Rolety rzymskie turkusowe

14.05.2021

Roleta rzymska turkusowa to stylowy dodatek. Zasłony cenione są nie tylko za funkcjonalność, ale także za piękny wygląd. Poznaj jeden z ciekawszych wariantów tych elementów dekoracji, jakim są rolety rzymskie turkusowe. Dlaczego warto zwrócić uwagę właśnie na ten kolor i gdzie kupić odpowiednie rolety?

Rolety rzymskie turkusowe i wpływ na aranżację

Rolety rzymskie od kilku lat stają się prawdziwym hitem w aranżacji wnętrz. Piękny wygląd złożonych w równe zakładki tkanin i funkcjonalność rozwiniętych przekonuje kolejnych użytkowników. Choć do produkcji rolet wykorzystywane są tkaniny w różnych kolorach, zwróć uwagę na rolety rzymskie turkusowe. Dlaczego właśnie taka kolorystyka?

Turkusowy kolor ma bardzo uniwersalne zastosowanie, podobnie do czerni, bieli czy odcieni szarości. Jednocześnie rolety rzymskie turkusowe są bardziej wyraziste i już same w sobie stanowią ciekawą dekorację. Choć taka barwa kojarzy się głównie z nieco zimnymi aranżacjami, wcale nie musi tak być. Wiele zależy od tego, w jakim towarzystwie zostanie zamocowana roleta rzymska turkusowa.

Dobór kolorystyki wszystkich elementów wyposażenia ma wpływ na ostateczny odbiór aranżacji. Jeżeli rolety rzymskie turkusowe umieścisz w pomieszczeniu z dodatkami w kolorach cytrusów (pomarańczowym, limonkowym czy cytrynowym), całe pomieszczenie będzie optymistyczne. Te barwy zneutralizują chłód, który możesz odczuwać, spoglądając na rolety rzymskie turkusowe.

Turkusowe dekoracje świetnie sprawdzają się również w towarzystwie pastelowych barw. Zestawiając rolety rzymskie turkusowe z różem, kolorem liliowym czy łagodnym odcieniem zieleni stworzysz radosną atmosferę. Z kolei bardzo kojący efekt osiągniesz, jeśli roleta rzymska turkusowa zawiśnie w towarzystwie podobnych barw lub kolorów ziemi. Natomiast turkus w towarzystwie białych ścian czy ciemnych dodatków istotnie potęguje odczucie chłodu. Często ten kolor wybierany jest do chłodnych wnętrz skandynawskich.

Jak wybrać odpowiednie rolety rzymskie turkusowe?

Roleta rzymska turkusowa ma stać się dekoracją salonu, gabinetu czy biura, ale także łazienki lub kuchni. Jednak poza walorami dekoracyjnymi powinna być funkcjonalnym elementem. Dlatego dokładnie określ zapotrzebowanie, oceniając warunki techniczne w swoim pomieszczeniu. Roleta rzymska turkusowa może być zamontowana do ściany lub sufitu, jednak w szczególnych przypadkach sprawdza się także montaż do ramy okiennej. Rolety rzymskie turkusowe najczęściej wyposażone są w mechanizm łańcuszkowy, jednak przy większych konstrukcjach lepiej sprawdzi się zasilanie elektryczne sterowane radiowo lub z użyciem smartfonu.

Zadbaj też o to, żeby roleta rzymska turkusowa była wykonana z wysokiej jakości materiałów. Ten element dekoracji jest narażony na działanie promieni słonecznych i słabej jakości materiał może tracić kolory. Drugim zagrożeniem jest zabrudzenie powstałe wewnątrz pomieszczenia. Jeśli chcesz, żeby roleta rzymska turkusowa przez długi czas zachwycała Cię wyglądem, wybierz materiały, które można zdjąć i poddać praniu ręcznemu.

Rolety rzymskie turkusowe i w innych kolorach tylko u sprawdzonych producentów

Interesują Cię rolety rzymskie turkusowe? Nie ryzykuj zakupów w przypadkowych punktach i u nieznanych producentów. Wybierz ofertę Oka Konieczny, gdzie poza innymi produktami związanymi z przestrzenią okienną możesz znaleźć także rolety rzymskie turkusowe. Możesz zamówić produkty na wymiar, a po dokładnym określeniu parametrów otrzymasz dokładną wycenę. W razie potrzeby oddajemy do dyspozycji także naszą ekipę serwisową, która działa na terenie całego kraju. Dowiedz się więcej, poprzez bezpośredni kontakt.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85