Poradnik

Jakie są rodzaje rolet wewnętrznych materiałowych?

03.04.2019

Rolety wewnętrzne to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań, jeśli chodzi o zasłonięcie okien w domu czy mieszkaniu. Dzięki nim bardzo łatwo możesz regulować ilość światła wpadającą do pomieszczenia. Jednocześnie rolety materiałowe stanowią także element ozdobny w pokoju. Jak znaleźć ładne i trwałe rolety wewnętrzne?

Rodzaje rolet wewnętrznych. Jaki model wybrać?

Na rynku zasłon okiennych znajdziemy wiele rodzajów rolet wewnętrznych. Twój wybór zależy przede wszystkim od twoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Przedstawiamy 5 najpopularniejszych rodzajów rolet:

  1. Rolety wolnowiszące

Ten rodzaj rolet jest bardzo popularny i praktyczny. Sterowanie łańcuszkowe lub elektryczne pozwala szybko i łatwo wyregulować wysokość rolety. Rolety wolnowiszące świetnie sprawdzą się nie tylko jako zasłona okienna, ale także jako przesłona wnęki, regału lub jako ekran pod projektor.

  1. Rolety wolnowiszące w kasecie

To wyjątkowo elegancki i trwały model rolety. Doskonale sprawdzi się zarówno w biurze, jak i w domu. Dzięki specjalnej tkaninie roleta zapewnia doskonałą ochronę przed palącym słońcem. Dodatkowo, szeroki wybór wzorów i kolorów pozwala dobrać styl i wygląd zasłony okiennej do charakteru twojego mieszkania. Z kolei kaseta zapewnia dużą trwałość produktu i jego eleganckie wykończenie.

  1. Rolety wolnowiszące dzień/noc w kasecie

To bardzo nowoczesny rodzaj rolety. Jest niezwykle elegancki i praktyczny. Pełni jednocześnie wiele funkcji, m.in. żaluzji oraz firanek. Dzięki aluminiowej kasecie montaż i demontaż rolety jest banalnie prosty. Do tego producenci oferują bardzo szeroki wybór różnego rodzaju materiałów transparentnych oraz zacieniających.

  1. Rolety dachowe Anwis Fantazja Premium

Ten model rolety doskonale sprawdzi się na oknach dachowych wykonanych z PCV oraz drewna. Anwis Fantazja Premium została wyposażona w samohamujący mechanizm, który z łatwością zatrzyma roletę w danej pozycji. Dzięki temu bez najmniejszego problemu zacienisz pokój w stopniu, który ci odpowiada.

  1. Rolety tkaninowe

Dzięki specjalnym prowadnicom bocznym oraz estetycznej kasecie osłaniającej, przenikanie światła zostało ograniczone praktycznie do minimum. W dodatku rolety zostały wyposażone w listwę obciążającą, która odpowiednio napina materiał, a to sprawia, że całość prezentuje się niezwykle estetycznie.

Dlaczego warto zainwestować w rolety wewnętrzne?

Życie w dużym mieście, samochody, wieczny gwar i światła ulicznych latarni mogą być czasami bardzo męczące. Dzięki odpowiednio dobranym roletom wewnętrznym możesz odciąć się od wszystkiego, co się dzieje na zewnątrz. To sprawi, że nawet jeśli mieszkasz w samym centrum dużej aglomeracji, będziesz mógł wypocząć i zrelaksować się we własnych czterech ścianach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą rolet wewnętrznych!

Bądźmy w kontakcie

Okna Konieczny

wyceny@oknakonieczny.pl

Infolinia

Tel: 735 820 830

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85