Poradnik

Żaluzje fasadowe! Idealne rozwiązanie do nowoczesnych domów!

16.03.2017

Żaluzje fasadowe w nowoczesnych domach!

 

Żaluzje fasadowe Wrocław są na tyle estetycznym i dekoracyjnym elementem, że nie ma konieczności stosowania dodatkowych wewnętrznych przesłon okiennych takich jak żaluzje czy rolety. Żaluzje fasadowe wykonane są z aluminium i występują w szerokiej palecie barw. Takie wykonanie sprawia, że produkt ten idealnie komponuje się z materiałami najczęściej stosowanymi w nowoczesnych budynkach: beton, szkło, aluminium, drewno. Imponujący efekt wizualny potęguje możliwość ustawienia lamel pod różnym kątem. Zmiana ułożenia kąta lameli pozwala kontrolować przenikanie światła i ciepła do wnętrza pomieszczenia.

Funkcjonalność żaluzji fasadowych Wrocław

Budowa żaluzji wykonanych z wysokiej jakości aluminium jest lekka i prosta. Wpływa na ostateczny wygląd fasady nadając jej optycznej lekkości. Dzięki zastosowaniu prowadnic lub linek stalowych żaluzje są stabilne i trwałe. Aluminium zastosowane do produkcji żaluzji fasadowych jest odporne na warunki atmosferyczne, a dodatkowe zabezpieczenie wysokiej jakości lakierami sprawiają, że produkt jest odpowiednio chroniony przed zniszczeniem w wyniku działania wilgoci lub wody.

Za efektywne działanie żaluzji fasadowych odpowiedzialne są systemy sterowania. Żaluzje mogą być obsługiwane ręcznie (mechanizm korbowy) lub elektrycznie, za pomocą silnika. Silnik może być sterowany za pomocą pilota, przełącznika naściennego bądź centralki obsługującej większą ilość żaluzji. Przy wyborze odpowiedniego oprogramowania jest możliwość zintegrowania mechanizmu sterowania z systemem automatyki pogodowej – w skład której wchodzą czujnik wiatrowy, czujnik słoneczny lub czujnik słoneczno – wiatrowy. Żaluzje fasadowe można podpiąć pod inteligentnym systemem zarządzania budynkiem.

Właściwości izolacyjne żaluzji fasadowych.

Żaluzje fasadowe stanowią skuteczną ochronę wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem się i stanowią regulację dla ilości światła przenikającego do pomieszczeń. Żaluzje fasadowe działają również jako doskonały izolator, wpływając na odpowiedni rozkład temperatury wewnątrz, wspomagając tym samym pracę klimatyzacji. Dzieje się tak dzięki powstaniu poduszki powietrznej (powstaje między lamelami a szybą), która jest skuteczną barierą termiczną, spowalniającą wymianę ciepła. W takich przypadkach możliwe jest obniżenie temperatury panującej wewnątrz budynku nawet o kilka stopni. Zaletą żaluzji fasadowych jest także to, że zmniejszają natężenie hałasu pochodzącego z zewnątrz.

 

Bądźmy w kontakcie

Okna Konieczny

wyceny@oknakonieczny.pl

Infolinia

Tel: 735 820 830

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85