Nowoczesne zadaszenie tarasu - Blog Okna Konieczny

Nowoczesne zadaszenie tarasu

12.11.2021

Przebywanie na tarasie może być przyjemne nie tylko latem podczas słonecznej pogody, ale także jesienią. Jednym ze sposobów na wykorzystywanie funkcjonalności tarasu przez cały rok jest zadaszenie tarasu. Nowoczesne konstrukcje nadadzą dodatkowej estetyki przestrzeni przed domem i sprawią, że poranna kawa w otoczeniu przyrody będzie przyjemna nawet w zimie.

Zadaszenie tarasu – nowoczesne pergole

Taras jest jednym z miejsc wokół domu, które kojarzą się głównie z latem. To właśnie w tym okresie korzystając z ciepła i słonecznej pogody najchętniej zasiadamy na tarasie. Jednak funkcjonalność tego miejsca nie musi kończyć się wraz z nastaniem jesiennych chłodniejszych dni. Wybierając nowoczesne zadaszenie tarasu, możesz wydłużyć okres przebywania w tym miejscu nawet do całego roku. Jednocześnie przestrzeń przed domem niczego nie straci ze swojej estetyki.

Jedną z konstrukcji, które bardzo dobrze sprawdzają się we wszystkich obiektach ulokowanych poza domem, jest pergola. Są to budowle najczęściej o podstawie prostokątnej, które na pionowych wspornikach podtrzymują kratownicę zadaszenia. W zależności od sposobu wykończenia, to zadaszenie tarasu nowoczesne może być wykończone w inny sposób. Często jest to tkanina chroniąca przed powiewami wiatru i lekkimi opadami deszczu. Może być rolowana, segmentowa lub rozwijana jak roleta rzymska. W innych przypadkach zadaszenie jest zasłonięte systemami przeszklenia, które świetnie chronią nawet przed mocnym deszczem, a jednocześnie zapewniają transparentność i kontakt z przyrodą.

To nowoczesne zadaszenie tarasu może mieć różne kolory, a także stylistykę. W poszczególnych produktach możesz wybrać rodzaj wykończenia, a przy zadaszeniach tkaninowych także kolor i deseń materiału. Dodatkowo pergole mogą być wyposażone w przeszklenia w bocznej części. Dzięki nim konstrukcja będzie przypominała ogród zimowy.

Zadaszenie tarasu – nowoczesne markizy

Nieco inne możliwości dają markizy, które także można uznać za zadaszenie tarasu nowoczesne. Ich konstrukcja nie jest nowa, jednak przez wiele dekad wcale nie przestała być funkcjonalna. Markizy to tkaniny zamontowane na rozwijanym stelażu. Materiał zwija się w kasetach i wewnątrz jest przechowywany w czasie wiatrów, silnych opadów deszczu lub w okresie nieużytkowania markizy. Jednak w każdej chwili można rozwinąć materiał i stworzyć zadaszenie nad przestrzenią wypoczynkową. Nowoczesne zadaszenie tarasu w postaci markizy może być w pełni zautomatyzowane, dzięki czemu nie tylko samoczynnie zwinie się przy zbyt silnym wietrze, ale także będziesz mógł wygodnie nim sterować.

Markizy są skuteczną ochroną przed intensywnymi promieniami słonecznymi. Tkanina zabezpieczy też osoby wypoczywające na tarasie przed silnymi podmuchami wiatru i lekkimi opadami deszczu. Dzięki takiemu nowoczesnemu zadaszeniu tarasu będziesz mógł korzystać z tej przestrzeni niezależnie od pogody. Ta osłona naturalnie poprawia też estetykę całej przestrzeni przed domem. Zwinięta wewnątrz kasety będzie niemal niewidoczna. Z kolei po rozwinięciu tkaniny w wybranym kolorze i deseniu będziesz mógł podkreślić kolorystykę całego obiektu.

Gdzie kupić nowoczesne zadaszenie tarasu?

Przedstawione konstrukcje stosowane na zewnątrz budynków są narażone na działanie czynników atmosferycznych i możliwych uszkodzeń mechanicznych. Także ich koszt jest stosunkowo wysoki. Choćby z tych dwóch powodów wybierając zadaszenie tarasu nowoczesne, nie możesz szukać oszczędności i sięgać po produkty gorszej jakości. Może się bowiem okazać, że ich trwałość będzie słaba, a uszkodzony element narazi Cię na kolejne wydatki.

Jeśli Twoje nowoczesne zadaszenie tarasu ma posłużyć Ci kilkanaście lat i przez cały czas utrzymywać wysoką jakość i estetykę, wybierz ofertę firmy OknaKonieczny. Znajdziesz u nas markizy i pergole wysokiej jakości, wykonywane z trwałych konstrukcji nośnych i wykończone dobrej jakości tkaninami. W asortymencie sklepu czekają także inne produkty przeznaczone do wyposażenia strefy okiennej budynku.

Skontaktuj się z nami

W razie pytań dotyczących produktów lub wyceny, jestesmy do Twojej dyspozycji
  Nasze salony

  Okna Konieczny Wrocław

  budynek Pixel House

  ul. Białowieska 3a

  54-234 Wrocław

  wroclaw@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 71 728 00 62

  Okna Konieczny Sieradz

  Aleja Pokoju 7a

  98-200 Sieradz

  sieradz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 43 822 17 59

  Okna Konieczny Łódź

  ul. Rzgowska 145

  93-303 Łódź

  lodz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota nieczynne

  Tel: 42 683 10 85

  Okna Konieczny Zduńska Wola

  ul. Kilińskiego 1B

  98-220 Zduńska Wola

  zdunskawola@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 533 980 490