Żaluzje bambusowe - dla kogo są przeznaczone? Okna Konieczny

Żaluzje bambusowe – dla kogo są przeznaczone?

26.05.2021

Jeśli interesują Cię żaluzje poziome wewnętrzne, mamy coś specjalnego. Żaluzje bambusowe mogą okazać się strzałem w dziesiątkę w aranżacji Twojego wnętrza. Podobnie jak inne osłony wewnętrzne, żaluzje bambusowe na wymiar mają funkcje sterowania ręcznego, lub za pomocą pilota, przycisku, czy smartfona. Dowiedz się, do jakiego wnętrza pasują żaluzje bambusowe, co myślą na ich temat użytkownicy oraz jak wypadają na tle drewnianych odpowiedników.

Gdzie pasują żaluzje bambusowe?

Z całą pewnością żaluzje bambusowe nie są rozwiązaniem standardowym, które będzie pasowało do większości pomieszczeń tak jak rolety materiałowe. Sam bambus jest materiałem, który na myśl przywodzi ciepłe kraje, wakacje i tropikalną roślinność. Z tego względu doskonale uzupełnią wnętrze o stylu hawajskim lub orientalnym. Polecamy połączyć ten surowiec z meblami z rattanu lub wikliny. Warto także użyć żaluzji bambusowych jako osłony przeciwsłonecznej drzwi tarasowych. Wielką zaletą bambusa jest jego naturalność, która ucieszy wszystkich zwolenników ekologii i osób zmęczonych całą masą syntetyków obecnych w naszym otoczeniu. Dodatkowo bambus zapewnia efektywne filtrowanie światła, które przyda się szczególnie w pomieszczeniach mocno nasłonecznionych. Rozwiązanie polecamy również osobom, chcącym zachować większą prywatność. Pomimo wielu ważnych właściwości, żaluzje bambusowe to wyzwanie dla projektantów aranżacji wnętrz. Na szczęście ich dopasowanie do wystroju ułatwia bogaty pakiet kolorystyczny, dzięki któremu żaluzje bambusowe pasują do pomieszczeń skandynawskich, klasycznych, minimalistycznych czy nowoczesnych.

Żaluzje bambusowe – opinie

Klienci, którzy kupili ten typ zasłon, najczęściej wystawiają mu pozytywne oceny. Żaluzje bambusowe opinie zdobyły pozytywne i trudno się temu dziwić. Są oryginalne i przykuwają wzrok. Mogą zasłaniać przeszklenia o dużych gabarytach, zachowując przy tym niewielką wagę i świetny wygląd przez długi czas. Bambus jako materiał naturalny zyskał uznanie entuzjastów dbania o środowisko. Jest łatwo dostępny, łatwo odnawialny i łatwy w naprawie. Do tego żaluzjami z bambusa da się sterować zdalnie, łącząc naturalny charakter produktu z nowoczesnością i wygodą. Za wady żaluzji bambusowych możemy uznać kruchość i łamliwość. Niestety materiał jest podatny na uszkodzenia mechaniczne, a do tego należy do uciążliwych w czyszczeniu, ponieważ na lamelach osiada dużo kurzu. Wiele osób określa żaluzje bambusowe jako chwilowy trend w urządzaniu wnętrz. Ciężko się z nimi zgodzić. Mimo dużego zainteresowania tym rozwiązaniem jeszcze długo będziemy widzieć w domach żaluzje bambusowe. Opinie na ich temat są miarodajne i większości użytkownicy rekomendują ten rodzaj zasłony okiennej.

Jaki rozmiar wybrać?

Poza aspektami wizualnymi ważny pozostaje także rozmiar. Niezależnie, czy interesuje Cię żaluzja bambusowa 25 mm, czy żaluzja bambusowa 50 mm, produkty o takich parametrach znajdziesz w większości sklepów, podobnie jak żaluzje drewniane. W celu dobrania odpowiedniego rozmiaru zmierz okno, a jeśli masz wątpliwości, skonsultuj swój wybór z firmą Okna Konieczny. Czekamy na Twój kontakt. Żaluzja bambusowa 50 mm jest najczęściej wybierana i w większości pomieszczeń będzie pasowała idealnie.

Żaluzje drewniane czy bambusowe – które wybrać?

Żaluzje bambusowe na wymiar zyskały tyle samo zwolenników co ich drewniane odpowiedniki. Na pytanie, czy lepsze będą żaluzje drewniane, czy bambusowe ciężko odpowiedzieć jednoznacznie. Z całą pewnością drewniane żaluzje łatwiej dopasować do mebli, ścian oraz innych aranżacyjnych dodatków. Ich wadą jest natomiast większa niż w przypadku bambusa waga. Przez dużą masę podnoszenie rolety może okazać się trudne w przypadku dzieci i osób starszych lub chorych. Wybierając żaluzje drewniane, warto sprawdzić, jak są one zaimpregnowane – brak odpowiedniego zabezpieczenia w połączeniu z wilgocią może obniżyć ich żywotność. Niezależnie czy wybierzesz żaluzje drewniane, czy bambusowe, pamiętaj, że oba te typy są trudne w czyszczeniu i trzeba liczyć się z częstym myciem lamelek.

Skontaktuj się z nami

W razie pytań dotyczących produktów lub wyceny, jestesmy do Twojej dyspozycji
Nasze salony

Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85