Jak tanio zrobić ogród zimowy

12.11.2021

Ogród zimowy jest miejscem, w którym można spędzać wolny czas w otoczeniu natury. Jego konstrukcja pozwala na odpoczynek nawet w dni zimowe i przy niesprzyjającej pogodzie. Daje to ogromne możliwości zagospodarowania i wykorzystania tej przestrzeni, a także fizyczne powiększenie powierzchni budynku. Jak tanio zrobić ogród zimowy i co wziąć pod uwagę w czasie jego projektowania?

Po co i jak zrobić ogród zimowy?

Lubisz spędzać czas w otoczeniu przyrody pomimo pory roku i warunków atmosferycznych? Może wolisz pić gorącą poranną kawę, wpatrując się w zaśnieżony świat i jednocześnie cieszyć się ogrzewanym wnętrzem? W każdym z tych przypadków budowa ogrodu zimowego może okazać się spełnieniem Twoich marzeń.

Ogród zimowy to konstrukcja, która często nazywana jest także zabudową tarasu. Jest to zadaszenie wraz z zabudową ścian, jednak wykonane z wykorzystaniem szkła. Dzięki temu możesz fizycznie przebywać wewnątrz pomieszczenia, a jednocześnie być otoczonym zaśnieżoną roślinnością.

Budowa ogrodu zimowego to nie tylko sposób na stworzenie dodatkowego pomieszczenia, ale też szansa na jego ciekawe zagospodarowanie. Dostęp promieni słonecznych także zimą przy jednoczesnym utrzymaniu dodatniej temperatury to znakomite warunki dla roślin egzotycznych. Dlatego w takich obiektach bardzo często zakładane są oranżerie lub palmiarnie. Jeśli podobają Ci się te pomysły lub masz inne, dowiedz się, jak tanio zrobić ogród zimowy.

Budowa ogrodu zimowego – od czego zacząć?

Nie ma co ukrywać, że budowa ogrodu zimowego to rozwiązanie głównie dla właścicieli obiektów jednorodzinnych z dostępem do ogrodu lub choćby tarasu. To powierzchnia tarasu po zabudowie zazwyczaj staje się ogrodem zimowym. Zatem jeśli taras nie ma wykończonej podłogi lub nadaje się już do wymiany, zrób to przed rozpoczęciem prac montażowych. Zabudowa stanie się częścią mieszkania, dlatego musi być estetycznie wykończona.

Kolejnym krokiem będzie dokonanie wyboru konstrukcji i przeprowadzenie pomiarów. Musisz zastanowić się, jak zrobić ogród zimowy i w którym miejscu postawić konstrukcje nośne. Najczęściej stosuje się ramy aluminiowe, czasem też drewniane, na których montowane są szyby. Nie stosuje się tu zwykłego szkła hartowanego, a laminowane, czyli bezpieczne dla użytkowników. Przy pomiarach zastanów się nad szerokością i długością podstawy, a także wysokością konstrukcji. Warto też rozsądnie zintegrować ze sobą zadaszenie ogrodu z tym prowadzącym z połaci dachowej budynku.

Jak zrobić ogród zimowy – przepisy budowlane

Jak zrobić ogród zimowy? Z pewnością w zgodzie z przepisami prawa. Sprawdź, czy przy powierzchni zabudowy, którą planujesz, nie będzie potrzebne uzyskanie pozwolenia na budowę. Taka procedura będzie konieczna, jeśli powierzchnia zabudowy przekracza 35 metrów kwadratowych. Z kolei przy mniejszych obiektach może wystarczyć jedynie zgłoszenie prac i poczekanie 21 dni na decyzję urzędową.

Jak tanio zrobić ogród zimowy – zaufaj specjalistom

W wielu branżowych magazynach można znaleźć informacje o tym, jak tanio zrobić ogród zimowy samodzielnie. Jeśli masz doświadczenie budowlane, możesz przeprowadzić takie prace, jednak jest to ryzykowne. Niepewna konstrukcja może prowadzić do uszkodzenia przeszklenia i to będzie przyczyną poważnych strat finansowych. Dlatego ogranicz się do przeprowadzenia pomiarów, a budowę ogrodu zimowego pozostaw specjalistom.

Gdzie i jak zrobić ogród zimowy? W firmie OknaKonieczny oferujemy zadaszenia szklane, które mogą stać się świetną bazą do budowy ogrodu zimowego. Wykonywane są z profili aluminiowych o odpowiedniej nośności i odporności na czynniki atmosferyczne. Z kolei przeszklenia to już szkło laminowane w pełni bezpieczne dla użytkowników nawet w przypadku uszkodzenia struktury. Jeśli chcesz, możesz zamówić u nas także wykonanie pozostałych elementów ogrodu zimowego, a nawet montaż konstrukcji u Ciebie w domu. Sprawdź naszą ofertę, a w razie potrzeby skontaktuj się telefonicznie z naszym biurem obsługi.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85