Moskitiera magnetyczna na drzwi – jaką wybrać?

12.07.2021

Letnie dni kojarzą się nie tylko z ciepłym powietrzem wpadającym do wewnątrz mieszkania. Przez otwarte na oścież drzwi mogą do środka dostawać się także insekty i owady latające. Moskitiera magnetyczna na wymiar jest konstrukcją przeznaczoną do mocowania do na ramie drzwi balkonowych lub wejściowych. Z jej pomocą zatrzymasz większość owadów na zewnątrz i jednocześnie nie ograniczysz funkcjonalności drzwi.

Moskitiera magnetyczna na wymiar – kiedy będzie potrzebna?

Moskitiery to konstrukcje, które przydają się głównie w obiektach wybudowanych w pobliżu naturalnych zbiorników wodnych czy lasów. To w tych miejscach jest najwięcej owadów i tam ich uciążliwość jest największa. Dlatego moskitiera magnetyczna na wymiar najczęściej trafia do domów jednorodzinnych na uboczu i  domków letniskowych. Można ją zamontować również w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych szczególnie do mieszkań parterowych.

Moskitiera magnetyczna na wymiar montowana jest do ramy drzwi na stałe, choć najczęściej mocowanie siatki jest na rzepy. Magnetyczne płytki mocowane są na dwóch częściach tkaniny, dzięki czemu w razie potrzeby można je rozłożyć. Taka funkcjonalna cecha pozwala na mocowanie moskitiery na drzwiach wejściowych, tarasowych czy balkonowych.

Moskitiera magnetyczna – opinie użytkowników

W wielu domach szczególnie budownictwa wielorodzinnego stosowana jest moskitiera magnetyczna. Opinie użytkowników mieszkań w blokach i domów jednorodzinnych bywają mocno zróżnicowane. Jednak najczęściej pojawia się opinia, że jest to najskuteczniejszy sposób na zabezpieczenie domu przed owadami w tej cenie. Istotnie, nawet moskitiera magnetyczna na wymiar jest stosunkowo tania i nie trzeba na nią wydawać majątku.

Użytkownicy często podkreślają także inne aspekty użytkowania moskitiery magnetycznej. Opinie wskazują na niewielką ilość miejsca, którą zajmuje taka konstrukcja. Jest to cenione szczególnie przy drzwiach balkonowych i prowadzących na taras. Moskitiery są też łatwe do zdemontowania, kiedy sezon letni dobiegnie końca. Wówczas niepotrzebne można złożyć i przechowywać do kolejnego sezonu. Dominują opinie, że moskitiera magnetyczna nie zmienia estetyki pomieszczenia. Takie konstrukcje sprawdzają się nawet w pomieszczeniach minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach.

Najpopularniejsza moskitiera magnetyczna na drzwi

Otwory drzwiowe najczęściej wykonywane są z myślą o konkretnych typach stolarki. Także moskitiery magnetyczne mają wymiary dopasowane do standardowych rozmiarów drzwi balkonowych i zewnętrznych. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zamówienie moskitiery magnetycznej na wymiar, sprawdź dostępność standardowych produktów przygotowanych z myślą o uniwersalnych drzwiach.

Najpopularniejszym typem konstrukcji jest moskitiera magnetyczna na drzwi 120 × 220. Te wymiary sprawdzają się zarówno przy drzwiach zewnętrznych, jak i balkonowych. Z każdej strony pozostanie kilka centymetrów na zamontowanie siatki do powierzchni ramy okiennej. Takie moskitiery to najczęściej tkaniny dzielone na dwie części, z których każda otwiera się niezależnie. Jednak w mieszkaniach popularnością cieszy się także moskitiera magnetyczna 230, która może być zamontowana do nadproża. Dzięki temu możliwe jest opuszczanie siatki i zwijanie jej za każdym razem, kiedy będziesz chciał swobodnie przejść lub zamknąć drzwi.

Gdzie szukać moskitiery magnetycznej na wymiar?

Moskitiera magnetyczna na wymiar jest produktem, którego wykonanie warto powierzyć solidnej firmie. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że gotowy wyrób nie okaże się niedopasowany lub kiepskiej jakości. W takim razie, komu zlecić wykonanie moskitiery magnetycznej? Opinie użytkowników są różne i wskazują wiele firm. My polecamy oczywiście ofertę firmy OknaKonieczny, czyli producenta okien i akcesoriów do urządzania przestrzeni okiennej. Możesz u nas zamówić moskitiery magnetyczne, ale także inne typy moskitier. Wysoka jakość materiałów użytych do produkcji i profesjonalne podejście sprawią, że przez wiele lat będziesz cieszył się funkcjonalnymi przesłonami.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85