Poradnik

Rolety zewnętrzne Wrocław! Nowoczesny design i bezpieczeństwo!

16.03.2017

Wybierając rolety zewnętrze zyskujesz:

termoizolacjaDoskonałą termoizolację – dzięki roletom marki ANWIS zimą można zmniejszyć zużycie energii nawet o 30%, natomiast latem można obniżyć temperaturę w domu o blisko 10o C.

Pancerz rolety zewnętrznej dostępny jest w kilku wysokościach i grubościach oraz wykonany jest z wysokiej jakości profili aluminiowych. Profil aluminiowy wypełniony jest pianką poliuretanową – materiałem termoizolacyjnym. W związku z tym im większy profil zastosujemy w pancerzu, tym grubsze wypełnienie pianką, a co za tym idzie wyższa jest izolacyjność termiczna i akustyczna rolety zewnętrznej. Kiedy rolety są zamknięte, pomiędzy szybą i pancerzem rolety tworzy się rodzaj poduszki powietrznej, gdzie nieruchome powietrze to doskonały izolator, który chroni pomieszczenie przed ucieczką ciepła. To rozwiązanie, które idealnie sprawdza się zimą. W okresie letnim opuszczony pancerz rolety chroni przed promieniami słonecznymi i razem z poduszką powietrzną nie pozwala ciepłu przenikać do wewnątrz budynku. W połączeniu z dobrze obsadzoną stolarką okienną oraz drzwiową właściwości energooszczędne rolet zewnętrznych ulegają znacznej poprawie.

Rolety zewnętrzne zabezpieczą Twój dom przed włamaniem oraz zagwarantują prywatność.

Rolety zewnętrzne będą stanowiły skuteczne zabezpieczenie domu przed włamaniem. Produkt można doposażyć w dodatkowe zabezpieczenia, które utrudnią dostanie się do naszej posiadłości (rygle automatyczne, wieszaki Lock To Play). Rolety chronią również wnętrze domu przed ciekawością ludzi.

Rolety zewnętrze zapewniają ochronę przed hałasem i odporność na warunki atmosferyczne.

Montaż nowoczesnych rolet zewnętrznych skutecznie zmniejszy natężenie hałasu nawet o 14 dB, a także zabezpieczy otwory okienne przed zniszczeniem oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak: grad, deszcz, śnieg czy porywisty wiatr. Przy tak niekorzystnych warunkach atmosferycznych rolety pozwolą na zachowanie spokoju i ciszy w domu, nawet przy długotrwałych burzach.

Rolety dają możliwość sterowania ilością światła oraz powietrza przenikającego do wnętrza.

Rolety zewnętrzne wyposażone są w dodatkowe perforacje umieszczone w pancerzu  pozwalają na wietrzenie pomieszczenia przy opuszczonej rolecie.
Osłonę przed owadami i pyłkami.

Do rolet zewnętrznych możemy zastosować moskitiery dostosowane do wszystkich typów okien i drzwi.  Siatka wykonana z włókna szklanego chroni przed owadami oraz przenikaniem pyłków do wnętrza pomieszczenia.

Wszystkie elementy moskitiery zabezpieczone są specjalną powłoką odporną na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, co gwarantuje trwałość produktu przez wiele lat użytkowania. Moskitiery nie będą ograniczały widoczności oraz nie będą zakłócały pracy rolety.

Którą roletę zewnętrzną wybrać?

Wybór typu rolety zewnętrznej to zawsze trudny wybór. Bardzo duży wpływ na to jaką roletę wybierzemy ma sposób jej montażu. Uzależniony jest od tego, na jakim etapie budowy podjęta zostanie decyzja o zamontowaniu rolet zewnętrznych: na etapie projektu, w trakcie budowy czy już w gotowym obiekcie.

Wybór typu rolety, a także sposób jej montażu, mogą Państwu doradzić specjaliści z firmy Okna Konieczny. Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie bądź mailowo i umówić się na spotkanie z naszym doradcom.

ROLETY ZEWNĘTRZNE PODTYNKOWE SOLIDO

Rolety te przeznaczone są głównie do nowo budowanych budynków, lecz mogą być również stosowane do obiektów już istniejących w trakcie modernizacji. Podstawowym założeniem tej rolety jest możliwość ukrycia skrzynki w elewacji zewnętrznej budynku, dzięki czemu staje się ona niewidoczna. Montaż tego typu rolet wymaga wcześniejszej konsultacji projektu, aby móc poprzez cofnięcie wykonać wnękę w nadprożu okiennym, w której umieszczona będzie skrzynka. Pozwoli to na ustalenie dokładnie jak umieścić kasetę, aby skrzynka była niewidoczna.

ROLETY ZEWNĘTRZNE ELEWACYJNE

Ten typ rolet można zamontować w istniejących i wykończonych budynkach. Montuje się je do elewacji budynku, we wnęce okiennej lub drzwiowej.

Skrzynki rolet zewnętrznych elewacyjnych dostępne są w bardzo bogatej gamie kolorystycznej, jak również w wielu wariantach kolorów drewnopodobnych.

 

ROLETY NAOKIENNE

Rolety zewnętrzne naokienne można zamontować tylko i wyłącznie na etapie osadzania stolarki okiennej, przystosowane są do montażu z większością systemów stolarki okiennej i drzwiowej. Montaż skrzynki rolety i prowadnic dokonuje się na ramie okiennej przed ich osadzeniem we wnęce.

Wszystkie typy rolet zewnętrznych stanowią istotny element wyposażenia budynku. Odpowiednio dobrane będą przez lata gwarantowały energooszczędność użytkowania, bezpieczeństwo oraz komfort. Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami, gdzie można umówić się na darmowy i niezobowiązujący pomiar w celu wyceny rolet zewnętrznych.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85