jak rozpoznać okna 3-szybowe. Poradnik Okna Konieczny

Jak rozpoznać okna trzyszybowe?

30.11.2021

W wielu blokach spotkać się można z oknami dwuszybowymi. Obecnie standardem są okna trzyszybowe. Po czym poznasz, z którymi masz do czynienia? Na jakie parametry zwracać uwagę i jak rozpoznać okna 3-szybowe?

Okna dwuszybowe – czy już odchodzą w zapomnienie?

Okna dwuszybowe można przeważnie spotkać w budynkach mieszkalnych sprzed kilku lat. Są one uznawane za archaiczne i niekoniecznie efektywne rozwiązanie. Nie chodzi tutaj o ich wygląd, ale o termoizolację. Z roku na rok, zwraca się na nią coraz większą uwagę.

Z tego powodu okna trzyszybowe stają się standardem. Nie są jednak nowym wynalazkiem, ponieważ można było je spotkać już w latach 70-tych i 80-tych. Ich dostępność w tamtym czasie była mniejsza, głównie z uwagi na cenę. Każda warstwa szkła zwiększa efektywność izolacji termicznej. Zapewnia ją również gaz wypełniający przestrzenie pomiędzy szybami. Zwykle jest to argon lub krypton.

Dobre okna trzyszybowe: jak rozpoznać okna 3-szybowe?

Nie zawsze okna 3-szybowe okażą się najlepszym pomysłem do domu pasywnego lub energooszczędnego. Szukając odpowiednich okien do domu, należy pamiętać, że o właściwościach termoizolacyjnych okien, decyduje przede wszystkim jakość, technika oraz sposób ich wykonania. Duże znaczenie ma również odpowiedni montaż i zastosowanie się do przepisów budowlanych. 

Klejenie szyby do ramy okiennej na całym jej obwodzie, powinno być standardem. Wybierając okna trzyszybowe, należy szukać tych, które posiadają podwójną izolację termiczną. Duże znaczenie ma również materiał, z którego wykonano profile okienne. Dobre właściwości termoizolacyjne ma drewno i PCV. Okna aluminiowe cechują się również bardzo wysoką jakością i dobrymi możliwościami termoizolacyjnymi.

Decydując o wyborze okien, należy brać pod uwagę przede wszystkim współczynnik przenikania ciepła. Im niższy, tym lepiej spełnią swoją rolę. Poza tym parametrem warto zwrócić uwagę na wysoką jakość wykonania i wygodę użytkowania.

Czy okna trzyszybowe to zawsze dobry wybór?

Podstawową wadą okien trzyszybowych jest ich cena. Jednak powinniśmy pamiętać o tym, że dobre okna to wybór na lata, a inwestycja zwróci się w ciągu kilku sezonów, dzięki oszczędnościom na ogrzewaniu. Może się jednak tak zdarzyć, że nie potrzebujemy okien o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych.

W naszym kraju okna o niższych właściwościach termoizolacyjnych wykorzystuje się przeważnie w garażach i pomieszczeniach gospodarczych. Montuje się je również w budynkach, w których nie przebywamy na co dzień. 

Oferta sklepu Okna Konieczny umożliwia Klientom maksymalną elastyczność. Z łatwością dobierzesz produkty dopasowane do zabudowy i uzupełnisz je potrzebnymi akcesoriami. W naszym sklepie pracuje zespół specjalistów, którzy chętnie pomagają i udzielają porad. To ludzie z wiedzą teoretyczną, oraz z praktycznym doświadczeniem. Jeżeli masz wątpliwości i zastanawiasz się nad wyborem odpowiednich okien, skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci możliwości i pomożemy dokonać właściwego, świadomego wyboru.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.
Okna Konieczny Wrocław

budynek Pixel House

ul. Białowieska 3a

54-234 Wrocław

wroclaw@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–18:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 71 728 00 62

Okna Konieczny Sieradz

Aleja Pokoju 7a

98-200 Sieradz

sieradz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota 09:00–13:00

Tel: 43 822 17 59

Okna Konieczny Łódź

ul. Rzgowska 145

93-303 Łódź

lodz@oknakonieczny.pl

Godziny Otwarcia

pon - pt 09:00–17:00

sobota nieczynne

Tel: 42 683 10 85