Poradnik

Żaluzje drewniane – idealne dopełnienie wnętrza kolonialnego

04.06.2019

Podstawą stylu kolonialnego są egzotyczne dodatki, pochodzące z różnych części świata. Łączy on modę XIX-wiecznej Europy z wyrobami z kolonii brytyjskiej. Elementy zazwyczaj wykonane są ręcznie, a ich fantazyjne wzornictwo stanowi dominujący akcent w prostych europejskich wnętrzach. Zatem styl kolonialny to zestawienie egzotycznych, orientalnych dodatków i mebli z eleganckimi, funkcjonalnymi elementami, jak np. żaluzje drewniane. Wrocławto miasto, gdzie ceni się niebanalne aranżacje, styl kolonialny na pewno wzbudzi, więc zainteresowanie. Zobacz, jak wprowadzić go do swoich wnętrz.

Krótka historia stylu kolonialnego

Można powiedzieć, że styl kolonialny narodził się przypadkiem: gdy kolonizatorzy przyjeżdżali do zamorskich kolonii europejskich, przywozili ze sobą swój dobytek. W większości przypadków ulegał on zniszczeniu w transporcie lub nieco później (w trakcie użytkowania), ze względu na panujący w koloniach klimat. Kolonizatorzy zastępowali swoje zniszczone meble i dodatki lokalnymi wyrobami. Najczęściej były to bogato zdobione wyroby z egzotycznego drewna, odpornego na wilgoć. Miejscowi rzemieślnicy wykonywali je na wzór europejskich mebli. Tak narodził się ten zróżnicowany styl we wnętrzarstwie.

Skąd się wzięła ta różnorodność?

Meble stosowane we wnętrzach kolonialnych różnią się od siebie, ponieważ należy pamiętać, że koloniści przybywali z różnych krajów. Zatem lokalni wyrobnicy wzorowali swoje egzotyczne meble na wyrobach z różnych części Europy, w których panowały zróżnicowane mody i gusta. Meble kolonistów pochodziły np. z Imperium Brytyjskiego, Francji, Portugalii, Niemiec. Jednak ostateczny wygląd mebla zależał od talentu i fantazji wyrobnika, i stanowił połączenie orientalnych zdobień z prostą, użytkową bryłą. Dzięki temu styl kolonialny jest użytkowy, elegancki, ale i bardzo zróżnicowany.

Żaluzje drewnianei inne naturalne elementy w kolonialnym wnętrzu

Drewno to podstawa kolonialnego wnętrza. Zasada ta dotyczy nie tylko mebli, ale także małych dodatków, takich jak egzotyczne figurki, ozdobne parawany, tekstylia w orientalne wzory. Przy tworzeniu aranżacji w tym stylu ważna jest równowaga oparta na łączeniu prostych, nowoczesnych form z tymi orientalnymi i ozdobnymi. Nowoczesne wnętrze kolonialne jest użytkowe i wykorzystuje jedynie elementy, które przyciągają wzrok np. zjawiskową komodę z palisandru.

Okna takiego kolonialnego pomieszczenia powinny również posiadać osłony dopasowane do całości. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się żaluzje drewniane. Wrocław to miasto, w którym mamy nasz showroom, gdzie można zobaczyć na żywo, jak wyglądają tego rodzaju żaluzje. Są one nowoczesne i doskonale pasują do pomieszczeń w stylu kolonialnym.

Żaluzje drewniane Wrocław– co musisz o nich wiedzieć i gdzie je kupisz?

Proponujemy żaluzje drewniane, których listwy wykonane są z odpornego na wilgoć drewna egzotycznego abachi i basswood.  Dzięki temu tego rodzaju osłony można stosować również w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności np. w łazience w stylu kolonialnym. Co więcej, oferowane przez nas żaluzje drewniane są ozdobne – na końcu sznurka znajduje się drewniana maskownica. Można nimi sterować za pomocą eleganckiego łańcuszka. Daje to możliwość precyzyjnej regulacji ilości światła wpuszczanego do pomieszczenia.

Chcesz zobaczyć nasze żaluzje drewniane? Wrocław CH Arena przy ul. Komandorskiej 66 (lokal G-7) i ul. Białowieska 3a to miejsca, gdzie znajdują się nasze showroomy. Zapraszamy do odwiedzin!

Bądźmy w kontakcie

Okna Konieczny

wyceny@oknakonieczny.pl

Infolinia

Tel: 735 820 830

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85