Rolety rzymskie dla dziewczynki

14.05.2021

Szukanie elementów wyposażenia do pokoju dzieci rządzi się swoimi prawami. Musisz zwrócić uwagę nie tylko na estetykę, ale także inne parametry tych produktów. Czym się kierować wybierając rolety rzymskie dla dziewczynki? Na jakie cechy zwrócić uwagę, żeby ten element dekoracyjny nie stał się jedynie problemem w pokoju dzieci?

Rolety rzymskie dla dzieci – jakie wybrać?

Rolety rzymskie dla dzieci muszą charakteryzować się parametrami technicznymi ułatwiającymi przetrwanie w pokoju dziecka. Musisz zdać sobie sprawę, że rolety będą narażone nie tylko na wilgoć i zabrudzenie. Prawdopodobnie będzie testowana ich odporność na zrywanie, ścieranie czy inne obciążenia mechaniczne. Dlatego wybierając rolety rzymskie dla dziewczynki i chłopca pamiętaj o doborze tkanin poliestrowych, które łatwo można zdjąć i wyprać. Zrezygnuj z delikatnych materiałów lub wysokiej jakości tkanin naturalnych. Jeśli dziecko nadal jest w wieku przedszkolnym lub na etapie szkoły podstawowej, szkoda Twoich nerwów.

Inna kwestia techniczna dotyczy mechanizmu składania rolety rzymskiej dla dziewczynki. Może Ci się wydawać, że dla dziecka łatwiejsze będzie sterowanie elektroniczne za pomocą pilota lub panelu dołączonego do mechanizmu. Nic bardziej mylnego. Pilot szybko się zgubi, a panel będzie nadużywany. Dlatego rolety rzymskie dla dzieci lepiej wyposażyć w klasyczny sznur koralikowy. Jeśli zsunie się z mechanizmu, łatwo będzie go założyć z powrotem. W przypadku zerwania również bez problemu dokupisz nowy.

Poza parametrami wytrzymałościowymi zwróć uwagę także na funkcjonalność rolet rzymskich dla dziewczynki. Może warto pokusić się o rolety typu DUO, które składają się z dwóch warstw – przeziernej i zaciemniającej. Takie  rolety rzymskie dla dzieci będą służyły w dzień do rozpraszania światła i nocą do wprowadzania intymności do wewnątrz pomieszczenia. Choć są droższe od klasycznych, mogą zastąpić inne elementy aranżacji okna.

Rolety rzymskie dla dziewczynki – kolorystyka

Nie każdy chłopiec chce być strażakiem, a dziewczynka księżniczką. Dlatego wybierając rolety rzymskie dla dzieci, niekoniecznie kieruj się oklepanymi standardami kolorystyczymi. Może się okazać, że różowe rolety rzymskie dla dziewczynki nie tylko nie podobają się dziecku, ale dodatkowo zbyt mocno zaciemniają pokój. Z roletami w ciemnych kolorach inspirowanych aranżacjami z bajek może być podobnie.

Pomieszczenia dzieci powinny być radosne i pozwalać na swobodne rozchodzenie się promieni słonecznych. Rolety rzymskie dla dziewczynki mogą być białe z naniesionymi na nie niewielkimi kolorowymi wzorami. Zawsze ciekawie prezentują się uniwersalne gwiazdki czy misie albo ulubione postaci z bajek. W pokojach małych księżniczek mogą sprawdzić się także rolety jednolite w jasnych pastelowych kolorach lub w pasy różnokolorowe. Unikaj jednak tkanin zaciemniających.

Gdzie zamówić rolety rzymskie dla dzieci?

Jeśli potrzebujesz rolety rzymskie dla dzieci uszyte na wymiar i z mechanizmami pasującymi do warunków panujących w pokoju, wybierz ofertę Okna Konieczny. Dysponujemy wieloma wariantami tkanin, które estetycznie ozdobią wybrany pokój. Ponadto nadają się do prania ręcznego i są odporne na działanie promieni słonecznych czy wilgoci. Rolety rzymskie dla dziewczynki możemy przygotować w wersji DUO lub z pojedynczą tkaniną. Ekipa serwisowa działająca na terenie całego kraju może zamontować przygotowane konstrukcje u Ciebie w domu. Dzięki temu problemy z doborem rolety rzymskiej dla dzieci ograniczą się tylko do pomiarów, wyboru tkaniny i złożenia zamówienia. Dowiedz się więcej, przechodząc do zakładki kontakt.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85