Poradnik

Modny minimalizm – jakie rolety materiałowe wybrać do wnętrz w stylu skandynawskim?

24.04.2019

Styl skandynawski od kilku sezonów cieszy się niesłabnącą popularnością. Charakteryzuje go prostota, minimalizm oraz jasna, naturalna kolorystyka. Biele, beże i chłodne szarości to barwy, które najczęściej goszczą w domach urządzonych w stylu skandynawskim. Za atmosferę w mieszkaniu, w dużej mierze odpowiadają także dodatki, dlatego tak ważny jest ich odpowiedni wybór. Poduszki, koce, dywany czy rolety w oknach – wszystkie te elementy muszą ze sobą współgrać oraz powinny być praktyczne i funkcjonalne w codziennym użytkowaniu.

Jak dobrać rolety materiałowe do wnętrz skandynawskich?

Zasłony w oknach, tak samo jak rolety tworzą niepowtarzalny klimat w danym pomieszczeniu. Ponieważ styl skandynawski cechuje przede wszystkim prostota i naturalność, doskonale sprawdzą się jednolite rolety w stonowanym kolorze. Świetnie będzie prezentować się model rzymski lub tradycyjne rolety ekranowe. Ponieważ skandynawskie wnętrza są zazwyczaj bardzo jasne, możesz zdecydować się na zasłony okienne w ciemnym grafitowym lub brązowym kolorze. W ten sposób uzyskasz świetny kontrast i podkreślisz charakter twojego miejsca.

Rzymskie rolety a skandynawskie wnętrze

Rolety rzymskie to wyjątkowo elegancki i stylowy rodzaj rolet. Podczas składania takiej zasłony, materiał kształtuje delikatne plisy, które doskonale prezentują się w praktycznie każdym pomieszczeniu w domu. Rzymskie rolety materiałowe do wnętrz skandynawskich, oprócz estetycznego wyglądu, powinny być też praktyczne. Dlatego warto zwrócić uwagę na sposób ich montażu. Model rzymski przytwierdzany jest do ściany lub sufitu, co umożliwia zasłonięcie jednocześnie kilku okien. Dodatkowo, niektóre rodzaje posiadają wzmocnienia, takie jak fiszbiny bądź szprosy. To gwarantuje wyjątkową trwałość i niezawodność rolety. Do minimalistycznych skandynawskich wnętrz świetnie sprawdzą się zasłony rzymskie z grubszego, nieprzepuszczającego światła materiału.

Ekranowe rolety materiałowe i skandynawski styl

Rolety ekranowe to bardzo popularny model. Mogą być montowane zarówno do sufitu, ściany, jak i ram okiennych. Bardzo często wyposażone są w dodatkową kasetę, która chroni materiał rolety i wygląda bardzo estetycznie. Ten model doskonale sprawdzi się w surowych, minimalistycznych pomieszczeniach. Brak zdobień i prostota wykonania doskonale wpisuje się w skandynawski styl. Rolety ekranowe można także wykorzystać do oddzielenia regału czy wnęki od reszty pomieszczenia. Taka roleta może posłużyć ci również jako tło pod projektor.

Rolety materiałowe do wnętrz skandynawskich doskonale podkreślą charakter Twojego mieszkania. Zarówno rolety rzymskie, jak i ekranowe będą niezwykle praktyczne i eleganckie. Jeśli chcesz poznać inne rodzaje rolet i przesłon okiennych zapraszamy do zakładki „Oferta”.

Bądźmy w kontakcie

Okna Konieczny

wyceny@oknakonieczny.pl

Infolinia

Tel: 735 820 830

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85