Poradnik

Rolety i żaluzje zewnętrzne – które wybrać do domku letniskowego?

19.04.2019

Własny domek letniskowy to bardzo trafna inwestycja. Dzięki temu, o dowolnej porze roku możesz wyjechać na kilka dni i odetchnąć od zgiełku i hałasu dużego miasta. Jednak, aby w pełni móc się zrelaksować niezbędne jest odpowiednie wyposażenie takiego domu. Oprócz podstaw sanitarnych takich jak bieżąca woda, prąd oraz małe AGD, należy pomyśleć również o przysłonie okien. Rolety czy żaluzje zewnętrzne – co lepiej się sprawdzi w domku letniskowym?

Żaluzje zewnętrzne – ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem

Żaluzje zewnętrze wykonane są najczęściej z trwałego aluminium. Dzięki temu są stosunkowo lekkie – co jest niezwykle istotne, jeśli mamy do osłonięcia dużą powierzchnię. To także wyjątkowo estetyczne rozwiązanie. Dodatkowo żaluzje są bardzo łatwe do utrzymania w czystości.

Żaluzje zewnętrzne składają się z poziomych lameli w różnych kształtach (w przekroju poprzecznym przypominają literę C, S lub Z). Lamele standardowo mają od 65 do 90 mm szerokości, zabezpieczone są specjalnymi lakierami, które umożliwiają ekspozycję zewnętrzną i zapewniają odporność na warunki atmosferyczne. Obsługa takich żaluzji jest bardzo prosta. Sterowanie ręczne bądź automatyczne umożliwia szybką i wygodą zmianę kąta nachylenia lameli – dzięki temu to Ty decydujesz, jaką ilość światła wpuszczasz do pomieszczenia.

Rolety zewnętrzne – gwarancja ochrony przez zimnem, słońcem i hałasem

Rolety zewnętrzne cechują bardzo duże właściwości termoizolacyjne. Ten fakt jest niezwykle istotny, jeśli planujesz spędzać czas w swoim domku letniskowym także jesienią i zimą. Dzięki temu zmniejszą się Twoje rachunki za ogrzewanie, a wypoczynek nawet w grudniu czy styczniu będzie komfortowy i przyjemny. Ponadto rolety zewnętrzne chronią przed hałasem, co sprawi, że będziesz mógł zrelaksować się w ciszy i spokoju.

Rolety zewnętrzne, tak samo jak żaluzje, pełnią także funkcję osłony przed palącym słońcem. Produkowane są z trwałego tworzywa, w związku z czym masz pewność, że będą ci służyć przez wiele lat. Do wyboru masz wiele rodzajów rolet m.in.:

  • rolety zewnętrzne elewacyjne – montowane na oknach lub elewacji, wyposażone w dodatkową kasetę, która ma za zadanie ochronę zwiniętej rolety,
  • rolety zewnętrzne podtynkowe – montaż jest możliwy bez powiększania otworów okiennych. Skrzynia rolety pozostaje na zewnątrz budynku, a wszelkie naprawy i serwisowanie jest możliwe dzięki klapie rewizyjnej umieszczonej w dolnej części kasety.

Jeżeli nadal zastanawiasz się, która opcja lepiej sprawdzi się w twoim domku letniskowym – serdecznie zapraszamy do kontaktu. Posiadamy bardzo szeroki asortyment, w tym m.in.: rolety, żaluzje zewnętrzne, pergole, moskitiery oraz szeroki wybór osłon wewnętrznych.

Bądźmy w kontakcie

Okna Konieczny

wyceny@oknakonieczny.pl

Infolinia

Tel: 735 820 830

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85