Poradnik

Pergola lamelowa – najlepszy towarzysz ogrodowego relaksu

12.07.2020

Lato to wyjątkowo zmienna pora roku, kiedy bezchmurne niebo w ciągu kilku chwil potrafi całkowicie pokryć się burzowymi chmurami. Naprzemienne upały i ulewy nie sprzyjają planowaniu relaksu w przydomowym ogrodzie. Na szczęście, na rynku istnieje wiele rozwiązań, które pozwalają cieszyć się świeżym powietrzem niezależnie od pogody. Jednym z nich jest pergola lamelowa.

Dlaczego pergola lamelowa to dobra propozycja dla każdego ogrodu?

Podstawowym zadaniem każdej pergoli tarasowej bądź balkonowej jest ochrona przed nadmiernym słońcem oraz opadami atmosferycznymi. Pergola lamelowa ma jednak na tej płaszczyźnie pewną istotną przewagę. Kąt nachylenia lameli można ustawić dowolnie, dzięki czemu domownik sam decyduje, jak wiele światła ma przedostawać się w głąb pergoli.

W najbardziej parne dni, kiedy na niebie nie sposób dostrzec choćby jednej chmury, całkowicie zamknięte lamele z pewnością pomogą uniknąć nieprzyjemnego upału i groźnych dla skóry promieni UV. W sytuacji łagodnego zachmurzenia, gdy zaciemnienie pergoli nie będzie konieczne, zadaszenie z lameli można częściowo otworzyć, dzięki czemu jej wnętrze natychmiast się rozjaśni.

Ruchome lamele to nie jedyna funkcjonalność, która dba o najwyższy komfort wypoczynku na świeżym powietrzu. Na wyróżnienie zasługuje także obecność systemu swobodnego odprowadzania wody, wbudowany w bezpośrednio w konstrukcję. Pergola lamelowa jest niezauważalnie pochylona ku dołowi. Woda gromadzi się w rynnach ulokowanych w słupach, gdzie może ona swobodnie spłynąć poza obręb pergoli.

Odpoczynek pod pergolą w zimie? To możliwe

Jedną z najciekawszych funkcjonalności, jaka może pochwalić się pergola lamelowa, jest przystosowanie do zimowych warunków. O ile znacznej części konstrukcji ogrodowych nie należy używać w zimie (a niektóre z nich należy wręcz złożyć), niektóre modele pergoli lamelowych mogą udźwignąć nawet 120 kg śniegu na m2.

Pergola lamelowa, jakiej potrzebujesz

Pergole ogrodowe występują w zróżnicowanych konfiguracjach. Klienci mogą przebierać pomiędzy wersjami standardowymi, a propozycjami z licznym wyposażeniem dodatkowym, takim jak:

  • silnik elektryczny do sterowania kątem pochylenia lamel,
  • przeszklenia boczne, przeciwdziałające podmuchom wiatru oraz opadom,
  • promienniki ciepła, nieocenione w trakcie chłodniejszych miesięcy, które skutecznie dogrzewają pergolę,
  • zintegrowane oświetlenie, dzięki którym pod pergolą lamelową będzie można wypoczywać do późnych godzin nocnych.

Postaw na solidne produkty

Nasza firma posiada w ofercie dwa modele pergol lamelowych: Bioclimatic oraz Bavona. Oba modele cechują się doskonałą ochroną przed ulewnym deszczem i palącym słońcem, różnią się jednak oferowanym wyposażeniem dodatkowym. Gorąco zachęcamy do zapoznania się produktami z naszej oferty – specjaliści i doradcy Klienta Okna Konieczny chętnie odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania.

Bądźmy w kontakcie

Okna Konieczny

wyceny@oknakonieczny.pl

Infolinia

Tel: 735 820 830

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85