Rolety rzymskie podwójne

14.05.2021

Tkaninowe rolety rzymskie cieszą się coraz większą popularnością w domach prywatnych i firmach. Stanowią piękną i funkcjonalną zasłonę przestrzeni okiennej. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się szczególna odmiana takiej dekoracji, czyli rolety rzymskie podwójne. Choć bywają droższe od standardowych, są znacznie bardziej funkcjonalne. Jak wybrać podwójną roletę rzymską i komu powierzyć jej wykonanie?

Gdzie kupić rolety rzymskie podwójne

Choć dekoracje przestrzeni okiennej należą do bardzo popularnych elementów wykończeniowych, nie każdy producent ma w swojej ofercie rolety rzymskie podwójne. Jednak, jeśli mieszkasz w pobliżu Wrocławia, Sieradza lub Łodzi możesz zobaczyć na własne oczy, jak wyglądają takie produkty oferowane przez Okna Konieczny. Podwójna roleta rzymska to jeden z elementów showroomów, które otwarto w tych miastach, jednak zasięg działania firmy jest znacznie większy. Nasi serwisanci mogą dojechać do każdej miejscowości na terenie kraju. Zamówienia i wyceny możesz dokonać za pośrednictwem sieci, a kontakt z konsultantami pozwoli Ci dobrać najlepsze rolety rzymskie DUO do swojego domu.

Rolety rzymskie podwójne – alternatywa dla firan i zasłon

Rolety rzymskie cenione są za elegancję i wyjątkową estetykę. Rozwinięte skutecznie zasłaniają okno i zapobiegają wpuszczeniu do wewnątrz wzroku sąsiadów, a także części promieni słonecznych. Z kolei zwinięte układają się w estetyczne formy powstałe z następujących po sobie zakładkach. Szczególnym przykładem są rolety rzymskie podwójne, które rozwiązują wiele problemów charakterystycznych dla tego typu dekoracji.

Każda roleta rzymska podwójna wykonana jest z dwóch różnych tkanin. Pierwsza z nich montowana bliżej okna jest częściowo przezroczysta. Najczęściej wykonuje się ją z takich samych materiałów, które służą do szycia firanek. Ma ona za zadanie zapewnić prywatność wewnątrz pomieszczenia i rozproszyć wpadające światło słoneczne. Każda podwójna roleta rzymska ma również drugą warstwę, którą stanowi tkanina nieprzezroczysta. Ta sprawdzi się do zasłaniania okna na noc lub przed promieniami słonecznymi w czasie lata.

Podwójna roleta rzymska nie ma wad, które zniechęcają do zakupu tradycyjnych rolet rzymskich. Nie musisz wybierać między materiałem przezroczystym a zaciemniającym, ponieważ otrzymujesz oba. Dlatego roleta rzymska DUO jest znakomitą alternatywą dla firan i zasłon pokojowych. W minimalistycznych aranżacjach roleta rzymska podwójna jest ceniona ponad klasyczne rozwiązania.

Roleta rzymska podwójna – funkcjonalna dekoracja

Rolety rzymskie wyposażone są w mechanizm łańcuszkowy, który pozwala na rozwinięcie ich do wybranej wysokości. Mechanizm rolety rzymskiej DUO nie jest bardziej skomplikowany od klasycznego. Potrzebna jest jednak odpowiednia sekwencja ruchów łańcuszka, żeby móc sterować każdą z przesłon rolety rzymskiej DUO. Mechanizm może być też uruchamiany za pomocą sterowania elektrycznego. Dzięki temu łatwiejsze będzie ustawienie zasłon nawet bez potrzeby ruszania się z fotela czy sofy.
Rolety rzymskie podwójne można wykonywać z różnych materiałów. Możesz podjąć decyzję dotyczącą zarówno tkaniny firankowej, jak i zewnętrznej przesłony. Dzięki temu łatwiej Ci będzie dopasować podwójną roletę rzymską do stylistyki i kolorystyki pomieszczenia. Choć jej konstrukcja jest nieco bardziej skomplikowana, roleta rzymska DUO także może być prana. Nie sprawi problemu zdjęcie tkaniny i upranie jej ręcznie w niskiej temperaturze. Chcesz wiedzieć więcej? Czekamy na Twój kontakt!

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85