5 rodzajów moskitier. Który wybrać? - Oknakonieczny.pl

5 rodzajów moskitier. Który wybrać?

14.05.2019

Chcesz mieć świeże powietrze w mieszkaniu, ale nie lubisz, jak po domu latają owady? Moskitiera to najlepsze rozwiązanie tego problemu. Dzięki niej możesz otworzyć okno o każdej porze roku, nie martwiąc się, czy do domu wlecą komary. Ten specjalny rodzaj siatki możesz kupić aż w 5 rodzajach. Przeczytaj informacje na ich temat i wybierz najlepiej dopasowane moskitiery.

Wrocław – tutaj znajdziesz nasz showroom, w którym możesz zobaczyć, jak prezentują się sprzedawane przez nas produkty.

Moskitiery Wrocław– jakie rozwiązania na drzwi znajdziesz w naszym showroomie?

Moskitiery montowane są nie tylko na oknach, ale także na drzwiach, np. balkonowych czy tarasowych, które często są otwierane w ciepłe, letnie dni. W zakresie tych produktów proponujemy:

 • Moskitierę plisowaną– zbudowana jest z modułów, które składają się w system jedno- lub dwuskrzydłowy (są zsuwane na jedną stronę albo do środka). Moskitiera ta jest bardzo dyskretna, ponieważ po złożeniu, w całości chowa się w aluminiowym profilu. Dzięki temu zajmuje bardzo mało miejsca. Modele, w których zastosowano składaną klamkę, doskonale sprawdzają się na drzwiach uchylno-przesuwnych – wtedy schowana klamka o nic nie zahacza w trakcie przesuwania. Ten rodzaj osłony nie stanowi także przeszkody dla osób niepełnosprawnych, ponieważ ma niskoprogową konstrukcję – szyna dolna ma wysokość 4 mm, co jest bardzo ważne w przypadku drzwiowej moskitiery. Wrocław jak każde miasto ma wielu niepełnosprawnych mieszkańców. Co więcej, moskitiera plisowana doskonale sprawdza się na dużych przeszkleniach, a więc z powodzeniem możesz zamontować ją na drzwiach prowadzących do ogrodu, na taras czy patio.
 • Moskitierę przesuwaną – skrzydło takiej moskitiery przesuwa się na prowadnicy górnej i dolnej, która może być jedno- lub dwutorowa. Prowadnicę dobiera się do wysokości progu, by była funkcjonalna i wygodna. Są to moskitiery, których wymiar maksymalny skrzydła ma 2000 × 2500 mm, a jego budowa nie ogranicza ilości wpadającego światła, bo nie ma poprzeczki dzielącej skrzydło Wrocławto miasto, którego mieszkańcy chętnie sięgają po nowoczesne rozwiązania, a zatem z powodzeniem możesz zastosować ten rodzaj moskitiery w swoim domu, nie martwiąc się, czy będzie ona pasowała do elewacji.  Moskitiera przesuwna doskonale sprawdza się na przeszkleniach typu drzwi balkonowe, tarasy, witryny, ogrody zimowe. Jest to system pasujący do wszystkich rodzajów drzwi i okien.
 • Moskitierę drzwiową – montowana jest za pomocą zawiasów do futryny drzwiowej lub fasady budynku. Ma uchwyt do otwierania, a także magnesy, które utrzymują moskitierę w zamkniętej pozycji. Wyposażenie tej osłony stanowi także uszczelka szczotkowa, która zabezpiecza pomieszczenia przed dostawaniem się insektów i brudu z zewnątrz. Wyposażona jest także w samozamykacze, które domykają automatycznie otwartą siatkę. Dzięki temu są to bardzo wygodne i szczelne Wrocławw okresie letnim niestety jest pełen malutkich owadów, więc taka moskitiera to idealne rozwiązanie, by nie dostawały się one do mieszkania. Tego rodzaju rozwiązania dostępne są także na okna.

Moskitiery Wrocław– modele na okna

W zakresie osłon typu moskitiera na okna proponujemy:

 • Moskitierę rolowaną poziomą i pionową– siatka po rozwinięciu mocowana jest do zaczepów umieszczonych w prowadnicy lub do listwy hakowej. Po zdjęciu siatki z uchwytów spowalniacz moskitiery umożliwia płynne nawijanie jej na kasetę, bez uszkadzania. Moskitiera pionowa doskonale pasuje do wszystkich rodzajów okien, natomiast wersja pozioma idealnie nadaje się na osłonę na okna balkonowe i tarasowe. Moskitiera blokowana jest przy pomocy taśmy magnetycznej. Dzięki temu możną ją szybko zwinąć i rozwinąć.
 • Moskitierę ramkową– to jedna z najpopularniejszych siatek do okien. Montowana jest do futryny okiennej przy pomocy uchwytów obrotowych, które są bezinwazyjne. Tego rodzaju moskitiera to najlepsze rozwiązanie do okien, które otwierane są tylko po to, by zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Doskonale sprawdzi się na oknie od wiosny do jesieni, natomiast na okres zimowy należy ją zdjąć, poddać konserwacji i przechowywać do kolejnego sezonu. Jej największą zaletą jest możliwość szybkiego montażu i demontażu przy pomocy obrotowych uchwytów. Pasuje do wszystkich okien.

Moskitiery Wrocław – którą wybrać?

Siatki okienne i drzwiowe powinny być dopasowane w taki sposób, by szczelnie przylegać, muszą też być wygodne w użytkowaniu. Szczelność sprawia, że do domu nie wlatują i nie wchodzą owady.  To gwarancja, że niepotrzebni goście nie zawitają w Twoim domu, gdy masz otwarte drzwi lub okna. Jeśli nie wiesz, który model moskitiery wybrać, zajrzyj do naszego showroomu lub skontaktuj się z nami. Podpowiemy ci, które rozwiązanie będzie najlepsze.

Skontaktuj się z nami

W razie pytań dotyczących produktów lub wyceny, jestesmy do Twojej dyspozycji
  Nasze salony

  Okna Konieczny Wrocław

  budynek Pixel House

  ul. Białowieska 3a

  54-234 Wrocław

  wroclaw@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–18:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 71 728 00 62

  Okna Konieczny Sieradz

  Aleja Pokoju 7a

  98-200 Sieradz

  sieradz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota 09:00–13:00

  Tel: 43 822 17 59

  Okna Konieczny Łódź

  ul. Rzgowska 145

  93-303 Łódź

  lodz@oknakonieczny.pl

  Godziny Otwarcia

  pon - pt 09:00–17:00

  sobota nieczynne

  Tel: 42 683 10 85