Co do okna zamiast firanek? Blog Okna Konieczny

Co do okna zamiast firanek?

12.11.2021

W wielu nowoczesnych aranżacjach unika się wieszania firanek na karniszach. Część osób rezygnuje z nich ze względu na ograniczoną funkcjonalność. Czy te klasyczne akcesoria do okien można w jakiś sposób zastąpić? Jaka jest alternatywa dla firanek?

Alternatywa dla firanek do nowoczesnych wnętrz

W ostatnich latach coraz chętniej zwracamy się w stronę minimalizmu. Także z wnętrza mieszkania czy biura wyrzucamy mniej potrzebne i niefunkcjonalne elementy, nawet klasyczne. Najlepszym przykładem są firanki, które zaczęły wypadać z wielu minimalistycznych aranżacji. Często rezygnuje się także z karniszy, dlatego wieszanie firanek staje się wręcz niemożliwe.

Jednak nie tylko nowa moda sprawia, że trzeba szukać alternatywy dla firanek. W wielu obiektach biurowych czy komercyjnych te przesłony okienne okazują się niefunkcjonalne. Nie tylko słabo osłaniają okno, a na dodatek w przypadku przeciągu mogą zrzucać dokumenty czy akcesoria układane na biurku. Także alergicy narzekają, że na tkaninie firanek osadza się sporo kurzu, przez co atmosfera wewnątrz stanie się trudna, a czynnik alergiczny stale unosi się w powietrzu. W takim razie możesz zadawać sobie pytanie: co do okna zamiast firanek?

Co zamiast firanek – wybierz zasłony

Firanki chronią przed niepożądanym wzrokiem osób z zewnątrz, ale także przed promieniami świetlnymi. Rozpraszają promienie słoneczne i sprawiają, że nie są tak bardzo uciążliwe. W takim razie co zamiast firanek? Podobny rodzaj ochrony przed nadmiernym słońcem może dać Ci zasłona. Przyda się szczególnie w pomieszczeniach ulokowanych na wysokich kondygnacjach w budynkach mieszkalnych lub biurach. W takich pomieszczeniach nie ma obaw, że ktoś będzie zaglądał do Twojego mieszkania, dlatego jedna z funkcji firanek nie będzie potrzebna.

Zasłony możesz wykorzystać do ograniczania dostępu promieni słonecznych w dzień lub zasłaniania okien wieczorami. Tkanina nada pomieszczeniu bardziej przytulnego charakteru, dzięki czemu minimalizm wnętrza nie będzie zimny w odbiorze. Zasłony możesz też dobrać kolorystyką do innych elementów wyposażenia wnętrza. Pozostaje jedynie problem z kurzem, który w zasłonach gromadzi się w jeszcze większych ilościach.

Rolety zamiast firanek

Kolejnym sposobem na wyposażenie wnętrza są rolety zamiast firanek. Takie elementy wyposażenia są wykonywane z tkanin poliestrowych w postaci pionowych pasów lub zwijanych rolek tkaniny. W zależności od modelu mogą mieć różną kolorystykę, wzornictwo i rozmiar dostosowany do wystroju pomieszczenia. Dodatkowo w razie potrzeby bez problemu zwiniesz rolety i pomieszczenie ponownie będzie miało minimalistyczny charakter.

Rolety, zamiast firanek również możesz umieścić w pomieszczeniach na wyższych piętrach. Wówczas zasłonisz je tylko na noc lub w czasie upalnych dni do ograniczenia ilości promieni słonecznych. Rolety łatwo możesz wyczyścić, a w zbitej tkaninie nie zbiera się tak wiele kurzu, jak w firankach i zasłonach z materiałów naturalnych.

Co do okna zamiast firanek – zastanów się nad żaluzjami

Co zamiast firanek możesz jeszcze zastosować? Kolejnym typem konstrukcji może stać się żaluzja okienna, czyli przesłony z poprzecznymi lamelami, które połączone są ze sobą za pomocą żyłek. W ich przypadku możliwe jest zarówno ograniczenie dostępu słońca i ustawienie ich na wybranej wysokości, jak i zapewnienie wewnątrz intymności. Rolety mogą nocą zasłonić całe okno, a w ciągu dnia ustawione w poprzek lamele ograniczą możliwość wejrzenia do wewnątrz. Można zatem uznać, że żaluzje to najlepsza alternatywa dla firanek.

W tekście znalazło się kilka podpowiedzi i pomysłów na to, co do okna zamiast firanek. Jeśli szukasz wysokiej jakości żaluzji lub rolet, sprawdź ofertę firmy OknaKonieczny. Nasze konstrukcje dostępne są w wielu wariantach wymiarowych, kolorystycznych i bywają wykonywane z różnych materiałów. Wszystkie charakteryzuje wysoka jakość, trwałość, a także możliwość łatwego zwrotu w przypadku nietrafionego zakupu. Skontaktuj się z naszym biurem i sam sprawdź.

Skontaktuj się z nami

W razie pytań dotyczących produktów lub wyceny, jestesmy do Twojej dyspozycji
  Nasze salony

  Okna Konieczny Wrocław

  budynek Pixel House

  ul. Białowieska 3a

  54-234 Wrocław

  wroclaw@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 71 728 00 62

  Okna Konieczny Sieradz

  Aleja Pokoju 7a

  98-200 Sieradz

  sieradz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 43 822 17 59

  Okna Konieczny Łódź

  ul. Rzgowska 145

  93-303 Łódź

  lodz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota nieczynne

  Tel: 42 683 10 85

  Okna Konieczny Zduńska Wola

  ul. Kilińskiego 1B

  98-220 Zduńska Wola

  zdunskawola@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 533 980 490