Żaluzje wewnętrzne - czym się charakteryzują? Okna Konieczny

Żaluzje wewnętrzne – czym się charakteryzują?

26.05.2021

Cenisz sobie minimalizm i sprawdzone rozwiązania, które znakomicie wpiszą się w stylistykę pomieszczenia? Poznaj żaluzje wewnętrzne, które podkreślą walory każdego wnętrza i uczynią je bardziej przytulnym. Odkryj osłony wewnętrzne w nowoczesnym wydaniu. W tym artykule opowiemy czym charakteryzują się żaluzje wewnętrzne, oraz jakie rozwiązania będą odpowiednie. Poznaj najlepsze żaluzje wewnętrzne, ceny i zastosowanie!

Żaluzje wewnętrzne – jak wyglądają?

Dobra osłona przeciwsłoneczna poprawia komfort mieszkania i nadaje pomieszczeniom uroku. Żaluzje wewnętrzne w przeciwieństwie do rolety rzymskiej i zasłon są lekkie i proste.  Stosuje się je na skrzydle okiennym, na ścianie oraz na suficie. Do ich produkcji używa się aluminium, drewna, PCV lub bambusa. Zazwyczaj żaluzje wewnętrzne występują w stonowanych kolorach, które stylistyką nawiązują do skandynawskiego stylu wystroju wnętrz. Doskonale współgrają także z pomieszczeniami nowoczesnymi i klasycznymi. Rolety i żaluzje wewnętrzne pasują niemal wszędzie, choć to żaluzje cechuje klasyczna, lecz wyszukana stylistyka. Użycie stonowanej palety barw pozwala łatwo dopasować żaluzje do mebli i koloru ścian, przez co możemy uznać to rozwiązanie za uniwersalne. Żaluzje wewnętrzne składają się z poziomych części, czyli lameli. Lamele występują w szerokości 16 mm, 25 mm, 35 mm, 50 mm i 70 mm. Największą zaletą żaluzji wewnętrznych jest możliwość ich użycia w wielu typach pomieszczeń. Znakomicie sprawdzą się zarówno w biurze, jak i Twojej nieruchomości.

Rolety i żaluzje wewnętrzne – sterowanie

Nowoczesne przesłony okienne to także wygoda stosowania. System pozwala na regulację ręczną, za pomocą sznurków lub pokrętła oraz regulację zdalną, która jest możliwa dzięki mechanizmowi. Nowa technologia zapewnia sterowanie za pomocą przycisku, dołączonego do zestawu pilota lub smartfona i tabletu. Żaluzje wewnętrzne znakomicie działają z urządzeniami mobilnymi. Kontrola zasłon z każdego miejsca na świecie to ważna funkcjonalność, bez której nie wyobrażamy sobie dziś inteligentnego domu. Automatyzacja pozwala na optymalne dopasowanie uchylenia lamel w odniesieniu do warunków atmosferycznych, za pomocą czujników pogody. Trzeba przyznać, że rolety i żaluzje wewnętrzne obsługiwane z własnej kanapy to ciekawe udogodnienie. Funkcja jest szczególnie przydatna, jeśli okno znajduje się w miejscu trudno dostępnym, jak na przykład okno dachowe na dużej wysokości.

Żaluzje wewnętrzne – ceny

W kwestii doboru osłony do swojego domu warto postawić na wyspecjalizowane firmy, które zajmują się zarówno sprzedażą żaluzji wewnętrznych, jak i montażem produktu u klienta. Wybierając żaluzje wewnętrzne, ceny są uzależnione od specyfiki projektu, stąd trudno jest podać konkretną stawkę. Tym bardziej że kryterium wyceny jest także odległość klienta od firmy montażowej. Wycena zależy także od typu wielkości okien, zaawansowania systemu i konkretnego modelu żaluzji wewnętrznych. Dodajmy, że żaluzje wewnętrzne pokryją nawet okna o dużych gabarytach. Dużą rolę w ostatecznej inwestycji odgrywa wybór metody sterowania. Jeśli chodzi o żaluzje wewnętrzne, ceny są zależne w dużej mierze od tego, czy wybierzemy napęd bateryjny, czy elektryczny. Korzystając z tego udogodnienia, poniesiesz także koszty eksploatacyjne związane z zużyciem energii i ewentualnym serwisem całego systemu.

Zalety i wady żaluzji wewnętrznych

Rolety i żaluzje wewnętrzne mają swoje dobre i złe strony. Z całą pewnością wyglądają elegancko, łatwo można dopasować je do pomieszczenia, świetnie współgrają z dodatkami w domu lub mieszkaniu i można nimi sterować bez problemu. Dodatkowo mechanizmy działają w nich sprawnie przez lata i sprawdzają się lepiej, niż w przypadku awaryjnych rolet. Do minusów żaluzji wewnętrznych należy trudna eksploatacja. Poziome lamele zbierają duże pokłady kurzu, tak więc nie polecamy ich alergikom i osobom wrażliwym na punkcie czystości. Na szczęście usunięcie kurzu nie stanowi problemu. Rolety i żaluzje wewnętrzne wykonane są z rozmaitych materiałów, przy czym w przypadku rolet ilość dostępnych materiałów jest ograniczona i znacznie mniejsza niż wśród żaluzji. Nie jest to jednak duża wada, ponieważ niewielką ilość materiałów rekompensuje elegancki i minimalistyczny wygląd rolet wewnętrznych.

Skontaktuj się z nami

W razie pytań dotyczących produktów lub wyceny, jestesmy do Twojej dyspozycji
Nasze salony

Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85