Żaluzje fasadowe – jakie wybrać do swojego domu?

26.05.2021

Szukasz sposobu na zapewnienie sobie intymności, ochrony przed wzrokiem sąsiadów i słońcem? Odkryj żaluzje fasadowe. Opinie na ich temat z całą pewnością zachęcą Cię do zakupu i zainstalowania ich w swoim domu. W tym artykule podpowiemy, jakie wybrać żaluzje fasadowe, by montaż i obsługa nie będą stanowiły wyzwania. Pokażemy praktyczne rozwiązania dla Ciebie. Poznaj najmodniejsze żaluzje fasadowe, cennik produktów i usług, oraz ich funkcje.

Na wstępie należy dodać, że żaluzje fasadowe to nowoczesna przesłona okienna, która stanowi alternatywę dla rolety zewnętrznej. Terminu żaluzja fasadowa używa się naprzemiennie z żaluzją zewnętrzną. Dzięki łatwemu sterowaniu za pomocą urządzeń mobilnych lub pilota żaluzje fasadowe stały się podstawowym elementem wyposażenia inteligentnego domu. Do żaluzji można dodać np. czujnik wiatru lub czujnik słoneczny, który zautomatyzuje proces odsłaniania i zasłaniania okien.

Żaluzje fasadowe – opinie klientów

Wiele osób ostatnimi czasy wymieniło klasyczne rolety na żaluzje fasadowe. Opinie o produkcie są skrajne, ale śledząc fora i komentarze w internecie, trzeba przyznać, że liczba zwolenników tego rozwiązania wzrasta. Użytkownicy doceniają żaluzje fasadowe. Opinie o nich są oparte o doświadczenie i długoletnie użytkowanie. Nie sposób nie docenić wielu funkcji zasłon okiennych oraz nowoczesnego wyglądu, który może odmienić oblicze każdego budynku.

Żaluzje fasadowe – montaż i budowa

Żaluzja fasadowa składa się z aluminiowych poziomych części, które fachowo nazywane są lamelami. Lamele mają różną szerokość i długość, dlatego żaluzje zewnętrzną można dobrać do rozmiaru okna. Poziome części są rozwijane, a oprócz tego obracają się wokół własnej osi, dzięki czemu kąt nachylenia można dobrać do własnych preferencji. Ze względu na kształt lameli wyróżniamy żaluzje fasadowe z-90 i żaluzje fasadowe c-90. Żaluzje zewnętrzne pozwalają na wpuszczenie do wnętrza domu tyle światła, ile potrzebujesz. Puszkę, w której chowa się zwiniętą żaluzję fasadową, można ukryć w warstwie ocieplenia, przez co jest ona niewidoczna.

Gdy wiemy, jak zbudowana jest żaluzja fasadowa, montaż produktu będzie lepiej zrozumiały. Instalacji żaluzji zewnętrznych nie polecamy dokonywać samodzielnie, ponieważ często instalacja jest łatwa tylko z pozoru. Okazuje się, że żaluzje zewnętrzne wymagają zaangażowania wyspecjalizowanej ekipy, która zrealizuje projekt na zamówienie. Decydując się na żaluzje fasadowe, montaż najlepiej zlecić firmie Okna Konieczny. Kontakt rozwieje Twoje wątpliwości.

Żaluzje fasadowe – cena całego projektu

Oczywiście można kupić gotowy pakiet w sklepach internetowych, jednak polecamy skorzystanie z usług autoryzowanych firm. Jeśli chodzi o żaluzje fasadowe, cennik uzależniony jest od indywidualnego projektu oraz oferty danego producenta. Biorąc pod uwagę  żaluzje fasadowe, wycena opiera się na rozmowie z fachowcem, który ustala wszystkie szczegóły. W kwestii montażu ważną rolę odgrywa także lokalizacja, ponieważ dojazd ekipy do klienta może okazać się czasochłonny i kosztowny. Jeśli skontaktujesz się firmą dystrybuującą żaluzje fasadowe, wycena okaże się jedynie formalnością.

Żaluzje fasadowe – Łódź, Wrocław, a może Sieradz?

Firma Okna Konieczny działa na terenie Łodzi, Wrocławia i Sieradza, choć jej zasięg sięga całego kraju. Jeśli chodzi o żaluzje typu fasadowego, Łódź jest miastem, w którym możesz liczyć na sprawny montaż i dużą dostępność produktów. Wiele firm produkujących żaluzje zewnętrzne znajduje się w obrębie większych miast, choć nie ulega wątpliwości, że to rozwiązanie znalazło zastosowanie głównie w domkach jednorodzinnych, znacznie oddalonych od zatłoczonych metropolii. Tak naprawdę żaluzje fasadowe można zainstalować w każdym rodzaju zabudowy, choć idealnie nadają się do nowego budownictwa, w których występuje duża ilość przeszkleń. Do montażu żaluzji fasadowych najlepiej nadają się duże okna. Dzięki osłonie dom nabierze charakteru, a przestrzenie wewnątrz nie będą widoczne dla przechodniów.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85