczorem, a dodatkowo ochronią przed intensywnymi promieniami słonecznymi. Jeśli dodatkowo chcesz zasłonić okno w ciągu dnia, wybierz rolety dzień-noc częściowo wykonane z siatki przepuszczającej promienie.

Drugi sposób to żaluzje, które również sprawdzają się w minimalistycznych wnętrzach i pozwalają na ochronę przed promieniami słonecznymi. Ustawione w pozycji rozwartej umożliwiają swobodny dostęp światła z zewnątrz, a jednocześnie ograniczają możliwość zajrzenia do wewnątrz.

Wiesz już jak zasłonić okno przed sąsiadami? Pora teraz dobrać odpowiednie akcesoria i stworzyć zasłonę niepogarszającą estetyki pomieszczenia. Na stronie oknakonieczny.pl znajdziesz wysokiej jakości rolety i żaluzje okienne. Możesz wybrać także inne akcesoria, które stworzą zasłonę i staną się dekoracją mieszkania czy biura. Wszystkie produkty objęte są gwarancją jakości, dzięki czemu bez obaw możesz zamówić wybrany produkt.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85