Rolety rzymskie na duże okna

14.05.2021

Zamontuj rolety rzymskie na duże okna. Estetyka i funkcjonalność rolet rzymskich sprawia, że cieszą się one rosnącym zainteresowaniem. Służą nie tylko jako przesłony pojedynczych niewielkich otworów ściennych, ale także jako rolety na duże okna. Czy takie rozwiązanie będzie skuteczne? W jaki sposób dobierać rolety na duże okna tarasowe? Odpowiedzi na te pytania postaramy się znaleźć w tekście.

Rolety rzymskie na duże okna – czy warto?

Rolety rzymskie cieszą się niesłabnącą popularnością w czasie wykańczania wnętrz. Cenione są za piękny wygląd szczególnie nakładające się na siebie regularne zakładki z tkaniny. Użytkownicy doceniają również funkcjonalność przesłony pozwalającej na zasłonięcie wybranej części okna. W ostatnim czasie sporo uwagi poświęca się roletom rzymskim na duże okna. Dlaczego?

Rolety na duże okna mogą przesłonić większość ściany prowadzącej na taras, co wpłynie na wygląd całego pomieszczenia. Stanowią również skuteczną przesłonę przeszklonej strefy, która często skierowana jest na stronę południową. Nieprzepuszczalne tkaniny wykorzystywane do rolet rzymskich na duże okna zatrzymają letnie promienie słoneczne. Warto zwrócić uwagę także na zasilany elektrycznie mechanizm odpowiadający za zwijanie rolety na duże okna tarasowe. Dzięki niemu sterowanie przesłoną przebiega sprawnie, wygodnie i nie powoduje problemów nawet osobom o niepełnosprawnościach ruchowych.

Jak dopasować rolety na duże okna?

Okna do zabudowy tarasów lub wykonywane w ogrodach zimowych często mają wymiary znacznie większe niż tradycyjne okna w domu. Dlatego rolety na duże okna tarasowe wymagają dokonania dokładnych pomiarów i indywidualnego dopasowania. Z reguły będziesz musiał zdecydować się na rolety na duże okna uszyte na wymiar. Tylko w takim wypadku okażą się funkcjonalne, a ich użytkowanie nie wpłynie na szybsze zużycie produktów.

Sięgając po rolety rzymskie na duże okna, musisz dokładnie przemierzyć każdą wnękę i odległość w świetle ramy okiennej. Czasem okna w zabudowie tarasowej mają trójkątne lub trapezowe kształty, co także będzie istotne z punktu widzenia zamówienia. Weź pod uwagę możliwości montażu takiej przesłony. Rolety na duże okna mogą być mocowane do ściany lub sufitu. Odpowiednio zamontowane konstrukcje nie powinny mieć kłopotu z przeniesieniem ciężaru nawet bardzo ciężkich tkanin. Tymczasem rolety na duże okna tarasowe będą montowane do ramy okiennej, ponieważ często warunki techniczne nie pozwalają na inny sposób montażu.

Nie zawsze rolety rzymskie na duże okna muszą być wykonywane w całości i możesz podzielić je na kilka mniejszych elementów. W przypadku okien tarasowych powszechnie stosuje się oddzielną konstrukcję na każde ze skrzydeł lub okien. Daje Ci to wiele możliwości zastosowania rolet i poprawia funkcjonalność całej konstrukcji. Rolety na duże okna tarasowe pozwalają też na zabawę stylistyką i doborem tkanin. Przecież nie jest powiedziane, że musisz wybierać wszystkie przesłony wykonane z takiej samej tkaniny.

Rolety na duże okna w Okna Konieczny

Szukając rolety na duże okna, pewnie odwiedziłeś już kilka stron innych producentów. Dlaczego powinieneś skorzystać właśnie z oferty Okna Konieczny? Przede wszystkim korzystamy z wysokiej jakości tkanin dostępnych w wielu wariantach kolorystycznych. Po konsultacji z działem sprzedaży przekonasz się, że jesteśmy w stanie przygotować rolety rzymskie na duże okna niemal w dowolnej formie i stylu. Zobacz ukończone przez nas realizacje. Nasze ekipy serwisowe działają na terenie całego kraju, dlatego możesz zlecić nam montaż rolety na duże okna w Twoim salonie czy biurze.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85