Jak poprawnie zmierzyć pergolę? - Oknakonieczny.pl

Jak poprawnie zmierzyć pergolę?

16.05.2022

Każdy z Nas marzy o miejscu we własnym ogrodzie, gdzie może stworzyć przestrzeń do odpoczynku, relaksu i biesiadowania. Pergole na tarasie stwarzają taką możliwość. Zadaszając taras pergolą aluminiową z dachem przeciwsłonecznym, wodoszczelny, odpornym na śnieg możemy stworzyć dodatkowy „piąty pokój”, powiększyć salon czy stworzyć letnią kuchnię. Bardzo często zadajemy sobie pytanie jakie dane są potrzebne do wyceny pergoli na moim tarasie?

Czy można uzyskać wycenę zdalnie?

W dzisiejszych czasach każdy z Nas chce sprawnie załatwić swoje sprawy nie tracąc czasu na dodatkowe spotkania. Niejednokrotnie musimy przestawiać Nasz grafik spraw codziennych, zwalniać się z pracy bądź rezygnować z innych czynności, aby spotkać się ze specjalistą, który zwymiaruje Naszą pergolę.
Mamy na to idealne rozwiązanie. W tym artykule postaramy się przybliżyć Państwu wszelkie parametry oraz informacje techniczne, które firma Okna Konieczny potrzebuje, aby wykonać dla Państwa orientacyjną wycenę zdalnie – mailowo.

Jak rodzaj pergoli?

Najważniejszą dla Nas informacją jest typ pergoli jaką chcą mieć Państwo wycenioną.
Przypomnijmy, że w Naszej ofercie mamy pergole aluminiowe z różnymi rodzajami zadaszenia. Najprostszym podziałem pergol jest : pergole lamelowe, pergole tkaninowe/segmentowe oraz pergole lekkie/rzymskie.

Pergole lamelowe

Dach pergoli lamelowej zbudowany jest z aluminiowych profili obracających się wokół własnej osi. Obrót odbywa się od 0 do 135 stopni. Jest to pergola która jest przeciwsłoneczna, przeciwdeszczowa, odporna na silny wiatr, a nawet śnieg.

Pergole tkaninowe/segmentowe

Kolejną grupą pergol są konstrukcje tkaninowe/segmentowe, gdzie mamy składany dach z materiału, który jest wodoodporny i nie przepuszcza deszczu, chroni nas przed słońcem i może być rozłożony podczas silnego wiatru.

Pergola lamelowa oraz pergola segmentowan/tkaninowa sterowana jest elektrycznie za pomocą pilota.
Pergola rzymska/lekka jest pergolą typowo przeciwsłoneczną i choć możemy w niej zastosować materiał wodoszczelny to pergola nie ma zintegrowanego systemu orynnowania do odprowadzania wody deszczowej. Woda przelewa się z dachu bez żadnej kontroli podczas opadów. Materiał tej pergoli i nie jest napięty, przez co nie jest odporny na silne wiatry. Tkanina tworzy charakterystyczny baldachim i jest zwijany ręcznie za pomocą specjalnego systemu sznurkowemu.
Po wyborze modelu pergoli przechodzimy do zwymiarowania Naszego tarasu.

Jak zmierzyć pergole?

Do wyceny potrzebujemy kilku informacji związanych z powierzchnią, którą chcemy zadaszyć. Omawiając pergolę przyścienną zamontowaną trwale do budynku potrzebujemy szerokości oraz wysięgu. Szerokość pergoli mierzona jest wzdłuż linii budynku. Szerokość pergoli określamy orientacyjne stojąc naprzeciw budynku i podając wartość w centymetrach. Szerokości pergoli zazwyczaj zaczynają się od 3 metrów szerokości, a mogą się kończyć nawet 12 metrowymi pergolami. Wszystko oczywiście zależy od modelu pergoli, którą Państwo są zainteresowani. Eksperci Okna Konieczny doradzą najlepsze rozwiązania pergoli lamelowej, segmentowej/tkaninowej czy rzymskiej na Państwa taras. Podpowiedzą również w jakich gabarytach dana pergola będzie optymalna.
Drugą wartością jest wysięg, czyli odległość zakończenia pergoli od budynku. Wysięg jest długością pergoli w stronę ogrodu. Wysięgi wahają się zazwyczaj od 3 metrów do 7 w zależności od wyboru danego modelu pergoli. Tak więc szerokość i wysięg podany przez Państwa pozwoli nam określić powierzchnię zadaszenia.

Powyższe informację pozwalają firmie Okna Konieczny wykonać wstępną wycenę pergoli tarasowej. Bardzo pomocne będą dla Nas zdjęcia Państwa budynku wykonywane z perspektywy ogrodu. Dodatkowo dla dokładniejszej wyceny poprosimy Państwa o lokalizację, gdzie chcielibyście postawić pergole.

Te informację pozwolą Nam stworzyć dla Państwa wycenę swojej wymarzonej pergoli. Państwo natomiast uzyskają niezbędne informację bez wychodzenia z domu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Po zaakceptowaniu wstępnej wyceny Nasi Doradcy skontaktują się z Państwem, aby umówić pomiar ostateczny wykonywany przez doświadczonego technika, który doradzi, dokładnie pomierzy, zaprezentuje dostępną gamę kolorystyczną konstrukcji oraz kolory materiału dachowego. Z Technikiem ustalą Państwo wszelkie szczegóły odnośnie wyposażenia dodatkowego: rolet bocznych Screen ZIP, bocznych ścian szklanych, oświetlenia LED zintegrowanego z pergolą czy czujników pogodowych. Takie spotkanie i ustalenie wszystkich szczegółów, sprawdzenie możliwości montażu pozwoli Nam stworzyć dla Państwa ostateczną wycenę skrojonej na miarę wymarzonej pergoli.

Zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się z nami

W razie pytań dotyczących produktów lub wyceny, jestesmy do Twojej dyspozycji
  Nasze salony

  Okna Konieczny Wrocław

  budynek Pixel House

  ul. Białowieska 3a

  54-234 Wrocław

  wroclaw@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 71 728 00 62
  Tel: 516 191 800

  Okna Konieczny Sieradz

  Aleja Pokoju 7a

  98-200 Sieradz

  sieradz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 43 822 17 59

  Okna Konieczny Łódź

  ul. Rzgowska 145

  93-303 Łódź

  lodz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota nieczynne

  Tel: 42 683 10 85

  Okna Konieczny Zduńska Wola

  ul. Kilińskiego 1B

  98-220 Zduńska Wola

  zdunskawola@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 533 980 490