Jak wyczyścić rolety dzień-noc?

12.11.2021

Estetyka wnętrza to nie tylko piękne akcesoria wykończeniowe, ale także utrzymanie ich w czystości. Wiele problemów może sprawić roleta dzień-noc. Czyszczenie tego rodzaju przesłony jest trudne z uwagi na jej konstrukcję i różnorodne materiały zastosowane do produkcji. Jednak przy zachowaniu pewnych zasad utrzymasz ich piękny wygląd. Prezentujemy podpowiedzi na temat jak czyścić rolety dzień-noc z forum użytkowników i prosto od ekspertów.

Roleta dzień-noc – czyszczenie może nie być łatwe

Rolety typu dzień-noc to akcesoria wyposażenia wnętrz, które montuje się w obrębie wnęki okiennej. Mają za zadanie regulację ilości promieni słonecznych wpadających do wewnątrz pomieszczenia. Wykonane są z pasów materiału pełnego i siatki, dzięki czemu możesz regulować poziom przesłonięcia szyby. Roleta może zasłonić całe okno lub strefę, w której promienie słoneczne są najbardziej intensywne.

Budowa takich rolet sprawia, że trudności może sprawić czyszczenie rolet materiałowych. Forum użytkowników i specjalistyczne poradniki sporadycznie zawierają informacje o tym, jak umyć rolety składające się z dwóch różnych materiałów. Trudność jest większa, niż w przypadku klasycznych rolet czy żaluzji, ponieważ występują tu dwa materiały. Część konstrukcji można przetrzeć szmatką, jednak nie zawsze okaże się to skuteczne przy drugim typie materiału. Poniżej przedstawiamy uniwersalne sposoby na to, jak wyczyścić rolety dzień-noc.

Jak czyścić rolety dzień-noc – forum użytkowników

Problem z pielęgnacją jest spory i wielu użytkowników na forach chce się dowiedzieć, jak przebiega czyszczenie rolet materiałowych. Na forum możesz znaleźć informację o tym, że rolety trzeba czyścić regularnie, ponieważ w przeciwnym razie zanieczyszczenia będą niemal niemożliwe do usunięcia.

Większość użytkowników na pytanie, jak czyścić rolety dzień-noc na forum odpowiada, że zaczyna od odkurzania. Zbieranie kurzu zawsze powinno rozpoczynać pracę, a w ten sposób powinno Ci się udać, zebrać większość standardowych zabrudzeń. W przypadku delikatnej rolety dzień-noc czyszczenie powinieneś przeprowadzić końcówką z włosiem lub specjalnymi ściętymi końcówkami do odkurzacza. Wówczas tkanina i siatka nie zostaną uszkodzone.

Jak umyć rolety typu dzień-noc?

Nie zawsze jednak samo odkurzanie przyniesie właściwy efekt i konieczne będzie zaprzęgnięcie do działania środków o większym kalibrze. Jak wyczyścić rolety dzień-noc w przypadku tłustych plam czy innych uciążliwych zabrudzeń? W wielu przypadkach, kiedy tkanina wykonana jest z tworzywa sztucznego, możesz zastanowić się nad pracą na mokro. Jak umyć rolety? Możesz użyć do tego czystej wody lub zmieszać ją z detergentem. Najlepsza do takich prac będzie miękka ściereczka, może być z mikrofibry lub innego podobnego materiału. Nie zapominaj też o wytarciu powierzchni i pozostawianie jej jako suchej.

Jak prać rolety dzień-noc?

Na forach internetowych i w specjalistycznych magazynach możesz spotkać się z pytaniem o to, jak prać rolety. Jest to jednak bardzo problematyczne, ponieważ wielu producentów zastrzega, że ich wyroby nie nadają się do prania. Jeśli jednak zabrudzenia są znaczne, możesz rozważyć taki sposób.

Jak prać rolety? Przede wszystkim odrzuć pomysł o wrzuceniu ich do pralki automatycznej, ponieważ tam cała konstrukcja ulegnie zniszczeniu. Najpierw upewnij się, że tkanina jest wykonana z tworzywa sztucznego, dlatego nie zniszczy się w czasie prania. Następnie postaraj się zdemontować samą tkaninę bez mechanizmów zwijania rolet. Możesz ją zamoczyć w misce lub wannie w taki sposób, żeby była możliwie najbardziej rozprostowana i nie pojawiły się na niej załamania. Pranie powinno polegać na moczeniu w wodzie z detergentem.

Wiesz już, jak wyczyścić rolety dzień-noc. Jeśli jednak żaden sposób na czyszczenie i pranie nie pomaga, pora wymienić ten element wyposażenia. Szukając solidnych rolet typu dzień-noc odwiedź sklep oknakonieczny.pl, w którym znajdziesz różnego typu rolety w wielu wariantach wymiarowych, kolorystycznych, oraz na zamówienie.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85