Poradnik

Okna trójkątne. Jakie są ich zalety?

22.10.2020

Budynki mieszkalne są coraz częściej nie tylko koniecznym, ale też atrakcyjnym wizualnie elementem miejskiej architektury. Inwestorzy chętnie stawiają na efektowne, nie zaś wyłącznie praktyczne rozwiązania. Za tym trendem musi nadążać także wyobraźnia producentów materiałów wykończeniowych.

Okna trójkątne i właściwe doświetlenie poddasza

Kiedyś jednym z największych problemów na poddaszu było jego odpowiednie doświetlenie. Zwłaszcza w pomieszczeniach pod dachem dwuspadowym inwestorzy napotykali na problem. Trudno było wstawić okno o kształcie zdeterminowanym przez kąt nachylenia dachu. Dzisiaj okna trójkątne naszej marki dają klientom możliwość zaprojektowanie okien o dowolnym kształcie. Jesteśmy gotowi by sprostać nawet najbardziej wymagającym inicjatywom projektantów. Bez względu na rozmiar i sposób wykończenia produktu. Nasza otwartość na rozwiązywanie potrzeb klientów sprawi, że każde pomieszczenie w Twoim domu będzie otwarte na światło docierające z zewnątrz.

Okna trójkątne i energooszczędność na najwyższym poziomie

Niestandardowe rozwiązania idą w parze z troską o środowisko. Ogrzewanie domów emituje do atmosfery znaczną ilość szkodliwych gazów. W związku z tym w budownictwie przyjmuje się tzw. współczynnik Uw, określający, jak wiele ciepła przenika przez okno na skutek różnicy temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku. Zgodnie z przepisami, za energooszczędne uważa się okna, którego wartość Uw nie jest wyższa niż 1,1W/(m2*K). Kolejnym aspektem, który obniża zużycie energii w domu jest odpowiednie doświetlenie pomieszczenia. Promienie słońca nie tylko rozjaśniają pokój, ale również ogrzewają go. Zatem postawienie na wysokiej jakości okna trójkątne tam, gdzie prostokątna stolarka nie może mieć zastosowania, to dobry wybór również ze względu na troskę o klimat.

Okna trójkątne w aranżacji wnętrz

Nietypowe konstrukcje świetnie sprawdzą się w domach, których właściciele stawiają na wyróżniające się wnętrza. Dopasowanie kształtu okna pozwala zaskoczyć gości geometrią przeszkleń. Okna trójkątne sprawdzą się znakomicie również jako rozszerzenie drzwi. Zarówno tradycyjnych drewnianych, jak i szklanych. Okno wpasowujące się w linie dachu będzie umożliwiało odpowiednie doświetlenie tego elementu domu. Może to być wykorzystane przez inwestorów, którzy sufity wykończyli  drewnem. Coraz większą popularnością cieszą się również okna o wielkiej powierzchni, zacierające granice między tym co wewnątrz i na zewnątrz. Okna trójkątne będą właściwym uzupełnieniem „przezroczystych ścian”.

Jeśli Twój projekt przewiduje ambitne wykończenie domu i szukasz dobrze dopasowanej stolarki okiennej, zadzwoń do nas. Chętnie omówimy z Tobą naszą ofertę i doradzimy, jak dopasować okna trójkątne do architektury budynku.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85