Jakiego producenta żaluzji drewnianych wybrać? - Oknakonieczny.pl

Jakiego producenta żaluzji drewnianych wybrać?

02.08.2022

Promienie słońca odbijające się na drewnie nadają pomieszczeniom wyjątkowego uroku – nie powinno więc dziwić, że żaluzje drewniane są chętnie stosowane zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych pomieszczeniach. Duży popyt wiąże się z dużą podażą – w praktyce na rynku znajdziemy tysiące rolet drewnianych dostępnych w pełnym przekroju kolorystycznym i cenowym. Jakość wielu z nich – jest lekko mówiąc – dyskusyjna – na co zwrócić uwagę przy zakupie rolet? Jakiego producenta rolet wybrać najlepiej?

Rodzaje rolet drewnianych

Rolety drewniane to inaczej żaluzje drewniane – oba te terminy oznaczają ten sam produkt. Roleta drewniana składa się z lamelek, czyli listewek, które po obu stronach podwieszone są na sznurku. Warto mieć na uwadze, że rolety drewniane są nieco cięższe od ich materiałowych odpowiedników – tak więc wkręty, którymi przytwierdzona zostaje taka roleta, należy wkręcać w kołki, które z kolei, wbite są w ścianę. Jednym z najpopularniejszych typów rolet drewnianych są drewniane rolety ekranowe – czyli takie, które zwijają się w rolkę i wykonane są najczęściej cienkich włókien bambusowych. Drugim najpopularniejszym typem są rzymskie rolety drewniane – złożone z szerszych listewek składanych w typowy dla rolet rzymskich sposób. Rolety rzymskie dzielimy na kilka rodzajów:

 • Rzymskie rolety drewniane o grubości do 25 mm – czyli takie, w których lamele mają szerokość wynosząca do 2,5 cm. Taka roleta rzymska po złożeniu ma grubość równą szerokości lameli, a więc 2,5 cm.
 • Rzymskie rolety drewniane o grubości do 50 mm – czyli takie, w których lamele mają szerokość wynosząca do 5 cm. Taka roleta rzymska po złożeniu ma grubość równą szerokości lameli, a więc 5 cm.

Rolety drewniane ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń, ponieważ skutecznie ograniczają dopływ światła słonecznego. Warstwa drewniana zapewnia również większą prywatność niż ma to miejsce w wypadku rolet drewnianych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie rolet?

Pominiemy oczywiste aspekty, takie jak dobranie rozmiaru rolety do wymiarów okna czy dopasowanie koloru rolet do wystroju wnętrza i przejdziemy do sedna. Po pierwsze zwróć uwagę na rodzaj i jakość drewna, z którego wykonane zostały rolety. Większość drewnianych rolet to rolety bambusowe – bambus jednak bambusowi nierówny a różnica jest widoczna, szczególnie jeżeli porównamy tanie rolety chińskich producentów a te, które znajdziemy w ofertach rodzimych firm takich jak Okna Konieczny. Zwróć uwagę nie tylko na szerokość, ale również na grubość poszczególnych lameli. Równie istotne jest także zabezpieczenie drewna – każdy rodzaj drewna z czasem ulega tak zwanej korozji biologicznej. Solidne rolety powinny dlatego przy zakupie nie warto kierować się wyłącznie ceną a również jakością.

Jeżeli mowa o jakości, to warto także zwrócić uwagę na detale wykończenia – takie jak grubość sznurków i wykonanie umieszczonych na nich uchwytów do zwijania i rozwijania rolet. To właśnie sznurek jest najbardziej czułym elementem każdej rolety – jest narażony na naprężenia w trakcie zwijania oraz na szarpanie przez dzieci lub czworonogich domowników, na przykład koty. Po pierwsze – warto te sznurki ukryć – na przykład przeplatając z boku lamelki, po drugie warto wybierać jakościowe produkty. Na pytanie „jaki producent żaluzji drewnianych jest najlepszy?” nie ma prostej odpowiedzi, musi być to firma oferująca solidnie wykonane i estetyczne rolety, które będą ozdobą wnętrza przez lata.

Skontaktuj się z nami

W razie pytań dotyczących produktów lub wyceny, jestesmy do Twojej dyspozycji
  Nasze salony

  Okna Konieczny Wrocław

  budynek Pixel House

  ul. Białowieska 3a

  54-234 Wrocław

  wroclaw@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–18:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 71 728 00 62

  Okna Konieczny Sieradz

  Aleja Pokoju 7a

  98-200 Sieradz

  sieradz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 43 822 17 59

  Okna Konieczny Łódź

  ul. Rzgowska 145

  93-303 Łódź

  lodz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota nieczynne

  Tel: 42 683 10 85