Poradnik

Jak zaaranżować taras z tyłu domu?

11.09.2020

Jedną z największych zalet mieszkania w domu jest obecność działki, którą można dostosować do swoich potrzeb. Choć część bloków mieszkalnych posiada funkcjonalne balkony oraz tarasy, ich mieszkańcy nie mają możliwości zbyt wielu przeróbek. Sytuacja w domach prezentuje się zupełnie odmiennie – przydomowe ogródki umożliwiają zaprojektowanie funkcjonalnych tarasów, które spełnią wszystkie oczekiwania domowników. Dlaczego warto zdecydować się na taras z tyłu domu?

Taras z tyłu domu zapewnia komfort i prywatność

Większość domów wolnostojących posiada trzy możliwości umieszczenia tarasu – z przodu, z boku oraz z tyłu budynku. Jeśli w Twoim domu pokój dzienny jest osadzony od południa, najlepiej zdecydować się na taras na froncie. Tarasy boczne sprawdzają się najlepiej w sytuacji, gdy są umieszczone przy zachodniej ścianie budynku – słońce świeci tam najdłużej, dzięki czemu można korzystać z nich nawet do późnych godzin wieczornych.

Taras z tyłu domu to rozwiązanie, które zapewnia domownikom zarówno niezbędną prywatność, jak i możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu. Budowa tarasu na zapleczu budynku przynosi najwięcej korzyści szczególnie wtedy, gdy dom ulokowany jest blisko frontowej granicy działki od strony ulicy. Rozwiązanie to sprawia, że sam taras staje się osłonięty zarówno przed niechcianymi spojrzeniami, jak i hałasem samochodów.

Uniwersalny przepis na taras z tyłu domu nie istnieje

Aranżacja przydomowego tarasu powinna być zgodna przede wszystkim z preferencjami domowników. Miłośnicy przyrody z pewnością ozdobią go pięknymi rabatami z wieloma roślinami, a entuzjaści grillowania na wolnym powietrzu zapełnią go meblami ogrodowymi. Taras z tyłu domu może być również strefą błogiego wypoczynku, zapewniającą zasłużony relaks po ciężkim dniu.

O ile samo wyposażenie tarasu można zmieniać wielokrotnie, zgodnie z obecnymi potrzebami, część rozwiązań konstrukcyjnych należy przemyśleć jeszcze w trakcie planowania jego budowy. Jedną z kwestii, której należy poświęcić odpowiednią uwagę, jest zabudowa tarasu w postaci dachu szklanego lub pergoli.

Szklany dach

Jeśli szukasz konstrukcji, która ochroni Twoje meble ogrodowe przed opadami atmosferycznymi, warto zainwestować w szklane zadaszenie. To elegancka i trwała konstrukcja, która zapewni Ci dużą ilość naturalnego światła nawet w pochmurne dni. Warto podkreślić jednak, że nie występuje w wersji składanej.

Pergola segmentowa

Pergole segmentowe cechuje estetyczny wygląd, stabilna konstrukcja i bezpieczne podzespoły. To jeden z najpopularniejszych typów osłon tarasowych, które doskonale sprawdzają się zarówno na przydomowym tarasie, jak i w restauracyjnym ogródku.

Pergola lamelowa 

Pergole lamelowe umożliwiają płynne dostosowanie prześwitu zadaszenia do swoich preferencji. Opuść lamele, aby osłonić swój taras przed deszczem – podnieś je, aby wpuścić do środka trochę słońca. Instalacja tę można również doposażyć w niezbędne akcesoria, takie jak przeszklenia, oświetlenie czy silnik elektryczny.

Zaplanuj taras z tyłu domu z Okna Konieczny

Powyższe konstrukcje to tylko niektóre z produktów z oferty Okna Konieczny, które pomogą Ci zaaranżować piękny i funkcjonalny taras z tyłu domu. Zapoznaj się z produktami naszej firmy i zaprojektuj niepowtarzalne miejsce spotkań i wypoczynku dla całej rodziny.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.




Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85