Poradnik

Jakie rolety okienne wybrać?

09.10.2020

Ze względu na szeroką ofertę produktów, wybór właściwego rozwiązania do domu nie jest prosty. Rolety okienne różnią się funkcjonalnością w zależności od wybranego modelu. Poza praktycznym aspektem, zasłony to także element wystroju mieszkania, dlatego ich wybór nie jest łatwy. Szczególnie, gdy są dostępne w wielu kolorach. 

Rolety okienne typu dzień i noc

Pozwalają one regulować ilość wpadającego do pomieszczenia światła, zastępując inne służące temu artykuły takie jak firany czy żaluzje. Połączenie zalet znanych z innych rozwiązań sprawia, że można regulować zaciemnienie okna bez konieczności podnoszenia rolety. Wybierając ten produkt możesz decydować o nasłonecznieniu pokoju bez względu na to, jak mocne słońce świeci za oknem. Rolety okienne to wygodny sposób na podniesienie komfortu przebywania w pomieszczeniu. Wszystko to dzięki zatrzymywaniu światła, które podnosi temperaturę w mieszkaniu. Wybierając nasz produkt możesz cieszyć się optymalnym nasłonecznieniem, które nie będzie przegrzewać twojego domu.

Rolety tkaninowe zatrzymują światło 

Te rolety okienne zbudowane są z materiału, która skutecznie ogranicza ilość światła przedostającego się do pomieszczenia. Rolety tkaninowe to także prowadnice boczne umożliwiające regulowanie poziomu zasłonięcia okna nawet wtedy, gdy jest ono uchylone. Na komfort użytkowania produktu wpływa również mechanizm sterujący, który pozwala na ustawienie tkaniny na dowolnej wysokości. Rozwiązanie to sprzyja precyzyjnej regulacji przy odsłanianiu i zasłanianiu okna.

Rolety okienne – mechanizmy sterowania

W celu zapewnienia odpowiedniego komfortu użytkownikom wyposażyliśmy swój produkt w dwa rodzaje mechanizmów. Sterowanie elektryczne pozwala regulować nasłonecznieniem pomieszczenia bez konieczności podchodzenia do okna. Sterowanie manualne oparte o tradycyjny mechanizm z łańcuszkiem koralikowym. Jest to cenione i znane rozwiązanie, które zapewni precyzyjną regulację ilości wpadającego do mieszkania światła. Dodatkowo jest on wyposażony w system Child Safety, który zapobiega tworzeniu się pętli. Dopełnieniem obu mechanizmów jest obciążnik metalu, który sprawia, że rolety okienne są bardzo wygodne w użytkowaniu.

Estetyczny wygląd

Wiemy, że rolety okienne to nie tylko funkcjonalność, ale również ważny element wystroju domu. Dlatego nasze produkty przygotowaliśmy z dbałością o detale. Rolety okienne są również dostępne w wielu kolorach. Szeroka gama barw sprzyja dopasowaniu rolet do wystroju wnętrza. Co więcej, dzięki użytym tkaninom nasz produkt może nadawać pomieszczeniom wyjątkowy charakter.

Rolety okienne od Okna Konieczny dobry wybór na słoneczne dni

Wyróżnia nas szeroka gamy produktów. Rolety okienne są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych oraz modelach, które są odpowiedzią na różnorodne potrzeby klientów. Zapoznaj się z ofertą Okna Konieczny, aby uzyskać odpowiednie nasłonecznienie w swoim domu.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85