Wymiana materiału w roletach czy zakup nowych?

Wymiana materiału w roletach czy zakup nowych?

12.11.2021

Rolety należą do najpopularniejszych konstrukcji wykorzystywanych do osłony okien. Mają liczne zalety, jednak ich największą wadą jest łatwe brudzenie się tkaniny, z jakiej zostały wykonane. Alternatywą dla wymiany rolet na nowe będzie wymiana materiału w roletach. Jak przeprowadzić taki zabieg i czy wymiana rolety w kasecie ma sens?

Wymiana materiału w roletach – kiedy będzie konieczna?

Wszelkie zasłony okienne to elementy wyposażenia, które mają spełniać przynajmniej kilka funkcji. Przede wszystkim zasłaniają wnętrz przed nadmierną ilością promieni słonecznych wpadających do środka. Ponadto są zaporą, która może odgrodzić pomieszczenie od osób znajdujących się na zewnątrz i ich spojrzeń. Dodatkowo roleta jest też dekoracją i choćby z tego względu zabrudzenia na jej powierzchni są niepożądane.

W odróżnieniu od żaluzji, w roletach znacznie trudniejsze jest czyszczenie. Stosowanie mokrej szmatki jest ryzykowne, a przy użyciu odkurzacza część zabrudzeń może nie zejść. Problemy pojawiają się przy tłustych plamach z jedzenia, smaru, albo będących skutkiem dziecięcych zabaw. Jeśli uznasz, że zabrudzeń nie da się usunąć żadnymi konwencjonalnymi sposobami, trzeba będzie przedsięwziąć bardziej drastyczne środki. Dlatego wymiana materiału w roletach jest pierwszym rozwiązaniem, które nasuwa się przy uciążliwych plamach.

Wymiana rolety w kasecie – jak się do tego zabrać?

Istnieje wiele sklepów, które oferują same tkaniny do rolet, jednak musisz wiedzieć, czego konkretnie potrzebujesz. Jeśli bierzesz pod uwagę wymiana rolety w kasecie lub montowanej na rolkach, musisz dokładnie obejrzeć istniejącą konstrukcję. Na początek sprawdź, czy uda się zdjąć samą tkaninę. Najczęściej jest ona nawinięta na rolkę, a na końcach przyklejona do niej lub zaszyta. Oceń, czy uda się zdjąć samą tkaninę bez konieczności zniszczenia mechanizmu odpowiedzialnego za jej zwijanie.

Kolejnym krokiem będzie dokonanie dokładnego pomiaru zarówno szerokości, jak i długości rolety. Za pomocą miarki oceń szerokość najlepiej z dokładnością do milimetrów. Może się bowiem okazać, że standardowe 120 cm ma tak naprawdę 118, a resztę stanowi mechanizm. Wymiana materiału w roletach wiąże się też z wyborem wzoru i kolorystyki nowego płótna. Korzystając z oferty sklepu oknakonieczny.pl, będziesz miała możliwość wyboru rolety w jednym z kilkudziesięciu wzorów. Wystarczy sprawdzić, jaki materiał będzie najlepiej pasował do pozostałych elementów wyposażenia i zamówić odpowiednią ilość.

Kiedy paczka z odpowiednim materiałem znajdzie się już u Ciebie w domu, przyjdzie czas na montaż. Najważniejsze będzie wsunięcie krawędzi rolety do rolki, która jest odpowiedzialna za jej nawijanie. Musisz prawidłowo połączyć też wszystkie łańcuszki i mechanizmy, żeby nie utracić funkcjonalności elementu. Pod tym względem znacznie trudniejsza jest wymiana rolety w kasecie, ponieważ musisz zdemontować obudowę. Przy bardziej skomplikowanych konstrukcjach z pewnością zadasz sobie pytanie, czy wymiana materiału w roletach ma rzeczywiście sens?

Nie męcz się wymianą materiału w roletach – kup nowe

Nie da się ukryć, że tkanina stanowi znaczną część kosztów wykonania całej rolety. Jeśli dodatkowo zamawiasz ją na wymiar, koszt rośnie. Przy wymianie materiału w roletach dodatkowym zasobem, jaki poświęcisz na to, będzie Twój czas. Jeśli na wymianę poświęcisz dwie godziny, możesz uznać to za sukces. W przypadku problemów zostajesz sam ze zniszczoną starą roletą i materiałem na nową.

Czy zatem wymiana rolety w kasecie i dokupienie materiału ma jakikolwiek sens? Będziesz musiał sam odpowiedzieć sobie na tak postawione pytanie, jeśli poznasz asortyment sklepu oknakonieczny.pl. Ceny nowych rolet o standardowych wymiarach z reguły są niższe niż przygotowanie tkaniny na wymiar. Dodatkowo wymiana tej przesłony może być okazją na zmianę aranżacji i wybór produktu lepiej odpowiadającego potrzebom. Sprawdź ofertę naszego sklepu, a w razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z biurem obsługi klienta.

Skontaktuj się z nami

W razie pytań dotyczących produktów lub wyceny, jestesmy do Twojej dyspozycji
  Nasze salony

  Okna Konieczny Wrocław

  budynek Pixel House

  ul. Białowieska 3a

  54-234 Wrocław

  wroclaw@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 71 728 00 62

  Okna Konieczny Sieradz

  Aleja Pokoju 7a

  98-200 Sieradz

  sieradz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 43 822 17 59

  Okna Konieczny Łódź

  ul. Rzgowska 145

  93-303 Łódź

  lodz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota nieczynne

  Tel: 42 683 10 85

  Okna Konieczny Zduńska Wola

  ul. Kilińskiego 1B

  98-220 Zduńska Wola

  zdunskawola@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 533 980 490