Ile kosztuje ogród zimowy? Przeczytaj blog Okna Konieczny

Ile kosztuje ogród zimowy?

12.11.2021

Ogród zimowy to zabudowa tarasu wykonana z transparentnych płyt szklanych lub pleksi. Jest to miejsce, w którym możesz połączyć odpoczynek w otoczeniu natury z ciepłem własnego mieszkania. Choć montując taki obiekt fizycznie powiększasz powierzchnię użytkową domu, koszt jego wykonania nie będzie bardzo duży. Jaka jest cena ogrodu zimowego na tarasie i jaki prace musisz wziąć pod uwagę przed montażem?

Ogród zimowy – cena przygotowania podłoża

Konstrukcja ogrodu zimowego składa się z ramy i tafli szkła osadzonego na niej. Choć całość jest lżejsza, niż ściany murowane i połać dachowa, nie możesz zapominać o jej wadze. Obciążenie samą konstrukcją to około 100 kg na metr kwadratowy, do czego dochodzą jeszcze obciążenia zmienne. Dlatego przy planowaniu wydatków na ogród zimowy, cena musi uwzględniać także przygotowanie podłoża.

Jeśli dysponujesz murowanym tarasem, sprawa wydaje się prosta, ponieważ wystarczy wykończenie płytkami ceramicznymi lub panelami. Jeśli nie masz utwardzonego tarasu, musisz nastawić się na większe wydatki. Konieczne będzie nawiezienie kruszywa na głębokość około 40 cm, a następnie ułożenie płyty styropianowej do izolacji ogrodu zimowego. Cena podłoża będzie wyższa jeszcze o wykonanie wylewki i zastosowanie wybranych materiałów wykończeniowych.

Ogród zimowy – koszt konstrukcji nośnej

Po utwardzeniu podłoża, pora przejść do budowy samego ogrodu zimowego. Jeśli planujesz ogród zimowy na tarasie, cena będzie w dużej mierze zależała od rodzaju materiału, jaki wykorzystasz do stworzenia konstrukcji nośnej. Tutaj do wyboru masz między innymi aluminium, drewno, albo elementy stalowe.

Najtaniej może wyjść budowa stelaża ze stali, jednak ten materiał stosowany na zewnątrz wymaga pielęgnacji i malowania co kilka sezonów. Jeśli wybierasz konstrukcje drewniane, z których będzie wykonany ogród zimowy, koszt może być różny w zależności od rodzaju drewna, jakiego użyjesz. Rodzime elementy z drzew iglastych będą tanie, tymczasem znacznie lepszy efekt wizualny osiągniesz, stosując drewno egzotyczne. W tym wypadku cena ogrodu zimowego będzie stosunkowo wysoka. Przy okazji drewna także nie ominie Cię malowanie przynajmniej co 5 lat.

Dlatego chyba najlepszym rozwiązaniem będzie aluminium. Wykonany z tego materiału stelaż jest odpory na działanie czynników atmosferycznych, lekki i uzyskuje przystępne ceny. Wadą może być industrialny wygląd tego materiału, jednak w obrębie nowoczesnych budynków sprawdzi się doskonale.

Ogród zimowy na tarasie cena przeszklenia

Na koniec pozostaje jeszcze wykonanie przeszklenia, które może być najdroższą częścią całej budowli ogrodów zimowych. Cena za m2 zależy od rodzaju materiału, a do najczęściej stosowanych należy szkło laminowane i plexi. Wyraźnie niższe ceny osiąga pleksi, jednak ten materiał niesie ze sobą wszystkich problemy charakterystyczne dla tworzywa sztucznego. Przede wszystkim słabo znosi promienie słoneczne i żółknie z czasem, a także może powodować poczucie duchoty wewnątrz. Z kolei szkło laminowane jest droższe, jednak odporne na podobne dolegliwości. Metr kwadratowy to koszt około 120 do 160 złotych, czyli przynajmniej dwukrotnie więcej, od plexi.

Ogrody zimowe – cena za m2 całej konstrukcji

Widząc powyższe zestawienie, z pewnością zauważysz, że trudno dokładnie powiedzieć ile kosztują ogrody zimowe. Cena za m2 zależy od wielu czynników, jednak z reguły mieści się w widełkach pomiędzy 800 – 2000 złotych. Oczywiście górna granica jest tylko orientacyjna, ponieważ wymyślne konstrukcje lub aranżacje w nietypowych kształtach będą znacznie droższe.

Jeśli interesuje Cię profesjonalnie przygotowany i wykonany ogród zimowy, o koszt takiej konstrukcji zapytaj w biurze firmy OknaKonieczny. Oferujemy profesjonalne konstrukcje zadaszenia tarasu, wykonane z aluminium i szkła laminowanego. W razie potrzeby możemy też zaprojektować i wykonać dla Ciebie ogród zimowy na tarasie, a cena takiej konstrukcji może okazać się konkurencyjna w porównaniu z mniej renomowanymi producentami. Skontaktuj się z naszym biurem już dziś i poznaj możliwości.

Skontaktuj się z nami

W razie pytań dotyczących produktów lub wyceny, jestesmy do Twojej dyspozycji
  Nasze salony

  Okna Konieczny Wrocław

  budynek Pixel House

  ul. Białowieska 3a

  54-234 Wrocław

  wroclaw@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 71 728 00 62

  Okna Konieczny Sieradz

  Aleja Pokoju 7a

  98-200 Sieradz

  sieradz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 43 822 17 59

  Okna Konieczny Łódź

  ul. Rzgowska 145

  93-303 Łódź

  lodz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota nieczynne

  Tel: 42 683 10 85

  Okna Konieczny Zduńska Wola

  ul. Kilińskiego 1B

  98-220 Zduńska Wola

  zdunskawola@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 533 980 490